Zmiana umowy · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie umowy
Zmiana umowy

"Usługa transportowa uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą kształcenia specjalnego wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu w roku szkolnym 2025/2026” – II postępowanie.

Zamawiający Gmina Świątniki Górne (Świątniki Górne, Małopolskie) opublikował zmianę umowy w postępowaniu „"Usługa transportowa uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 422 172 zł
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana umowy

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Świątniki Górne

1.3)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555499

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

K. Bruchnalskiego 36

1.4.2.)Miejscowość

Świątniki Górne

1.4.3.)Kod pocztowy

32-040

1.4.4.)Województwo

małopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

umig@swiatniki-gorne.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.swiatniki-gorne.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy zmiany

Umowy

2.2.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4be83263-3642-4c8d-9ae2-7bf08f360d85

2.3.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00403395

2.4.)Wersja ogłoszenia

01

2.5.)Data ogłoszenia

2026-08-24

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa/umowa ramowa

PunktPoleWartość
3.1.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

3.1.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00454669

3.2.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.4.)Tryb udzielenia zamówienia/zawarcia umowy ramowej wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.5.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.6.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Usługa transportowa uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą kształcenia specjalnego wraz z zapewnieniem opieki w czasie przejazdu w roku szkolnym 2025/2026” – II postępowanie.

3.7.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie na rzecz Zamawiającego usługi polegającej na organizacji dowozu uczniów z orzeczoną niepełnosprawnością, orzeczoną potrzebą kształcenia specjalnego wraz z zapewnieniem opieki do
specjalistycznych placówek oświatowych położonych na terenie gminy miejskiej Kraków, gminy Skawina, gminy Świątniki Górne i gminy Wieliczka oraz ich odwozie po zajęciach szkolnych wraz z przewozem uczniów na zajęcia dodatkowe
organizowane i realizowane przez placówki oświatowe. Opieka powinna być sprawowana w czasie przewozu, wsiadania i wysiadania z pojazdu, opiekun powinien doprowadzić ucznia do szkoły - rano przekazując go nauczycielowi lub osobie upoważnionej i z powrotem odebrać ucznia ze szkoły. Nie dopuszcza się aby kierowca pojazdu przewożącego uczniów był jednocześnie opiekunem. Uczniowie po dowiezieniu do miejsca zamieszkania winni być przekazywani pod opiekę rodziców/opiekunów prawnych lub osób wskazanych przez rodziców/opiekunów prawnych. Nie dopuszcza się przekazywania uczniów osobom nieupoważnionym na piśmie.

3.8.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie/umowie ramowej

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy/umowy ramowej

2025-11-25

4.2.)Okres realizacji zamówienia/umowy ramowej

od 2025-12-01 do 2026-06-26

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę/umowę ramową
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

MUSCAR Sp z o.o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5492463144

4.3.3.)Ulica

ul. Przemysłowa 10

4.3.4.)Miejscowość

Brzeszcze

4.3.5.)Kod pocztowy

32-620

4.3.6.)Województwo

małopolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy/umowy ramowej

217000,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania w BZP

2025/BZP 00618607/01

Sekcja 5

Zmiana umowy/umowy ramowej

PunktPoleWartość
5.1.)Data zmiany umowy/umowy ramowej)

2026-01-30

5.2.)Podstawa prawna zmiany umowy/umowy ramowej

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.3.)Przyczyny dokonania zmian umowy/umowy ramowej
1)punkt II Załącznika nr 3 do Umowy „Zakres rzeczowy – trasy” otrzymuje brzmienie

„II. do Zespołu Szkół im. Br. A. Kosiby ul. J. Piłsudskiego 105, z/s w Wieliczce, dowóz w dniach zajęć szkolnych wraz z odbiorem dziecka po zajęciach szkolnych; 2 dzieci z Rzeszotar, w tym 1 dziecko ze wskazaniem powrotu do domu po zajęciach szkolnych do godziny 15.00,”; 2) § 6 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie: „1. Wynagrodzenie za całość przedmiotu umowy jest ryczałtowe i wynosi: - Netto: 223.518,34 zł, - VAT: 17.881,47 zł, - Razem brutto: 241.399,81 zł. Słownie brutto: dwieście czterdzieści jeden tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt dziewięć złotych i 81/100.”.

5.4.)Krótki opis zmiany umowy/umowy ramowej
1)punkt II Załącznika nr 3 do Umowy „Zakres rzeczowy – trasy” otrzymuje brzmienie

„II. do Zespołu Szkół im. Br. A. Kosiby ul. J. Piłsudskiego 105, z/s w Wieliczce, dowóz w dniach zajęć szkolnych wraz z odbiorem dziecka po zajęciach szkolnych; 2 dzieci z Rzeszotar, w tym 1 dziecko ze wskazaniem powrotu do domu po zajęciach szkolnych do godziny 15.00,”; 2) § 6 ust. 1 Umowy otrzymuje brzmienie: „1. Wynagrodzenie za całość przedmiotu umowy jest ryczałtowe i wynosi: - Netto: 223.518,34 zł, - VAT: 17.881,47 zł, - Razem brutto: 241.399,81 zł. Słownie brutto: dwieście czterdzieści jeden tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt dziewięć złotych i 81/100.”.

5.5.)Wartość zmiany umowy
5.5.1.)Wartość zmiany

11999,81

5.5.2.)Kod waluty

PLN

5.5.3.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.6.)Wcześniejsze zmiany umowy/umowy ramowej, obligujące do zamieszczenia ogłoszenia o zmianie umowy

Tak

5.7.)Numer ogłoszenia w BZP o zmianie umowy

2025/BZP 00618992/01

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świątniki Górne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świątniki Górne.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.