Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
245 000 zł
Umowa zawarta
16 lipca 2026
Okres realizacji
do 27 sierpnia 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 245 000 zł – 392 370 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa boiska sportowego w Książu Małym

Zamawiający Gmina Książ Wielki (Książ Wielki, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa boiska sportowego w Książu Małym”, wybierając ofertę wykonawcy OL-TRANSBUD Sp. z o.o. Wartość umowy: 245 000 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina Książ WielkiKsiąż Wielki, Małopolskie (powiat Miechowski →)opublikowano 3 sierpnia 2026
Wartość umowy
245 000 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy OL-TRANSBUD Sp. z o.o. (Moszczenica).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 245 000,00 zł (umowę zawarto 16 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 245 000,00 zł do 392 370,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 27 sierpnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Książ Wielki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 291010151

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Warszawska 17

1.5.2.)Miejscowość

Książ Wielki

1.5.3.)Kod pocztowy

32-210

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@ksiazwielki.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.ksiazwielki.eu/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://gminaksiazwielki.ezamawiajacy.pl/pn/gminaksiazwielki/demand/296951/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa boiska sportowego w Książu Małym

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-86e13923-2e52-4a13-880b-b32069b384f0

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00375062

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00071589/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa boiska sportowego w Książu Małym

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00298002

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IN.271.3.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pn. „Budowa boiska sportowego w Książu Małym”, w ramach której Wykonawca jest zobowiązany w szczególności do:
a. wybudowania boiska wielofunkcyjnego wraz z ogrodzeniem o wysokości 6,0 m (piłkochwyty),
b. wyposażenia boiska wielofunkcyjnego w . Boisko będzie wyposażone w systemowy zestaw do siatkówki i koszykówki,
c. zakłada się również realizację wykonania utwardzeń służących jako dojścia do realizowanych obiektów, które zostaną wykonane jako (utwardzenia powierzchni gruntu w obrębie działki budowlanej),
d. wykonania obiektów małej architektury – kosza na śmieci z możliwością segregacji odpadów – 1 sztuka, stojaków na rowery – 6 sztuk, ławek z oparciem – 4 sztuki,
e. wykonania odwodnienia terenu inwestycji,
a nadto do:
f. dostawy i montażu tablicy informacyjnej o udzieleniu dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego (dalej: Tablica informacyjna), wg wytycznych Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45262300-4 - Betonowanie

45236110-4 - Wyrównywanie nawierzchni boisk sportowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

245000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

392370,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

245000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

OL-TRANSBUD Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7382175646

7.3.3)Ulica

Średnie

7.3.4)Miejscowość

Moszczenica

7.3.5)Kod pocztowy

38-321

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

245000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-08-27

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45212200-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
722 634 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
338 452 zł2 279 658 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 941 206 zł
Źródło próbki
CPV 45212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
338 452 zł
Mediana
722 634 zł
Górny kwartyl
2 279 658 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Książ Wielki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Książ Wielki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 245 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45212200-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: OL-TRANSBUD Sp. z o.o. (Moszczenica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.