Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
12 960 zł
Umowa zawarta
10 sierpnia 2026
Okres realizacji
1 miesiące
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 12 960 zł – 59 940 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rezerwat Kruszynek - koszenie trzciny i usuwanie odrośli drzew

Zamawiający Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku (Gdańsk, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Rezerwat Kruszynek - koszenie trzciny i usuwanie odrośli drzew”, wybierając ofertę wykonawcy Ascent Marcin Borowicz. Wartość umowy: 12 960 zł. Złożono 7 ofert.

Zamawiający: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w GdańskuGdańsk, Pomorskieopublikowano 20 sierpnia 2026
Wartość umowy
12 960 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 lipca 2026

    Termin ofert: 21 lipca 2026 09:30
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 sierpnia 2026

    7 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Ascent Marcin Borowicz (Sulęczyno), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 12 960,00 zł (umowę zawarto 10 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 12 960,00 zł do 59 940,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 1 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 220700750

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chmielna

1.5.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.5.3.)Kod pocztowy

80-748

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@gdansk.rdos.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/rdos-gdansk

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a48a7a79-54ef-44ea-9ad5-1e5774ec0f93

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rezerwat Kruszynek - koszenie trzciny i usuwanie odrośli drzew

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a48a7a79-54ef-44ea-9ad5-1e5774ec0f93

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00399499

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00062010/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.15 Rezerwat Kruszynek koszenie trzciny i usuwanie odrośli drzew

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00334854

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

OI.I.261.1.25.2026.IW

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia pn

„Rezerwat „Kruszynek” – koszenie trzciny i usuwanie odrośli drzew” jest usunięcie odrośli drzew i krzewów oraz trzciny z siedliska 7230 Górskie i nizinne torfowiska zasadowe o charakterze młak, turzycowisk i mechowisk wraz z wyniesieniem biomasy poza obszar siedliska 7230. Łączna powierzchnia wykonania działań ochronnych wynosi ok. 2,16 ha. 2. Rezerwat „Kruszynek” zlokalizowany jest w woj. pomorskim, w powiecie chojnickim, w gminie Brusy. Obejmuje dawną, zarastającą zatokę jeziora Kruszyńskiego wraz z fragmentem samego akwenu. W skład rezerwatu wchodzą grunty Skarbu Państwa obejmujące: 1) wydzielenie 12 f obrębu Przymuszewo (dz. nr 3012 obręb Kruszyn), 2) północno-zachodnią zatokę Jeziora Kruszyńskiego, część działki nr 17 w obrębie Windorp. 3. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa polskiego i UE, w szczególności ustawą z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 13 z późn. zm.).

4.5.3.)Główny kod CPV

77100000-1 - Usługi rolnicze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

12960 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

59940 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

12960 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Ascent Marcin Borowicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5891699888

7.3.3)Ulica

Al. Wojska Polskiego 31

7.3.4)Miejscowość

Sulęczyno

7.3.5)Kod pocztowy

83-320

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-10

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

12960 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

1 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

77100000-1Usługi rolnicze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 12 960 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 77100000-1 (Usługi rolnicze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Ascent Marcin Borowicz (Sulęczyno). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.