ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Remont oraz przebudowa dróg powiatowych powiatu zamojskiego

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu (Zamość, Lubelskie) prowadził postępowanie „Remont oraz przebudowa dróg powiatowych powiatu zamojskiego”. Termin składania ofert minął 12 czerwca 2026, 08:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w ZamościuZamość, Lubelskieopublikowano 27 maja 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 636 330 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
12 czerwca 2026, 08:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Przedłużenie okresu rękojmi i gwarancji40%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    27 maja 2026

    Termin ofert: 12 czerwca 2026 08:00
  2. Wynik: wybrano wykonawców

    12 sierpnia 2026

    3 oferty2 wykonawców
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest remont i przebudowa odcinków dróg powiatowych w powiecie zamojskim, z obowiązkowym składaniem wszystkich dokumentów (oferty, wnioski, oświadczenia) wyłącznie elektronicznie przez platformę eZamówienia

  • 2

    WarunkiPostępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 Pzp), bez ograniczeń co do kręgu wykonawców lub wymogu wstępnej kwalifikacji. Nie dotyczy projektów współfinansowanych ze środków UE

    Źródło: Specyfikacja Warunków Zamówienia
  • 3

    ZakresZamówienie dotyczy zadań zarządcy dróg powiatowych realizowanych przez Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu, bez współfinansowania ze środków UE, z podziałem na części zgodnie z planem postępowań (identyfikator 1.1.3 w planie 2026/BZP 00017358/09/P)

  • 4

    ZakresSzczegółowe dokumenty i komunikacja prowadzone są przez platformę eZamówienia pod linkiem: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dbfef705-c16d-47e7-8b2c-17f38823d6d4, bez ograniczeń dostępu dla wykonawców

  • 5

    ZakresZamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu (ul. Szczebrzeska 69, 22-400 Zamość, tel. 84 639 63 32, e-mail: biuro@zdp.zamosc.pl). Identyfikator postępowania: ocds-148610-dbfef705-c16d-47e7-8b2c-17f38823d6d4

    Źródło: Specyfikacja Warunków Zamówienia
  • 6

    ZakresOferty, wnioski i dokumenty składane są wyłącznie elektronicznie przez Platformę e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl), bez możliwości składania w formie papierowej. Komunikacja z zamawiającym odbywa się również przez tę platformę

    Źródło: Specyfikacja Warunków Zamówienia

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950371749

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szczebrzeska 69

1.5.2.)Miejscowość

Zamość

1.5.3.)Kod pocztowy

22-400

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

84 639 63 32

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@zdp.zamosc.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.zdp.zamosc.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność

ZDP jako jednostka organizacyjna powiatu wykonuje zadania zarządcy dróg powiatowych w granicach administracyjnych Powiatu Zamojskiego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont oraz przebudowa dróg powiatowych powiatu zamojskiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-dbfef705-c16d-47e7-8b2c-17f38823d6d4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00263907

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00017358/09/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Remont oraz przebudowa odcinków dróg powiatowych powiatu zamojskiego

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dbfef705-c16d-47e7-8b2c-17f38823d6d4

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, w postaci elektronicznej i opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Wykonawca przygotowuje ofertę przy pomocy „Formularza ofertowego” udostępnionego przez Zamawiającego na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego jako załącznik SWZ. Dokładny opis podany w SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

zgodnie z załącznikiem nr 1 SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

TT.III.3430/15/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

4

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie I: Remont oraz przebudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3142L Wirkowice – Ujazdów – Staw Noakowski łącznej długości 1 200 mb:
- przebudowa od km 4+952 do km 5+043, od km 5+103 do km 5+381, od km 5+431 do km 5+574, od km 5+604 do km 5+668, od km 5+738 do km 6+152 dł. łącznej 990 mb,
- remont od km 5+043 do km 5+103, od km 5+381 do km 5+431, od km 5+574 do km 5+604, od km 5+668 do km 5+738 dł. łącznej 210 mb.
Podstawowy zakres robót:
- odkrycie krawędzi
- oczyszczenie nawierzchni
- wykonanie nawierzchni
- wykonanie zjazdów
- podparcie krawędzi

4.2.6.)Główny kod CPV

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwości zlecenia zakresu prac na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do 50 % wartości zamówienia podstawowego.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Podany w SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Przedłużenie okresu rękojmi i gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie II: Remont oraz przebudowa odcinka drogi powiatowej Nr 3241L Wolica Uchańska – Majdan Żukowski – Sitno łącznej długości 1 390 mb:
- przebudowa od km 14+795 do km 15+785 dł. łącznej 990 mb,
- remont od km 15+785 do km 16+185 dł. 400 mb.
Podstawowy zakres robót:
- odkrycie krawędzi
- oczyszczenie nawierzchni
- wykonanie nawierzchni
- wykonanie zjazdów
- podparcie krawędzi

4.2.6.)Główny kod CPV

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwości zlecenia zakresu prac na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do 50 % wartości zamówienia podstawowego.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Podany w SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Przedłużenie okresu rękojmi i gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie III: Przebudowa drogi powiatowej Nr 3248L w m. Pniówek wraz z budową pobocza twardego:
- przebudowa drogi powiatowej Nr 3248L w m. Pniówek wraz z budową pobocza twardego od km 7+108 do km 7+708 gm. Zamość dł. 600 mb,
- przebudowa drogi powiatowej Nr 3248L w m. Pniówek wraz z budową pobocza twardego od km 7+126 do km 7+708 strona prawa dł. 582 mb.
Podstawowy zakres robót:
- odkrycie krawędzi
- oczyszczenie nawierzchni
- wykonanie nawierzchni
- wykonanie zjazdów
- podparcie krawędzi

4.2.6.)Główny kod CPV

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwości zlecenia zakresu prac na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do 50 % wartości zamówienia podstawowego.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Podany w SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Przedłużenie okresu rękojmi i gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie IV: Remont dróg powiatowych Nr 2947L, 3227L i 3233L łącznej długości 1 305 mb:
- remont odcinka drogi powiatowej Nr 2947L Zwierzyniec – Tereszpol od km 5+275 do km 5+305 w m. Sochy gm. Zwierzyniec dł. 30 mb,
- remont odcinka drogi powiatowej Nr 3227L Sulmice – Zawoda od km 3+665 do km 4+140 dł. 475 mb oraz remont po awarii wodociągu od km 4+750 do km 4+770 szer. 3,5 m,
- remont (przełomów) nawierzchni odcinka drogi powiatowej Nr 3233L Uchanie – Grabowiec od km 7+084 do km 7+884 dł. 800 mb.
Podstawowy zakres robót:
- odkrycie krawędzi
- oczyszczenie nawierzchni
- wykonanie nawierzchni
- wykonanie zjazdów
- podparcie krawędzi

4.2.6.)Główny kod CPV

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Tak

4.2.14.)Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Zamawiający przewiduje możliwości zlecenia zakresu prac na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp do 50 % wartości zamówienia podstawowego.

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Podany w SWZ

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Przedłużenie okresu rękojmi i gwarancji

4.3.6.)Waga

40

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
1. nie podlegają wykluczeniu na podstawie pkt VI SWZ,
2. spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu w zakresie:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że:
a) wykaz robót budowlanych wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz z załączeniem dowodów dotyczących najważniejszych robót, określających, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących, czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone; w załączonych dokumentach poświadczających należy potwierdzić wykonanie co najmniej jednego zadania na remont, przebudowę lub budowę drogi w technologii mas bitumicznych o wartości min. 300,00 tys. zł brutto – załącznik Nr 5.
Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni w/w poświadczenia (referencje).
b) wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia;
Wykonawca musi mieć do dyspozycji odpowiednio wykwalifikowany personel, posiadający wymagane przez Prawo Budowlane uprawnienia w danej specjalizacji do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w celu obsadzania niżej podanych stanowisk. Wykonawca poda informacje dotyczące kandydata na każde stanowisko. Pod względem doświadczenia każdy z kandydatów powinien spełniać niżej podane wymagania - załącznik Nr 6 do niniejszej SWZ.
Kierownik budowy – Całkowite doświadczenie 5 lat, jako kierownik podobnych robót 3 lata, 1 osoba.
Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni w/w załącznika.
Dołączyć uprawnienia i aktualne zaświadczenie o przynależności do OIIB po wyborze wykonawcy przed podpisaniem umowy.
c) wykaz narzędzi i urządzeń technicznych dostępnych Wykonawcy w celu realizacji zamówienia wraz z informacją o sposobie dysponowania tymi zasobami;
Wykonawca ma dysponować niżej podanymi w pełni sprawnymi jednostkami podstawowego sprzętu - załącznik Nr 7 do niniejszej SWZ.
Koparka podsiębierna – 2 szt.; Walec statyczny samojezdny 10 t – 2 szt.; Walec statyczny samojezdny ogumiony – 2 szt.; Walec wibracyjny samojezdny – 2 szt.; Ubijak spalinowy – 2 szt.; Samochód samowyładowczy 5 t – 2 szt.; Samochód samowyładowczy 10-15t – 2 szt.; Rozkładarka mas bitumicznych – 1 szt.; Równiarka – 1 szt.;
Wykonawca może także wymienić alternatywny, porównywalny technicznie sprzęt proponowany przez siebie dla danych robót, dołączając uzasadnienie swoich propozycji.
Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni w/w załącznika.

Jeżeli Wykonawca wskaże osobę, która ma miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, musi wykazać, że osoba ta legitymuje się kwalifikacjami odpowiadającymi wymaganym uprawnieniom w kraju zamieszkania, jeśli takie w tym kraju obowiązują, z uwzględnieniem prawa do wykonywania określonych zawodów regulowanych lub określonych działalności, jeżeli te kwalifikacje zostały uznane na zasadach przewidzianych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. z 2026 r. poz. 166) oraz w ustawie z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z 2025 r., poz. 1783).

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1) Do oferty (formularz oferty wraz z kosztorysami ofertowymi oraz zestawieniem pod ofertę) Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ oraz oświadczenie na postawie art. 1 ust. 3 oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. (załącznik nr 8 do SWZ).
2) Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
a) wykazu wykonanych robót (załącznik nr 5 do SWZ),
b) wykazu osób (załącznik nr 6 do SWZ), skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia – minimum jedna osoba z uprawnieniami zatrudniona na umowę o pracę,
c) wykaz sprzętu (załącznik nr 7 do SWZ).

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

1) Do oferty (formularz oferty wraz z kosztorysami ofertowymi oraz zestawieniem pod ofertę) Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ oraz oświadczenie na postawie art. 1 ust. 3 oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. (załącznik nr 8 do SWZ).
2) Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
a) wykazu wykonanych robót (załącznik nr 5 do SWZ),
b) wykazu osób (załącznik nr 6 do SWZ), skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia – minimum jedna osoba z uprawnieniami zatrudniona na umowę o pracę,
c) wykaz sprzętu (załącznik nr 7 do SWZ).

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Informacja dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
1) Wykonawcy mogą wspólnie (konsorcjum, spółka cywilna) ubiegać się o udzielenie zamówienia, wtedy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo musi być dołączone do oferty.
2) W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oświadczenie, o którym mowa w punkcie VII SWZ, składa każdy z wykonawców.
3) Jeżeli zostanie wybrana oferta wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, Zamawiający zażąda przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
4) W przypadku, o którym mowa w pkt VIII.1 SWZ wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi, roboty budowlane lub dostawy wykonają poszczególni wykonawcy (art. 117 ust. 4 pzp).

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Podane we wzorze umowy – zał. nr 4 do SWZ

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-12 08:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-12 09:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-10

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się̨ również na podstawie art. 1 ust. 3 oraz art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233100-0Roboty w zakresie budowy autostrad,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
636 330 zł
Próbka: 862 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
305 041 zł1 621 594 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 316 552 zł
Źródło próbki
CPV 45233· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
305 041 zł
Mediana
636 330 zł
Górny kwartyl
1 621 594 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 12.06.2026, 08:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zarząd Dróg Powiatowych w Zamościu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zamość.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233100-0 (Roboty w zakresie budowy autostrad. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.