Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
597 792 zł
Umowa zawarta
18 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 23 września 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%producent zaoferowanej macierzy jest notowany w raportach Gartnera dla rozwiązań "Primary20%System posiada moduł do audytu zasobów plikowych na wyspecyfikowanej macierzy pod kątem pr20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa i wdrożenie sprzętu informatycznego w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”

Zamawiający Gmina Chocianów (Chocianów, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa i wdrożenie sprzętu informatycznego w ramach konkursu grantowego Cyberbezpieczny…”, wybierając ofertę wykonawcy System-IT Sp. Z o.o. Sp. K. Wartość umowy: 597 792 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina ChocianówChocianów, Dolnośląskie (powiat Polkowicki →)opublikowano 19 sierpnia 2026
Wartość umowy
597 792 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 lipca 2026

    Termin ofert: 24 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    19 sierpnia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy System-IT Sp. Z o.o. Sp. K. (Szczecin), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 597 792,30 zł (umowę zawarto 18 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 23 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Chocianów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647570

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ratuszowa 10

1.5.2.)Miejscowość

Chocianów

1.5.3.)Kod pocztowy

59-140

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

bok@chocianow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://chocianow.bip.pbox.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://chocianow.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa i wdrożenie sprzętu informatycznego w ramach konkursu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4953fcbe-64fe-4c14-8d9a-73fbfd2f8ecd

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00397655

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Cyberbezpieczny Samorząd” nr FERC.02.02-CS.01-001/23 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, Priorytetu II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działania 2.2. - Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa.

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00347570

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RU.271.5.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa sprzętu informatycznego w tym serwerów oraz dysków sieciowych wraz z wdrożeniem i oprogramowaniem do zarządzania.
Szczegółowe minimalne wymagania wobec sprzętu zawarte zostały w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

48820000-2 - Serwery

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

48823000-3 - Serwery plików

30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

31682530-4 - Awaryjne urządzenia energetyczne

48421000-5 - Pakiety oprogramowania do zarządzania urządzeniami

51610000-1 - Usługi instalowania urządzeń komputerowych i przetwarzania informacji

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

597792,30 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

597792,30 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

597792,30 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

System-IT Sp. Z o.o. Sp. K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8522621165

7.3.3)Ulica

Krasińskiego 10/17

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

71-435

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

597792,30 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-23

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

48820000-2Serwery
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
627 214 zł
Próbka: 62 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
328 375 zł2 248 213 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 919 838 zł
Źródło próbki
CPV 48820000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
328 375 zł
Mediana
627 214 zł
Górny kwartyl
2 248 213 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Chocianów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Chocianów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 597 792 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 48820000-2 (Serwery). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: System-IT Sp. Z o.o. Sp. K. (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.