ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zespołu budynków mieszkalnych wielorodz. z zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Anny Jagiellonki 8 w Gliwicach

Zamawiający Zarząd Budynków Miejskich Ii Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. (Gliwice, Śląskie) prowadził postępowanie „Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zespołu budynków mieszkalnych…”. Termin składania ofert minął 20 sierpnia 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 199 560 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
20 sierpnia 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    11 sierpnia 2026

    Termin ofert: 20 sierpnia 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zespołu dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Anny Jagiellonki 8 w Gliwicach, wraz z nadzorem autorskim.

  • 2

    WarunkiWarunek techniczny wymaga wykazania po jednej usłudze dokumentacji projektowej budynku wielorodzinnego lub użyteczności publicznej o pow. min. 1 000,00 m2 oraz przebudowy takiego budynku o pow. min. 1 000,00 m2, a także wskazania zespołu projektantów z określonymi uprawnieniami.

  • 3

    ZakresZakres przewiduje m.in. projekty budowlane i wykonawcze, STWiORB, przedmiary i kosztorysy, audyt energetyczny, projekt organizacji ruchu, dokumentację powykonawczą oraz obsługę formalną pozwoleń i uzgodnień.

  • 4

    ZakresZamówienie obejmuje dwa zadania: dokumentację dla przebudowy istniejącego budynku oraz dokumentację dla budowy nowego budynku wielorodzinnego z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą towarzyszącą, przy czym oferta ma obejmować oba zadania łącznie.

  • 5

    ZakresWymagane jest ubezpieczenie OC na kwotę nie mniejszą niż 100 000,00 zł, a okres realizacji wynosi 4 miesiące.

Kontekst Atlasu

  • Zamówienia tego zamawiającego przyciągają wykonawców: średnio 3,8 ofert na postępowanie przy 87 rozstrzygnięciach z ostatnich 3 lat (w kraju: 3,7).

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD BUDYNKÓW MIEJSKICH II TOWARZYSTWO BUDOWNICTWA SPOŁECZNEGO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276590157

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Warszawska 35 B

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-100

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@tbs2.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.tbs2.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zespołu budynków mieszkalnych wielorodz. z zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Anny Jagiellonki 8 w Gliwicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-18167876-4395-43c4-962e-d54c16fab315

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00386392

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.tbs2.pl/

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1357325

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Zamawiający, zgodnie z Rozp. Prez.
RM z dn. 31.12.2020r. w spr. sposobu sporządzania i przekaz. informacji oraz wymagań techn. dla dok. elektr. oraz śr. komunik.
elektr. w postęp. o udz. zamówienia publicz. lub konkursie (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), określa
niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a.stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b.komputer klasy PC lub MAC o następ. konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, proc. Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z
syst. operac. - MS Windows7, Mac Os x 104, Linux, lub ich nowsze wersje,
c.zainstalowana dowolna przegl. internet., w przypadku Internet Explorer minim. wersja 10 0.
d.włączona obsługa JavaScript,
e.zainst. program Adobe Acrobat Reader lub in. obsługujący format plików .pdf,
f.Platformazakupowa.pl działa według standardu przyjętego w komunikacji sieciowej - kodowanie UTF8,
g.Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu
lok. serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
2.Instrukcje korzyst. z platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internet. pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
3.Wszelkie zawiadomienia, oświadczenia, wnioski, Zamawiający oraz Wykonawcy mogą przekazywać wyłącznie drogą elektroniczną
poprzez platformę zakupową.
4.Oferty, przedmiotowe środki dowodowe, itp składane elektronicznie muszą zostać podpisane elektronicznym kwalifikowanym
podpisem lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W procesie składania oferty, wniosków, itp na platformie, kwalifikowany
podpis elektroniczny wykonawca składa bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu platformazakupowa.pl
5.Oferta powinna być:
a. sporządz.na podst. załączników do SWZ w j. polskim,
b. złożona przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tzn. za pośrednictwem platformazakupowa.pl,
c. podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę/osoby
upoważnioną/ne.
7.Podpisy kwalifikowane wykorzystywane przez wykonawców do podpisywania wszelkich plików muszą spełniać “Rozp. Parlamentu
Europejskiego i Rady w sprawie identyfikacji elektronicznej i usług zaufania w odniesieniu do transakcji elektronicznych na rynku
wewnętrznym (eIDAS) (UE) nr 910/2014 - od 1.07.2016r”.
8.W przypadku wykorzystania formatu podpisu XAdES zewnętrzny Zamawiający wymaga dołączenia odpowiedniej ilości plików tj.
podpisywanych plików z danymi oraz plików podpisu w formacie XAdES.
9.Wykonawca, za pośrednictwem platformazakupowa.pl może przed upływem terminu do składania ofert zmienić lub wycofać ofertę.
Sposób dokonywania zmiany lub wycofania oferty zamieszczono w instrukcji zamieszczonej na stronie internetowej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
10.Zgodnie z definicją dokumentu elektronicznego z art.3 ustęp 2 Ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących
zadania publiczne, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest
jednoznaczne z podpisaniem oryginału dokumentu, z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego wykonawcę
ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia, przez podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca,
albo przez podwykonawcę.
11.Maks. rozmiar 1 pliku przesyłanego za pośrednictwem dedykowanych formularzy do: złożenia, zmiany, wycofania oferty wynosi
150MB natomiast przy komunikacji wielkość pliku to maks. 500MB.
12.Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z “ROZPORZĄDZENIEM PREZESA RADY
MINISTRÓW z dnia 21.05.2024r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i
wymiany informacji w postaci elektron. oraz minim. wymagań dla systemów teleinformatycznych

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 u.1i2 rozp. Parlamentu Europ. i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27
kwietnia 2016 r. w spr. ochrony osób fizycznych w zw. z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu
takich danych oraz uchylenia dyr. 95/46/WE (og. rozp. o ochr. danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”,
informuję, że:1)administratorem Pani/Pana danych osobowych jest ZBMIITBS Sp. zo.o., 44-100 Gliwice, ul. Warszawska 35b, tel. 32
231 03 95, e mail; biuro@tbs2.pl,2) w sprawach związ. z danymi proszę kontaktować się z inspektorem ochrony danych
osobowych w ZBMIITBS Sp. z o.o. którym jest Anna Pawłowska, tel. 322310395, e-mail rodo@tbs2.pl;3) Pani/Pana dane osobowe
przetwarzane będą dla potrzeb niniejszego postępowania, na podstawie art. 6 u.1 lit. c RODO w celu prowadzenia przedmiotowego
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcia umowy, a podstawą prawną ich przetwarzania jest obowiązek
prawny stosowania sformalizowanych procedur udzielania zamówień publicznych spoczywający na Zamawiającym,4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art.
18 oraz art. 74 Pzp,5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 u. 1 Pzp, przez okres 4 lat od dnia
zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania
obejmuje cały czas trwania umowy,6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana
dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie
zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp,7)w odniesieniu do Pani/Pana
danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO,8) Posiada
Pan/Pani:a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do swoich danych osobowych,b) na podstawie art. 16 RODO prawo do
sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie
może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie
niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników,
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
przypadków, o których mowa w art. 18 u. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w
odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby
fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie
ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, d) prawo do wniesienia
skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana
dotyczących narusza przepisy RODO,
9) nie przysługuje Pani/Panu:a) w związku z art. 17 u. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,b) prawo do
przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec
przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 u. 1 lit. c RODO.2.
Jednocześnie Zamawiający przypomina o obowiązku informac. wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których
dane przekazane zostaną Zamawiającemu w zw. z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio pozyska od
wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba że ma zastos. co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 u. 5
RODO.3. Zamawiający, informuje że Wykonawcy do oferty składają ośw. w zakresie wypełnienia obowiązków informac.
przewidzianych w art. 13 lub art. 14 RODO

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

120/2026/TR

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Planowana inwestycja przewiduje przebudowę istniejącego budynku wielorodzinnego oraz budowę nowego budynku mieszkalnego wierorodzinnego stanowiących zespół dwóch budynków Lokalizacja inwestycji Gliwice, ul. Anny Jagiellonki 8, dz. 160/2, 156, 158, 60/2, 60/3, obręb Łabędy.

2. Przedmiot zamówienia jest podzielony na 2 zadania:
Zadanie 1: Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla przebudowy istniejacego budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ul. Anny Jagiellonki w Gliwicach wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

Zadanie 2: Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla budowy nowego budynku wielorodzinnego z zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Anny Jagiellonki w Gliwicach wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.

3. Przedmiot zamówienia nie jest podzielony na części, oba zadania są częścią spójnej całości, a Wykonawca jest zobowiązany do złożenia oferty na oba zadania.

4. Zamówienie musi być zrealizowane w oparciu o dołączoną do niniejszego postępowania dokumentację techniczną stanowiącą Załącznik nr 1 do SWZ

5. Zakres zamówienia.
5.1. Zadanie 1:
a) opracowanie projektu budowlanego (Projekt Zagospodarowania Terenu, Projekt architektoniczno – budowlany, Projekt Techniczny) na bazie załączonej do postępowania koncepcji oraz uwzględniającego uwagi, sugestie i opinie Zamawiającego/Menadżera Projektu, a także umożliwiającego realizację zamierzonej inwestycji wraz z wykonaniem mapy do celów projektowych, uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę oraz pozostałych pozwoleń (o ile są wymagane), a także wszelkimi innymi niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami itp. oraz wykonaniem audytu energetycznego po przeprowadzonym remoncie.
b) opracowanie projektów wykonawczych służących przyszłym wykonawcom do prawidłowej realizacji robót, a Menadżerowi Projektu do wyegzekwowania realizacji robót zgodnie z projektem wraz z kartami mieszkań, projektem docelowej organizacji ruchu oraz projektem organizacji ruchu drogowego dla dojazdu do budowy
c) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych
d) opracowanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich
e) inne opracowania tj. projekt mieszkania dla osoby nsp, audyt energetyczny, system ochrony drzew i krzewów na terenie inwestycyjnym
f) graficzna dokumentacja powykonawcza – po zakończeniu budowy
g) pełnienie nadzoru autorskiego przez cały okres realizacji projektu oraz inwestycji
oraz pozostałe prace projektowe nie uwzględnione powyżej, a niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu Umowy.

Wytyczne dla Zadania 1:
Planowana inwestycja obejmuje:
• remont dachu i elewacji wraz z częściową przebudową budynku,
• wykonanie izolacji przeciwilgociowej poziomej oraz pionowej ścian piwnicznych,
• remont klatki schodowej,
• remont generalny mieszkań, w tym:
 remont wszystkich pomieszczeń mieszkalnych
 wymiana stolarki drzwiowej i okiennej
 wymiana okładzin ściennych i podłogowych
 remont/ przebudowa łazienek wraz z białym montażem i bateriami
 zabudowa z lekkich ścianek
 wykończenie podłóg - płytki i panele
 wykończenie ścian - gładzie i farba
 wyposażenie mieszkań w piekarnik elektryczny pod zabudowę, płytę indukcyjną, zlewozmywak 1,5 komorowy z baterią stojącą,
 remont pomieszczeń piwnicznych
 podłączenie wszystkich urządzeń do instalacji wod – kan
 montaż grzejników i opomiarowania w lokalach mieszkalnych wraz z wykonaniem kotłowni gazowej
 wykonanie nowej instalacji elektrycznej dostosowanej do zwiększenia mocy
 wykonanie i montaż instalacji domofonowej i antenowej w mieszkaniach
• wykonanie audytu energetycznego po ukończonym remoncie.

Planowany zakres robót budowlanych - zgodnie ze specyfikacją materiałową i przedmiarem robót.

5.2. Zadanie nr 2:
a) opracowanie projektu budowlanego (Projekt Zagospodarowania Terenu, Projekt architektoniczno – budowlany, Projekt Techniczny) na bazie załączonej do postępowania koncepcji oraz uwzględniającego uwagi, sugestie i opinie Menadżera Projektu, a także umożliwiającego realizację zamierzonej inwestycji wraz z wykonaniem mapy do celów projektowych, uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę, oraz pozostałych pozwoleń (o ile są wymagane) , pozwolenia na wycinkę wraz z projektem nasadzeń, projektami sieci i przyłączy oraz projektami z usunięcia ewentualnych kolizji, projektem zjazdu, wykonanie inwentaryzacji zieleni wraz z oznaczeniem drzew na wycinkę, opracowanie zbiorczego zestawienia kosztów dla realizacji budowy na podstawie wykonanych kosztorysów szacunkowych wg bazy danych BCD, BCA oraz wszelkimi innymi niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami, pozwoleniami itp. oraz wykonanie audytu energetycznego po zakończeniu budowy.
b) opracowanie projektów wykonawczych służących przyszłym wykonawcom do prawidłowej realizacji robót, a Menadżerowi Projektu do wyegzekwowania realizacji robót zgodnie z projektem wraz z kartami mieszkań, projektem docelowej organizacji ruchu oraz projektem organizacji ruchu drogowego dla dojazdu do budowy
c) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych
d) opracowanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich
e) inne opracowania tj. projekt mieszkania dla osoby nsp, audyt energetyczny, system ochrony drzew i krzewów na terenie inwestycyjnym
f) graficzna dokumentacja powykonawcza – po zakończeniu budowy
g) pełnienie nadzoru autorskiego przez cały okres realizacji projektu oraz inwestycji
oraz pozostałe prace projektowe nie uwzględnione powyżej, a niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu Umowy

4.2.6.)Główny kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

4 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Menadżer Projektu wymaga aby Wykonawca spełniał następujące warunki udziału w postępowaniu określonych w art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, dotyczące:

a) zdolności do występowania w obrocie prawnym:
Menadżer Projektu nie określa wyżej wymienionego warunku.

b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Menadżer Projektu nie określa wyżej wymienionego warunku.

c) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
posiadanie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 100 000,00 zł.

d) zdolności technicznej lub zawodowej:

wykonanie w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenie działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej:
- 1 usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej budynku mieszkalnego wielorodzinnego o powierzchni użytkowej min. 1 000,00 m2 lub budynku użyteczności publicznej o pow. użytkowej min. 1 000,00 m2 ,
- 1 usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej przebudowy budynku mieszkalnego wielorodzinnego o powierzchni użytkowej min. 1 000,00 m2 lub przebudowy budynku użyteczności publicznej o powierzchni użytkowej min. 1 000,00 m2

• dysponowanie:
• 1 osobą posiadającą uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności architektonicznej, z co najmniej 3 letnim doświadczeniem zawodowym w projektowaniu rozwiązań technicznych odpowiadających przedmiotowi niniejszego zamówienia, tj. brała udział w wykonaniu co najmniej trzech opracowań projektowych w zakresie architektury,
• 1 osobą posiadającą uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w specjalności konstrukcyjno – budowlanej, z co najmniej 3 letnim doświadczeniem zawodowym w projektowaniu rozwiązań technicznych odpowiadających przedmiotowi niniejszego zamówienia, tj. brała udział w wykonaniu co najmniej trzech opracowań projektowych w zakresie konstrukcyjno – budowlanym,
• 1 osobą posiadającą uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w ramach specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, z co najmniej 3 letnim doświadczeniem zawodowym w projektowaniu,
• 1 osobą posiadającą uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w ramach specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, z co najmniej 3 letnim doświadczeniem zawodowym w projektowaniu,
• 1 osobą posiadającą uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w ramach specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń teletechnicznych, z co najmniej 3 letnim doświadczeniem zawodowym w projektowaniu,
• 1 osobą posiadającą uprawnienia do projektowania bez ograniczeń w ramach specjalności drogowej, z co najmniej 3 letnim doświadczeniem zawodowym w projektowaniu,
• 1 osobą z aktualnymi uprawnieniami - ukończonym kursem lub szkoleniem inspektora nadzoru terenów zieleni lub równoważnym.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o
udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
2.W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców oświadczenie dotyczące niepodleganiu
wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o
zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w
zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym
w art.454-455 pzp oraz wskazanych w projektowanych postanowieniach umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-20 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

www.platformazakupowa.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-20 09:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-18

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Postępowanie, w imieniu Zamawiającego, na podstawie Porozumienia w sprawie realizacji inwestycji zawartego w dn. 12.06.2026 r. pomiędzy Miastem Gliwice a Zarządem Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Gliwicach oraz Pełnomocnictwem nr 2026/16187/S/PM z dn. 02.06.2026 r. prowadzi:
Menadżer Projektu:
Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
44-100 Gliwice, ul. Warszawska 35b.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71000000-8Usługi architektoniczne, budowlane,…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
199 560 zł
Próbka: 116 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
98 763 zł340 400 zł
Rozstęp międzykwartylowy
241 637 zł
Źródło próbki
CPV 71000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
98 763 zł
Mediana
199 560 zł
Górny kwartyl
340 400 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 20.08.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zarząd Budynków Miejskich Ii Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71000000-8 (Usługi architektoniczne. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.