Wynik częściowy: umowy w 2 z 3 części, 1 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
13 211 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1Stacja robocza
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
  2. Umowa zawarta
    Część 2Monitory biurkowe
    Wartość umowy
    6519 zł
    3 oferty
  3. Umowa zawarta
    Część 3Dotykowy monitor interaktywny
    Wartość umowy
    6692 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
5 ofert(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

KZP/09/2026 - dostawa sprzętu komputerowego

Zamawiający Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów Piap (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „KZP/09/2026 - dostawa sprzętu komputerowego”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 13 211 zł. Złożono 5 ofert.

Łączna wartość umów
13 211 zł
Liczba ofert
5 ofertłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 lipca 2026

    Termin ofert: 14 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: częściowo rozstrzygniętyBieżące

    06 sierpnia 2026

    3 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 2 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    WykonawcyWybrano wykonawców: GigaMultimedia (część 2); Wilanka Sp.zo.o. (część 3).

  • 3

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 13 211,43 zł.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 5 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - PRZEMYSŁOWY INSTYTUT AUTOMATYKI I POMIARÓW PIAP

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000035257

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Aleje Jerozolimskie 202

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

02-486

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kzp@piap.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.piap.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://eb2b.piap.com.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


naukowa i badawcza

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

KZP/09/2026 - dostawa sprzętu komputerowego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-cb461b10-ed57-4c26-85e1-f8860a6f7c85

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00381237

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00318413

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

KZP/09/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Stacja robocza

4.5.3.)Główny kod CPV

30213300-8 - Komputer biurkowy

4.5.5.)Wartość części

136916,15 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Monitory biurkowe

4.5.3.)Główny kod CPV

30231300-0 - Monitory ekranowe

4.5.5.)Wartość części

6826,34 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dotykowy monitor interaktywny

4.5.3.)Główny kod CPV

30231320-6 - Monitory dotykowe

4.5.5.)Wartość części

10868,58 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

W przedmiotowym postepowaniu wszystkie złożone oferty przewyższają kwotę, jaką zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty

Sekcja 7

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 8

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6519,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

7872,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6519,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 9

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

GigaMultimedia

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5261650136

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 10

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6519,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-26

Sekcja 11

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 12

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

6692,43 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

9581,70 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

6692,43 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 13

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Wilanka Sp.zo.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7010819923

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 14

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

6692,43 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-03

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30213300-8Komputer biurkowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
282 009 zł
Próbka: 24 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
151 254 zł1 698 013 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 546 759 zł
Źródło próbki
CPV 30213300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
151 254 zł
Mediana
282 009 zł
Górny kwartyl
1 698 013 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów Piap prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 13 211 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30213300-8 (Komputer biurkowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: GigaMultimedia (Warszawa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.