Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
454 835 zł
Umowa zawarta
30 lipca 2026
Okres realizacji
do 8 października 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 454 835 zł – 515 281 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Skrócenie terminu wykonania zamówienia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Bieżące utrzymanie dróg i szlaków zrywkowych na terenie Nadleśnictwa Nowa Dęba w 2026 roku

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Nowa Dęba (Nowa Dęba, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Bieżące utrzymanie dróg i szlaków zrywkowych na terenie Nadleśnictwa Nowa Dęba w 2026 roku”, wybierając ofertę wykonawcy TREEBUD Sp. z o.o. Wartość umowy: 454 835 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
454 835 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 lipca 2026

    Termin ofert: 21 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 sierpnia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TREEBUD Sp. z o.o (Jawornik), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 454 834,63 zł (umowę zawarto 30 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 454 834,63 zł do 515 280,83 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 8 października 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Nowa Dęba

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830017742

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wł.Sikorskiego 2

1.5.2.)Miejscowość

Nowa Dęba

1.5.3.)Kod pocztowy

39-460

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

nowadeba@lublin.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://nowadeba.lublin.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1fde3aa4-2103-41a6-a478-9679e0fc3bd7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Gospodarka leśna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Bieżące utrzymanie dróg i szlaków zrywkowych na terenie Nadleśnictwa Nowa Dęba w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1fde3aa4-2103-41a6-a478-9679e0fc3bd7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00394498

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00191100/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Bieżąca konserwacja dróg leśnych i szlaków zrywkowych na terenie Nadleśnictwa Nowa Dęba

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00319387

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.2.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie polega na bieżącym utrzymaniu - konserwacji dróg leśnych wewnątrzzakładowych oraz leśnych szlaków zrywkowych na terenie Nadleśnictw Nowa Dęba. Zakres robót dla dróg o nawierzchni z kruszywa obejmuje naprawy punktowe lub odcinkowe (w miejscach wskazanych przez Zamawiającego), wyrównanie poprzez mechaniczne profilowanie i
zagęszczenie podłoża, wbudowanie oraz zagęszczenie kruszywa. Kruszywo 0-63mm gat. I, 31,5-63mm gat. I lub 0-31,5mm(SZ) gat. (zakres prac szczegółowo określono w załączniku nr 8 do SWZ przedmiarach robót oraz załączniku nr 9 - STWiORB).
Konserwacja dróg leśnych i szlaków zrywkowych ma na celu:
a) poprawę warunków bezpieczeństwa ruchu pojazdów
b) poprawę zabezpieczenia terenów leśnych związanych z obsługą przeciwpożarową c) poprawną obsługę terenów przyległych z uwagi na planowaną gospodarkę leśną. We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 PZP, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 PZP, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ i dokumentacji przetargowej,
oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami „lub równoważny” lub „lub równoważne", pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz „równoważny” lub „równoważne” nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia. Dostarczone kruszywo naturalne nie może zawierać elementów szkodliwych dla środowiska, złomu, śmieci, drewna, szkła, odpadów plastikowych, popiołu, pozostałości gleby i innych kruszyw, materiałów zawierających azbest oraz odpadów niebezpiecznych. W przypadku stwierdzenia dostarczenia zanieczyszczonego kruszywa Zamawiający zastrzega sobie prawo do nieprzyjęcia danej dostawy bądź niedokonania zapłaty za ww. dostawę, jeśli Wykonawca odmówi przyjęcia zwrotu dostarczonego kruszywa.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

77230000-1 - Usługi doraźne dotyczące leśnictwa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

454834,63 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

515280,83 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

454834,63 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TREEBUD Sp. z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6812074575

7.3.3)Ulica

Jawornik 337

7.3.4)Miejscowość

Jawornik

7.3.5)Kod pocztowy

32-400

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

454834,63 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-08

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Nowa Dęba prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowa Dęba.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 454 835 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TREEBUD Sp. z o.o (Jawornik). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.