Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
348 080 zł
Umowa zawarta
12 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 15 października 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 348 080 zł – 1 214 597 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres Gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup pompy pożarniczej o wysokiej wydajności

Zamawiający Gmina Miejska Lubawa (Lubawa, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup pompy pożarniczej o wysokiej wydajności”, wybierając ofertę wykonawcy SANECO Sp. z o.o. Wartość umowy: 348 080 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina Miejska LubawaLubawa, Warmińsko-Mazurskie (powiat Iławski →)opublikowano 21 sierpnia 2026
Wartość umowy
348 080 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SANECO Sp. z o.o. (Warszawa).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 348 080,00 zł (umowę zawarto 12 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 348 080,00 zł do 1 214 596,98 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Lubawa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510743479

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rzepnikowskiego 9A

1.5.2.)Miejscowość

Lubawa

1.5.3.)Kod pocztowy

14-260

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL621 - Elbląski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad-miasta@lubawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://lubawa.bip-wm.pl/public/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://lubawa.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup pompy pożarniczej o wysokiej wydajności

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fb7e0426-d726-4900-acca-eeba2b593ed1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00402555

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00038074/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup sprzętu do obrony cywilnej

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00333462

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IGK.271.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej, wyprodukowanej nie wcześniej niż w 2025 r., nieużywanej, wolnej od wad fabrycznych i prawnych motopompy przewoźnej do wody zanieczyszczanej wraz z osprzętem i przyczepą dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubawie zwa-nej dalej także „sprzętem” lub „przedmiotem zamówienia” zgodnie z warunkami i parametrami określonymi w załączniku nr 8 do SWZ – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę:
1) Motopompy przewoźnej do wody zanieczyszczonej o wydajności min. 250 m³/h wraz z przegrodami umożliwiającymi transport 50 węży tłocznych W110 na przyczepie,
2) Węży tłocznych W110 – 50 szt.,
3) Węży ssawnych W110 – 9 szt.,
4) Smoków ssawnych W110 – 3 szt.,
5) Mostków przejazdowych do zabezpieczenia węży W110 – 4 szt.,
6) Pływaków z linkami do smoka ssawnego – 3 szt.
2. Zadanie realizowane jest jako zakup sprzętu do obrony cywilnej w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026.
3. Oferowany przedmiot zamówienia będzie kompletny i gotowy do użycia bez żadnych dodatko-wych zakupów i inwestycji po stronie Zamawiającego.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki gwarancji i serwisu opisane są w załączniku nr 8 do SWZ oraz projektowych postanowieniach umowy.
5. Wykonawca zobowiązany jest podać w ofercie informacje dotyczące oferowanych urządzeń (sprzętu)/ produktów, określone wskazane w pkt 1 tabela w kol. 7 formularza ofertowego - za-łącznik nr 1 do SWZ dla przedmiotu zamówienia. Podane informacje muszą odnosić się do ofe-rowanych urządzeń/produktów. Informacje te muszą być tak szczegółowe, by w przypadku wy-stępowania różnych konfiguracji urządzeń/produktów możliwe było jednoznaczne stwierdzenie jakie urządzenie (sprzęt) /produkt jest oferowane przez Wykonawcę.
6. Oferta wykonawcy, który nie poda informacji, o których mowa w ust. 5, zostanie odrzucona, na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5 ustawy Pzp.
7. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zweryfikowania zgodności oferowanych rozwiązań z opisem przedmiotu zamówienia na podstawie publicznych danych, w przypadku wątpliwości czy zaoferowane urządzenia/produkty są zgodne z opisem przedmiotu zamówienia, Zamawiający może skorzystać z uprawnienia do wezwania Wykonawcy do złożenia wyjaśnień.
8. O terminie odbioru dostawy Wykonawca zawiadomi Zamawiającego, co najmniej na 5 dni przed datą odbioru motopompy.
9. Dostawa przedmiotu zamówienia będzie odbywać się na koszt i ryzyko Wykonawcy.
10. Wszędzie tam, gdzie zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostaw-ca itp.) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w ustawie Pra-wo Zamówień Publicznych (zwana dalej ustawą), Zamawiający dopuszcza oferowanie sprzętu lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych takich samych lub lepszych niż wymagane przez Zamawiającego w dokumentacjach zamówienia. Zamawiający informuje, że w takiej sytuacji przedmiotowe zapisy są jedynie przykładowe i sta-nowią wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać składniki użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równo-ważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimal-ne parametry jakościowe i cechy użytkowe, a także jakościowe (m.in.: wymiary, skład, zastoso-wany materiał, kolor, odcień, przeznaczenie materiałów i urządzeń, estetyka itp.) jakim muszą od-powiadać materiały lub urządzenia oferowane przez Wykonawcę, aby zostały spełnione wyma-gania stawiane przez Zamawiającego. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma je-dynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przy-kładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy), konkretny produkt lub materiały przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie para-metrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach.
11. Ciężar udowodnienia równoważności zaoferowanego przedmiotu spoczywa na Wykonawcy (zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy). Wykonawca w ofercie musi udowodnić, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. W przypadku wątpliwości dotyczących równoważności oferowanych produktów Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia we wskazanym terminie wyjaśnień dotyczących treści oferty.

4.5.3.)Główny kod CPV

34144213-4 - Motopompy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

348080,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1214596,98 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

348080,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SANECO Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

008503114

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

348080,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

34144213-4Motopompy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
575 000 zł
Próbka: 208 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
243 976 zł1 386 057 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 142 081 zł
Źródło próbki
CPV 34144· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
243 976 zł
Mediana
575 000 zł
Górny kwartyl
1 386 057 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Lubawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 348 080 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34144213-4 (Motopompy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SANECO Sp. z o.o. (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.