Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 3 częściach3 części
Łączna wartość umów
173 841 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    69 819 zł
    7 ofert
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    46 265 zł
    5 ofert
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    57 757 zł
    6 ofert
Oferty w postępowaniu
18 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dowóz wraz z opieką do Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w: Oświęcimiu, Skawinie, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Wadowicach w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Gminny Zespół Szkół w Spytkowicach (Spytkowice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Dowóz wraz z opieką do Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych w: Oświęcimiu,…”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 173 841 zł. Złożono 18 ofert.

Łączna wartość umów
173 841 zł
Liczba ofert
18 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Firma Transportowo-Usługowa JUS-MAR Auto-Moto Hurt-Detal Józef Jędrocha (części 1, 3); Daviz Transport & Przewozy Autokarowe Dawid Brusik (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 173 840,80 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 18 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gminny Zespół Szkół w Spytkowicach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 070629485

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Zamkowa 12

1.5.2.)Miejscowość

Spytkowice

1.5.3.)Kod pocztowy

34-116

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL21A - Oświęcimski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gzs@spytkowice.net.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.gzs.spytkowice.net.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8842ae1f-a266-49ac-845e-0d30f7fa9a42

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dowóz wraz z opieką do Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych
w: Oświęcimiu, Skawinie, Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Zespołu Szkół Specjalnych w Wadowicach w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8842ae1f-a266-49ac-845e-0d30f7fa9a42

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00396502

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00000595/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Dowóz uczniów niepełnosprawnych z terenu Gminy Spytkowice wraz z opieką do SOSW w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00278617

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GZS/SOSW/2/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

228856,81 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I - Zadanie 1
Trasa nr 1 - Ryczów- Spytkowice – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
w Oświęcimiu ul. Obozowa 31
- dowóz: 4 przystanki na trasie: I Ryczów ul. Szkolna, II Ryczów ul. Długa, III Miejsce ul. Floriana – przystanek BUS, IV Spytkowice ul. Jana Pawła II
- odwóz: 5 przystanków na trasie: I Spytkowice ul. Jana Pawła, II Miejsce ul. Floriana – przystanek BUS, III Spytkowice ul. Wiślana, IV Ryczów ul. Długa, V Ryczów ul. Szkolna.
Ilość dowożonych uczniów - 4
Ilość odwożonych uczniów - 5
Długość trasy przejazdu (dowozu i odwozu ) wynosi – 85 km/dziennie.
Przewozy odbywać się będą od poniedziałku do piątku każdego tygodnia, w dniach nauki szkolnej z wyjątkiem świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i wiosenna przerwa świąteczna).
Ilość dni nauki od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. ok. 185 dni.
Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu umowy, godziny dowozu i odwozu uczniów zostanie podany wybranemu Wykonawcy przy podpisaniu umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

99788,48 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II - Zadanie 2
Trasa nr 2 - Ryczów – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Skawinie, ul. Żwirki
i Wigury 9
– 2 przystanki na trasie: I Ryczów ul. Starowiejska, II Ryczów ul. Starowiejska.
Ilość dowożonych uczniów – 2
Długość trasy przejazdu (dowozu i przewozu ) wynosi – 48 km/dziennie.
Przewozy odbywać się będą od poniedziałku do piątku każdego tygodnia, w dni nauki szkolnej z wyjątkiem świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i wiosenna przerwa świąteczna).
Ilość dni nauki od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. ok. 185 dni.
Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu umowy, godziny dowozu i odwozu uczniów zostanie podany wybranemu Wykonawcy przy podpisaniu umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

49168,89 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część III - Zadanie 3
Trasa nr 3 - Spytkowice - Bachowice - Zespół Szkół Specjalnych w Wadowicach
ul. Słowackiego 4 oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Kalwarii Zebrzydowskiej ul. Wł. Niemczynowskiego 1
- 2 przystanki na trasie: I Spytkowice ul. Szkolna, II Bachowice – Górki.
Ilość dowożonych uczniów – 2
Długość trasy przejazdu (dowozu i odwozu) wynosi – 70 km/dziennie.
Przewozy będą odbywać się od poniedziałku do piątku każdego tygodnia, w dni nauki szkolnej z wyjątkiem świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i wiosenna przerwa świąteczna).
Ilość dni nauki od 1 września 2026 r. do 25 czerwca 2027 r. ok. 185 dni.
Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu umowy, godziny dowozu i odwozu uczniów zostanie podany wybranemu Wykonawcy przy podpisaniu umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.)Wartość części

79899,44 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

69819,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

105357,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

69819,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Transportowo-Usługowa JUS-MAR Auto-Moto Hurt-Detal Józef Jędrocha

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

551 172 50 43

7.3.3)Ulica

Słoneczna 31

7.3.4)Miejscowość

Spytkowice

7.3.5)Kod pocztowy

34-116

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

69819,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

46264,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

98568,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

46264,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Daviz Transport & Przewozy Autokarowe Dawid Brusik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

551-264-98-06

7.3.3)Ulica

ul. Górna 36

7.3.4)Miejscowość

Frydrychowice

7.3.5)Kod pocztowy

34-108

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

46264,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

57757,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

99456,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

57757,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Transportowo-Usługowa JUS-MAR Auto-Moto Hurt-Detal Józef Jędrocha

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

551 172 50 43

7.3.3)Ulica

ul. Słoneczna 31

7.3.4)Miejscowość

Spytkowice

7.3.5)Kod pocztowy

34-116

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

57757,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-06-25

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60130000-8Usługi w zakresie specjalistycznego…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
422 172 zł
Próbka: 72 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
283 054 zł1 433 564 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 150 509 zł
Źródło próbki
CPV 60130000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
283 054 zł
Mediana
422 172 zł
Górny kwartyl
1 433 564 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gminny Zespół Szkół w Spytkowicach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Spytkowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 173 841 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60130000-8 (Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Transportowo-Usługowa JUS-MAR Auto-Moto Hurt-Detal Józef Jędrocha (Spytkowice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.