Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
518 565 zł
Umowa zawarta
6 sierpnia 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 518 565 zł – 648 457 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Okres gwarancji10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Termomodernizacja budynków użyteczności publ. na terenie powiatu racibors.i wodzisław. – cz. dot. Miasta Rydułtowy” – ETAP II w zakresie odbetonowania nawierzchni istn. utwardz. terenu przy bud. UM

Zamawiający Miasto Rydułtowy (Rydułtowy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „"Termomodernizacja budynków użyteczności publ. na terenie powiatu racibors.i wodzisław. –…”, wybierając ofertę wykonawcy Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek. Wartość umowy: 518 565 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Miasto RydułtowyRydułtowy, Śląskie (powiat Wodzisławski →)opublikowano 21 sierpnia 2026
Wartość umowy
518 565 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 czerwca 2026

    Termin ofert: 30 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    21 sierpnia 2026

    5 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek (Racibórz), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 518 564,78 zł (umowę zawarto 6 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 518 564,78 zł do 648 456,59 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Rydułtowy

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258635

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ofiar Terroru 36

1.5.2.)Miejscowość

Rydułtowy

1.5.3.)Kod pocztowy

44-280

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

324537411

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@rydultowy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rydultowy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/rydultowy

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Termomodernizacja budynków użyteczności publ. na terenie powiatu racibors.i wodzisław. – cz. dot. Miasta Rydułtowy” – ETAP II w zakresie odbetonowania nawierzchni istn. utwardz. terenu przy bud. UM

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3298b076-5a54-44af-8280-3abe79653c32

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00401282

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-21

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00005384/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie powiatu raciborskiego i wodzisławskiego – w zakresie odbetonowania nawierzchni utwardzonego terenu przy UM Rydułtowy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Źródła finansowania: zamówienie jest współfinansowane w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego na lata 2021-2027, w ramach Priorytetu FESL.02.00-Fundusze Europejskie na zielony rozwój, Działania FESL.02.02-Efektywność energetyczna budynków użyteczności publicznej – ZIT.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00289306

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BP.271.18.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.)Łączna wartość poszczególnych części zamówienia

2710013,88 PLN

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

447153,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na odbetonowaniu istniejącego utwardzonego terenu przy budynku Urzędu Miasta, co przyczyni się do zwiększenia powierzchni zielonych w ramach zadania inwestycyjnego. Prace te stanowią elementy Europejskiego Zielonego Ładu.
2. Odbetonowanie istniejącej nawierzchni utwardzonej będzie polegać na robotach rozbiórkowych i utwardzeniu terenu jako wykonanie lub wyrównanie warstw konstrukcyjnych podbudowy oraz nawierzchni z zastosowaniem krat przerostowych z trawą, prefabrykatów betonowych liniowych z trawą, kostki brukowej, kostki brukowej eko (tzw. ekologicznej z szerokimi spoinami) oraz terenem zielonym, w tym:
1) roboty przygotowawcze, rozbiórkowe i demontażowe - związane z karczowaniem pni, rozbiórką nawierzchni placu, wjazdów, dojść oraz istniejących podbudów, obrzeży, krawężników razem z podsypką cementowo – piaskową, rozbiórką ławy betonowej z oporem, demontaż i ponowny montaż istniejącego stojaka na rowery, donicy betonowej oraz znaku miejsca zbiórki do ewakuacji, roboty ziemne związane z wykonaniem koryta, wyprofilowaniem istniejącej podbudowy po dokonaniu robót rozbiórkowych, załadunek oraz odwóz gruzu i innych elementów z rozbiórek wraz z kosztami utylizacji,
2) utwardzenie terenu z zastosowaniem m. in. nawierzchni przepuszczalnych, a także nawierzchni „dostępności” i nawierzchni trawiastych,
3) odwodnienie terenu,
4) rury osłonowe, zabezpieczenie mediów gestorów sieci istniejących zlokalizowanych w obrębie inwestycji zgodnie z zaleceniami nadzorów branżowych,
5) wymiana bram garażowych na bramy z napędem elektrycznym (z uwagi na zmianę profilu terenu w ich obrębie), bramy wykonane jako segmentowe w kolorze antracyt, otwierane automatycznie z systemem rozryglowania,
6) odtworzenie terenów zielonych w przypadku ich zniszczenia w trakcie prowadzonych robót,
7) roboty towarzyszące związane z regulacją wysokościową wpustu ulicznego, włazów kanałowych oraz regulacją pionową studzienek.
3. Wykonawca opracuje i wprowadzi organizację ruchu na czas prowadzenia robót oraz przywróci pierwotnie obowiązującą organizację ruchu.
4. Szczegółowy zakres robót został określony w dokumentacji projektowej, w tym na rysunku 2.2. stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ i w przedmiarze robót oraz specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych, a także w projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

518564,78 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

648456,59 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

518564,78 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6391165351

7.3.3)Ulica

Myśliwska 11

7.3.4)Miejscowość

Racibórz

7.3.5)Kod pocztowy

47-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

518564,78 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Rydułtowy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rydułtowy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 518 565 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Brukarstwo Tract Jerzy Wyrobek (Racibórz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.