Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
359 872 zł
Umowa zawarta
17 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 20 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 359 872 zł – 428 040 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji na roboty budowlane oraz wbudowane materiały40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa budynku na potrzeby sołectwa Świerczów wraz z podłączeniem budynku do sieci wodociągowej i elektrycznej oraz z budową zbiornika na nieczystości

Zamawiający Gmina Widawa (Widawa, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa budynku na potrzeby sołectwa Świerczów wraz z podłączeniem budynku do sieci…”, wybierając ofertę wykonawcy COMOX. Wartość umowy: 359 872 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina WidawaWidawa, Łódzkieopublikowano 19 sierpnia 2026
Wartość umowy
359 872 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    09 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 sierpnia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy COMOX (Warszawa), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 359 872,00 zł (umowę zawarto 17 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 359 872,00 zł do 428 040,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 20 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WIDAWA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 730934571

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek Kościuszki 10

1.5.2.)Miejscowość

Widawa

1.5.3.)Kod pocztowy

98-170

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL714 - Sieradzki

1.5.7.)Numer telefonu

436721034

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

poczta@widawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.bip.widawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-zp.widawa.pl/procurements/68/procurement

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa budynku na potrzeby sołectwa Świerczów wraz z podłączeniem budynku do sieci wodociągowej i elektrycznej oraz z budową zbiornika na nieczystości

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ec408ade-ec13-45c0-8252-aa6834cf2d1b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00398848

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00074441/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa budynku na potrzeby sołectwa Świerczów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00333989

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIK.271.11.2026.DK

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

208872,40 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa kontenerowego budynku na potrzeby sołectwa Świerczów-świetlicy wiejskiej, kat. XVII z zewnętrznymi instalacjami elektroenergetyczną oraz kanalizacyjną wraz ze szczelnym zbiornikiem na ścieki (V=6m3), zgodnie z dokumentacją techniczną stanowiącą załącznik nr 1 do SWZ. Projektowany budynek usytuowany na działce nr ewid. gruntu 475 obręb Świerczów, gm. Widawa. Zakres prac obejmuje:
- wykonanie budynku z kontenerów na płycie żelbetowej na potrzeby sołectwa Świerczów – zgodnie z ostateczną decyzją o pozwoleniu na budowę,
- wykonanie zewnętrznej instalacji elektroenergetycznej,
- wykonanie zewnętrznej instalacji kanalizacyjnej wraz ze szczelnym zbiornikiem na ścieki (V=6m3),
- utwardzenie terenu (podesty przy wejściu do budynku, podjazd dla osób niepełnosprawnych, opaska wokół budynku),
- miejsce do gromadzenia odpadów,
- komunikację – naturalne utwardzenie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

42113110-8 - Płyty fundamentowe

34953300-5 - Chodniki

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

44211100-3 - Budynki modułowe i przenośne

45320000-6 - Roboty izolacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

359872,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

428040,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

359872,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

COMOX

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5252847916

7.3.3)Ulica

Aleje Jerozolimskie 6

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.5)Kod pocztowy

00-374

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

359872,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-20

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 042 417 zł
Rozstęp międzykwartylowy
809 835 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 042 417 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Widawa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Widawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 359 872 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: COMOX (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.