Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
4 456 907 zł
Umowa zawarta
28 lipca 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
15 ofertceny: 4 456 907 zł – 5 384 060 złodrzucone: 10wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie okresu gwarancji20%a) Cena (C) – waga 60% - max 60 punktów; b)Doświadczenie personelu kluczowego wyznaczonego20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

"Budowa ulicy Kasztanowej w Psarach".

Zamawiający Urząd Gminy w Psarach (Psary, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „"Budowa ulicy Kasztanowej w Psarach"”, wybierając ofertę wykonawcy HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp.K. Wartość umowy: 4 456 907 zł. Złożono 15 ofert.

Zamawiający: Urząd Gminy w PsarachPsary, Śląskieopublikowano 2 września 2026
Wartość umowy
4 456 907 zł
Liczba ofert
15 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

6 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp.K. (Boronów), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 456 907,37 zł (umowę zawarto 28 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 15 ofert; ceny wahały się od 4 456 907,37 zł do 5 384 059,64 zł. Odrzucono 10 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

URZĄD GMINY W PSARACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000537243

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Malinowicka 4

1.5.2.)Miejscowość

Psary

1.5.3.)Kod pocztowy

42-512

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.)Numer telefonu

+48 32 2944921

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@psary.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.psary.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1313936

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

"Budowa ulicy Kasztanowej w Psarach".

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9efdd42a-2b30-45df-9832-53f330119a98

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00418038

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-02

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00048080/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.12 Budowa ul. Kasztanowej w Psarach - Poprawa ciągu komunikacyjnego w Gminie.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00260002

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.14.2027

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest budowa drogi ul Kasztanowej w Psarach, na odcinku o długości 828 mb, która będzie wykonana z kostki brukowej, obramowana krawężnikiem wraz z obustronnym poboczem z kruszywa. W ramach zadania należy wykonać:
- Jezdnię z mijankami o szerokości od 3,5 do 5,5 m.
- Pobocza, zjazdy.
- Chodnik w rejonie skrzyżowania z ul. Belną.
- Oświetlenie uliczne.
- Kanalizację deszczową wraz z wykonaniem wpustów, przykanalików, kolektorów oraz urządzeń odprowadzających wody do odbiornika. Projektowana kanalizacja deszczowa została podzielona na cztery zlewnie. Wody deszczowe skierowane zostaną do projektowanych wylotów do rowu pod nazwą ,,potok Wielonka''. Wyloty do rowy należy wykonać zgodnie z dokumentacją dodatkowo w ramach zadania należy wykonać czyszczenia istniejącego rowu na całej długości. Materiał z czyszczenia należy wywieźć i zutylizować.
- Kanał technologiczny.
- Przebudowa sieci kablowej nN i SN własności Tauron Dystrybucja S.A..
- Przebudowa sieci gazowej średniego ciśnienia wraz z przyłączami.
- Rozbiórka obiektów budowlanych: wiata przy budynku gospodarczym, wiata siatkowa na opał oraz ogrodzenia i brama. Kolidujące ogrodzenia zostaną rozebrane a na czas realizacji robót wykonawca będzie zobowiązany do wykonania tymczasowych zabezpieczeń terenu budowy (wykonanie tymczasowego ogrodzenia).
- Wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.
- Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji robót zgodnie z dokumentacją projektową, obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi oraz zasadami wiedzy technicznej, a także do zapewnienia obsługi geodezyjnej, właściwego zabezpieczenia terenu budowy oraz organizacji ruchu na czas prowadzenia robót.
- Po zakończonych pracach należy wykonać stabilizację granic pasa drogowego poprzez betonowe słupki graniczne oraz sporządzenie dokumentacji w celu zgłoszenia do zasobu mapowego znajdującego się w Powiatowym Ośrodku dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Będzinie.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232452-5 - Roboty odwadniające

45231200-7 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów naftowych i gazociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

15

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

15

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

10

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4456907,37 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

5384059,64 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4456907,37 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp.K.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5751885237

7.3.3)Ulica

Częstochowska 14

7.3.4)Miejscowość

Boronów

7.3.5)Kod pocztowy

42-283

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

branża elektryczna, teletechniczna, gazowa.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4456907,37 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 187 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
331 228 zł1 605 997 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 274 770 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
331 228 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 605 997 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Urząd Gminy w Psarach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Psary.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 456 907 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: HUCZ Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp.K. (Boronów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 15 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.