Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 4 częściach4 części
Łączna wartość umów
3 405 580 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    825 338 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Remont oraz przebudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3241L Wolica Uchańska – Majdan Żukowski – Sitno łącznej długości 1 390 mb: - przebudowa od km 14+795 do km 15+785 dł. łącznej 990 mb, - remont od km 15+785 do km 16+185 dł. 400 mb. Podstawo
    Wartość umowy
    910 425 zł
    2 oferty
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    875 178 zł
    3 oferty
  4. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    794 640 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
10 ofert(łącznie na 4 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Przedłużenie okresu rękojmi i gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont oraz przebudowa dróg powiatowych powiatu zamojskiego

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu (Zamość, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont oraz przebudowa dróg powiatowych powiatu zamojskiego”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 3 405 580 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w ZamościuZamość, Lubelskieopublikowano 12 sierpnia 2026
Łączna wartość umów
3 405 580 zł
Liczba ofert
10 ofertłącznie, 4 części
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    27 maja 2026

    Termin ofert: 12 czerwca 2026 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    12 sierpnia 2026

    3 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. (część 1); Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o (część 2); Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Sadex” Janusz Sadlik (części 3, 4).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 3 405 580,27 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 10 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950371749

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szczebrzeska 69

1.5.2.)Miejscowość

Zamość

1.5.3.)Kod pocztowy

22-400

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

84 639 63 32

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@zdp.zamosc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.zdp.zamosc.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dbfef705-c16d-47e7-8b2c-17f38823d6d4

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


ZDP jako jednostka organizacyjna powiatu wykonuje zadania zarządcy dróg powiatowych w granicach administracyjnych Powiatu Zamojskiego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont oraz przebudowa dróg powiatowych powiatu zamojskiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dbfef705-c16d-47e7-8b2c-17f38823d6d4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00389410

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00017358/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Remont oraz przebudowa odcinków dróg powiatowych powiatu zamojskiego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00263907

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TT.III.3430/15/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

2924032,52 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie I: Remont oraz przebudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3142L Wirkowice – Ujazdów – Staw Noakowski łącznej długości 1 200 mb:
- przebudowa od km 4+952 do km 5+043, od km 5+103 do km 5+381, od km 5+431 do km 5+574, od km 5+604 do km 5+668, od km 5+738 do km 6+152 dł. łącznej 990 mb,
- remont od km 5+043 do km 5+103, od km 5+381 do km 5+431, od km 5+574 do km 5+604, od km 5+668 do km 5+738 dł. łącznej 210 mb.
Podstawowy zakres robót:
- odkrycie krawędzi
- oczyszczenie nawierzchni
- wykonanie nawierzchni
- wykonanie zjazdów
- podparcie krawędzi

4.5.3.)Główny kod CPV

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.)Wartość części

780487,81 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie II: Remont oraz przebudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3241L Wolica Uchańska – Majdan Żukowski – Sitno łącznej długości 1 390 mb:
- przebudowa od km 14+795 do km 15+785 dł. łącznej 990 mb,
- remont od km 15+785 do km 16+185 dł. 400 mb.
Podstawowy zakres robót:
- odkrycie krawędzi
- oczyszczenie nawierzchni
- wykonanie nawierzchni
- wykonanie zjazdów
- podparcie krawędzi

4.5.3.)Główny kod CPV

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.)Wartość części

897691,05 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie III: Przebudowa drogi powiatowej Nr 3248L w m. Pniówek wraz z budową pobocza twardego:
- przebudowa drogi powiatowej Nr 3248L w m. Pniówek wraz z budową pobocza twardego od km 7+108 do km 7+708 gm. Zamość dł. 600 mb,
- przebudowa drogi powiatowej Nr 3248L w m. Pniówek wraz z budową pobocza twardego od km 7+126 do km 7+708 strona prawa dł. 582 mb.
Podstawowy zakres robót:
- odkrycie krawędzi
- oczyszczenie nawierzchni
- wykonanie nawierzchni
- wykonanie zjazdów
- podparcie krawędzi

4.5.3.)Główny kod CPV

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.)Wartość części

487804,89 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie IV: Remont dróg powiatowych Nr 2947L, 3227L i 3233L łącznej długości 1 305 mb:
- remont odcinka drogi powiatowej Nr 2947L Zwierzyniec – Tereszpol od km 5+275 do km 5+305 w m. Sochy gm. Zwierzyniec dł. 30 mb,
- remont odcinka drogi powiatowej Nr 3227L Sulmice – Zawoda od km 3+665 do km 4+140 dł. 475 mb oraz remont po awarii wodociągu od km 4+750 do km 4+770 szer. 3,5 m,
- remont (przełomów) nawierzchni odcinka drogi powiatowej Nr 3233L Uchanie – Grabowiec od km 7+084 do km 7+884 dł. 800 mb.
Podstawowy zakres robót:
- odkrycie krawędzi
- oczyszczenie nawierzchni
- wykonanie nawierzchni
- wykonanie zjazdów
- podparcie krawędzi

4.5.3.)Główny kod CPV

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.5.)Wartość części

758048,78 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

825337,88 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

899856,59 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

825337,88 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9222295093

7.3.3)Ulica

Peowiaków 7

7.3.4)Miejscowość

Zamość

7.3.5)Kod pocztowy

22-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

825337,88 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

910425,04 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

954432,03 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

910425,04 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9222295093

7.3.3)Ulica

Peowiaków 7

7.3.4)Miejscowość

Zamość

7.3.5)Kod pocztowy

22-400

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

910425,04 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 15

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

875177,84 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

965413,23 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

875177,84 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 16

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Sadex” Janusz Sadlik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9220003057

7.3.4)Miejscowość

Kolonia Sitno 84

7.3.5)Kod pocztowy

22-424

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 17

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

875177,84 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Sekcja 18

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 19

OFERTY (dla części 4)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

794639,51 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

944386,07 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

794639,51 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 20

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 4)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Sadex” Janusz Sadlik

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

922-000-30-57

7.3.4)Miejscowość

Kolonia Sitno 84

7.3.5)Kod pocztowy

22-424

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 21

UMOWA (dla części 4)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

794639,51 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233100-0Roboty w zakresie budowy autostrad,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
635 266 zł
Próbka: 863 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 094 zł1 626 016 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 320 922 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 094 zł
Mediana
635 266 zł
Górny kwartyl
1 626 016 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zamość.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 405 580 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233100-0 (Roboty w zakresie budowy autostrad. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. (Zamość). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.