Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
324 600 zł
Umowa zawarta
19 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 30 października 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 324 600 zł – 560 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wymiana pokrycia dachowego i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,15 kWp na budynku świetlicowo-szatniowym w Przedwojowie ”

Zamawiający Gmina Kamienna Góra (Kamienna Góra, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana pokrycia dachowego i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,15 kWp na…”, wybierając ofertę wykonawcy Zakłąd Ogólnobudowlany Tadeusz Gancarz. Wartość umowy: 324 600 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
324 600 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,0 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 lipca 2026

    Termin ofert: 30 lipca 2026 08:50
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Zakłąd Ogólnobudowlany Tadeusz Gancarz (Błażejów), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 324 600,00 zł (umowę zawarto 19 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 324 600,00 zł do 560 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kamienna Góra

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 230821322

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleja Wojska Polskiego 10

1.5.2.)Miejscowość

Kamienna Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

58-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.)Numer telefonu

756106292

1.5.8.)Numer faksu

757442857

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminakg.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gminakamiennagora.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gminakamiennagora

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wymiana pokrycia dachowego i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 30,15 kWp na budynku świetlicowo-szatniowym w Przedwojowie ”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-53e8c3bd-fef7-47f6-bba6-c6dde4dde72d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00399328

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00017361/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Wymiana pokrycia dachowego na budynku świetlicowo-szatniowym w Przedwojowi

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00343021

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI7013.9.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

325204,76 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zakres prac obejmuje :
a) demontaż rynien i górnych odcinków rur spustowych,
b) demontaż instalacji odgromowej,
c) demontaż płotków przeciwśnieżnych i stopni kominiarskich,
d) demontaż starego pokrycia wykonanego z gontu bitumicznego wraz z utylizacją,
e) demontaż obróbek blacharskich,
f) wykonanie ekranu z membrany dachowej,
g) wymiana wiatrownic i desek czołowych z dostosowaniem do nowego pokrycia,
h) roboty impregnacyjne i malarskie elementów drewnianych;
i) wykonanie nowych obróbek blacharskich dachu,
j) montaż kontrłat i łat,
k) montaż pokrycia dachowego z blachodachówki powlekanej,
l) montaż rynien i rur spustowych,
ł) odtworzenie instalacji odgromowej wraz z jej badaniem,
m) montaż płotków przeciwśnieżnych i stopni kominiarskich,
n) montaż wywietrzaków dachowych,
o) obróbki blacharskie kominów,
p) montaż instalacji paneli fotowoltaicznych (45 szt. modułów PV z falownikiem) o mocy 30,15 kWp,
r) uporządkowanie terenu i oczyszczenie z resztek budowlanych.

4.5.3.)Główny kod CPV

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

324600 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

560000 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

324600 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Zakłąd Ogólnobudowlany Tadeusz Gancarz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6141011687

7.3.3)Ulica

Błażejów 110

7.3.4)Miejscowość

Błażejów

7.3.5)Kod pocztowy

58-420

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-19

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

324600 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45260000-7Roboty w zakresie wykonywania pokry…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
293 951 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 738 zł529 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
329 619 zł
Źródło próbki
CPV 45260000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 738 zł
Mediana
293 951 zł
Górny kwartyl
529 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kamienna Góra prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kamienna Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 324 600 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45260000-7 (Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Zakłąd Ogólnobudowlany Tadeusz Gancarz (Błażejów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.