Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
62 000 zł
Umowa zawarta
29 lipca 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 62 000 zł – 221 400 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie personelu kluczowego wyznaczonego do realizacji zamówienia – projektant koor40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Rozbudowa PSZOK w Dąbiu”.

Zamawiający Urząd Gminy w Psarach (Psary, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Rozbudowa PSZOK w Dąbiu””, wybierając ofertę wykonawcy P.A. Krzysztof Petrus. Wartość umowy: 62 000 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Urząd Gminy w PsarachPsary, Śląskieopublikowano 18 sierpnia 2026
Wartość umowy
62 000 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.A. Krzysztof Petrus (Mysłowice), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 62 000,00 zł (umowę zawarto 29 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 62 000,00 zł do 221 400,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

URZĄD GMINY W PSARACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000537243

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Malinowicka 4

1.5.2.)Miejscowość

Psary

1.5.3.)Kod pocztowy

42-512

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@psary.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.psary.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1319546

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania „Rozbudowa PSZOK w Dąbiu”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b4520ddf-864c-4389-8035-f9ce89f50ce3

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00396525

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048080/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.4 Wykonanie dokumentacji projektowej dla zadania Rozbudowa PSZOK w Dąbiu.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00272041

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.16.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia.
1.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej obejmującej zagospodarowanie terenu oraz projekt architektoniczno - budowlany, projekt techniczny (wykonawczy), kosztorysy inwestorskie i przedmiary robót, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych oraz inne opracowanie niezbędne do spełnienia wszystkich zakładanych funkcji z uzyskaniem wszelkich niezbędnych zgłoszeń/pozwoleń oraz sprawowaniem nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji dla zadania pn.: „Rozbudowa PSZOK w Dąbiu” przy ul. Pocztowej 34A na działkach nr ewidencyjny 1564, 1565 oraz 1563.
2. Podstawowe założenia, zakres opracowania projektowego.
2.1. Dokumentacja projektowa powinna uwzględniać kompleksowe opracowanie układu funkcjonalno–przestrzennego PSZOK, zgodnie z założeniami Inwestora, obowiązującymi przepisami prawa oraz przedstawioną koncepcją, przy zapewnieniu pełnej funkcjonalności obiektu oraz spójności z istniejącym zagospodarowaniem terenu.
2.2. W ramach opracowania projektowego należy przewidzieć w szczególności:
2.2.1. rozbudowę terenu inwestycji poprzez włączenie części działki nr 1565 (pas o szerokości ok. 9,0 m),
2.2.2. rozbiórkę istniejącej wiaty wraz z towarzyszącym obiektem biurowo-magazynowym,
2.2.3. zaprojektowanie budynku administracyjno–socjalnego dla obsługi PSZOK dla 2 pracowników i petentów wraz z pełnym zapleczem funkcjonalnym (pomieszczenie biurowe, zaplecze sanitarne i socjalne) i instalacjami wewnętrznymi w tym: instalacje wod.-kan, deszczowej, wentylacji, elektryczne ogólne i specjalistyczne, niskopradowe, i inne.
2.2.4. zaprojektowanie obiektu magazynowego (hali o konstrukcji stalowej) przeznaczonego do selektywnej zbiórki odpadów, z wydzieleniem stref dla odpadów wymagających szczególnego traktowania, w tym odpadów niebezpiecznych, takich jak m.in. zużyte oleje, farby, rozpuszczalniki, baterie i akumulatory i inne,
2.2.5. zaprojektowanie boksów i stref składowania dla poszczególnych frakcji odpadów, w tym bioodpadów stanowiące wyłącznie część roślin pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych oraz budowlanych,
2.2.6. zaprojektowanie placów manewrowych, dróg wewnętrznych oraz powierzchni utwardzonych o nawierzchniach szczelnych (miejsce składowania) wraz z systemem odwodnienia,
2.2.7. zaprojektowanie systemu gospodarki wodami opadowymi, w tym zbiorników retencyjnych oraz zbiorników na wody zanieczyszczone i ścieki bytowe,
2.2.8. zaprojektowanie przyłączy oraz infrastruktury technicznej, w tym w szczególności przyłącza elektroenergetycznego (zasilanie trójfazowe),
2.2.9. zaprojektowanie nowego ogrodzenia terenu wraz z bramą, furtką wejściową i elementami kontroli dostępu,
2.2.10. zaprojektowanie nowego muru oporowego w technologii żelbetowej wraz z ogrodzeniem częściowo nieprzeziernego od strony północnej,
2.2.11. zaprojektowanie oświetlenia terenu oraz systemów monitoringu i zabezpieczeń,
2.2.12. zaprojektowanie lokalizacji i infrastruktury dla elektronicznej wagi samochodowej,
2.2.13. zaprojektowanie zbiornika na nieczystości ciekłe (szambo),
2.2.14. zestawienie i dobór:
a) specjalistycznych kontenerów, szczelnych,
b) specjalistycznych kontenerów, otwartych,
c) specjalistycznych kontenerów, szczelnych wraz z klimatyzacja, wentylacją mechaniczną, odciekami i zabezpieczeniem p.poż.
2.2.15. zaprojektowanie wszystkich instalacji wewnętrznych i zewnętrznych niezbędnych do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania obiektu,
2.2.16. zaprojektowanie zagospodarowania terenu, w tym zieleni oraz elementów małej architektury,
2.2.17. uwzględnienie w dokumentacji projektowej i kosztorysowej dostawy wyposażenia, w tym zamiatarki samojezdnej.
2.3. Przyjęte rozwiązania projektowe powinny uwzględniać:
2.3.1. rzeczywiste zapotrzebowanie na powierzchnie wynikające z ilości i rodzaju gromadzonych odpadów,
2.3.2. wymagania technologiczne procesu selektywnej zbiórki odpadów,
2.3.3. konieczność wydzielenia funkcji: ogólnodostępnych, technicznych, magazynowych, biurowych i socjalnych,
2.3.4. zapewnienie właściwej komunikacji wewnętrznej (ruch pojazdów i pieszych),
2.3.5. zapewnienie powierzchni dla urządzeń i instalacji technicznych,
2.3.6. spełnienie wymagań w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, sanitarnego, BHP oraz ochrony środowiska,
2.3.7. zapewnienie dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.
2.4. Ostateczne parametry obiektów, w tym powierzchnie zabudowy oraz powierzchnie poszczególnych stref funkcjonalnych, należy przyjąć na etapie projektowania, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów, norm oraz optymalizacji funkcjonalno–ekonomicznej inwestycji.
2.5. Dokumentacja projektowa powinna zapewniać możliwość realizacji inwestycji jako kompletnego, spójnego układu funkcjonalno–technologicznego, umożliwiającego prawidłowe i bezpieczne użytkowanie obiektu.
2.6. W opracowaniu projektowym należy uwzględnić założenia Nowego Europejskiego Bauhausu (NEB) poprzez zastosowanie rozwiązań:
2.6.1. funkcjonalnych, estetycznych i zrównoważonych środowiskowo,
2.6.2. energooszczędnych i racjonalnych w eksploatacji,
2.6.3. poprawiających jakość przestrzeni użytkowej i integrację społeczną.
2.7. Koordynacja inwestycji PSZOK z rozbudową inwestycji OSP w Dąbiu oraz dostosowaniem inwestycji do zapisów MPZP.
2.7.1. Na działkach ewidencyjnych nr 1563, 1564 i 1565 prowadzone są obecnie prace projektowe związane z rozbudową remizy OSP w Dąbiu. Dla inwestycji opracowano projekt zagospodarowania terenu, w ramach którego spełniono wymagania MPZP dotyczące minimalnego udziału powierzchni biologicznie czynnej.
2.7.2. Wykonawca, opracowując dokumentację projektową PSZOK, zobowiązany jest do uwzględnienia rozwiązań projektowych przyjętych dla rozbudowy remizy OSP oraz do zapewnienia pełnej koordynacji obu inwestycji pod względem funkcjonalnym, przestrzennym i infrastrukturalnym.
2.7.3. Z uwagi na konieczność wykorzystania części terenu przewidzianego obecnie dla inwestycji OSP, Wykonawca zobowiązany jest do takiego zaprojektowania PSZOK oraz wprowadzenia niezbędnych zmian w dokumentacji i decyzjach administracyjnych dotyczących rozbudowy remizy OSP, aby możliwa była realizacja obu przedsięwzięć z zachowaniem wymagań MPZP, w szczególności w zakresie powierzchni biologicznie czynnej

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

62000 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

221400 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

62000 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.A. Krzysztof Petrus

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9542402260

7.3.3)Ulica

Mikołowska 4a lok. 136

7.3.4)Miejscowość

Mysłowice

7.3.5)Kod pocztowy

41-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

62000 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Wykonawca BIPROINSTAL Sp. z o. o., ul. Złotno, nr 220, 94-411 Łódź, Województwo: łódzkie, REGON:
521590082, NIP: 7272857385 nie złożył oferty. W postępowaniu złożone zostały nie wymagane przez Zamawiającego
dokumenty, np. KRS, zaświadczenia Okręgowej Izby Inż. Budownictwa, uprawnienia, decyzje.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
227 642 zł
Próbka: 247 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
141 051 zł387 480 zł
Rozstęp międzykwartylowy
246 429 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
141 051 zł
Mediana
227 642 zł
Górny kwartyl
387 480 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Gminy w Psarach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Psary.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 62 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.A. Krzysztof Petrus (Mysłowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.