Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
919 074 zł
Umowa zawarta
29 lipca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 919 074 zł – 1 296 181 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej nr 191235C Sokołowo- Skarbanowo oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Skarbanowo

Zamawiający Gmina Izbica Kujawska (Izbica Kujawska, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej nr 191235C Sokołowo- Skarbanowo oraz drogi wewnętrznej w…”, wybierając ofertę wykonawcy F.I.D "Drogtom" Sp. z o. o. Wartość umowy: 919 074 zł. Złożono 6 ofert.

Wartość umowy
919 074 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 czerwca 2026

    Termin ofert: 3 lipca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    03 sierpnia 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy F.I.D "Drogtom" Sp. z o. o. (Krzywa Góra 8/10), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 919 073,90 zł (umowę zawarto 29 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 919 073,90 zł do 1 296 180,65 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA IZBICA KUJAWSKA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866850

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Marszałka Pilsudskiego 32

1.5.2.)Miejscowość

Izbica Kujawska

1.5.3.)Kod pocztowy

87-865

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@izbicakuj.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.izbicakuj.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1327278

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej nr 191235C Sokołowo- Skarbanowo oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Skarbanowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5c82ed18-0c8e-441f-9afd-eb21f88b37a7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00374573

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-03

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00007391/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Przebudowa drogi gminnej nr 191235C Sokołowo-Skarbanowo oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Skarbanowo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00290431

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GKLP.271.11.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa drogi gminnej nr 191235C Sokołowo- Skarbanowo oraz drogi wewnętrznej w miejscowości Skarbanowo.” Zakres rzeczowy obejmuje

- wykonanie robót ziemnych, - wykonanie warstwy odsączającej, - wykonanie stabilizacji C3/4, - wykonanie podbudowy z KŁSM 0/31,5, - wykonanie nawierzchni bitumicznej AC 11S gr. 3cm, - wykonanie nawierzchni bitumicznej AC 11W gr. 3cm, - wykonanie poboczy z KŁSM 0/31,5. Podstawowe parametry techniczne: Droga gminna 191235C Sokołowo-Skarbanowo: - klasa drogi: D, gminna, - kategoria ruchu KR1, - szerokość pasa ruchu: 3,5 m, - typ przekroju: jednojezdniowy (1x2), - pochylenie poprzeczne jezdni: daszkowe 2%, - pochylenie poprzeczne pobocza: 6%, - zjazdy: pochylenie zjazdów zm. do 5%, - długość projektowanego odcinka: 645 mb. Droga wewnętrzna w miejscowości Skarbanowo: - klasa drogi: D, gminna, - kategoria ruchu KR1, - szerokość pasa ruchu: 3,5 m, - typ przekroju: jednojezdniowy (1x2), - pochylenie poprzeczne jezdni: daszkowe 2%, - pochylenie poprzeczne pobocza: 6%, - zjazdy: pochylenie zjazdów zm. do 5%, - długość projektowanego odcinka: 708 mb. Łączna długość odcinka 1353 mb, szerokość jezdni 3,5m, pobocza z KŁSM 2x0,50m. Pochylenie poprzeczne daszkowe 2,00% skierowane w kierunku istniejących pól. Pochylenie pobocza 6,00% skierowane do zewnątrz. Zjazdy do posesji (bitumiczne) zaprojektowano o szerokości dopasowanej do istniejących szerokości. Zjazdy na pola zaprojektowano jako bitumiczne na szerokości pobocza. Zjazdy zaprojektowano w miejscu istniejących zjazdów. W ramach zadania projektuje się: W KM 0+000 – 0+645 oraz 0+000 – 0+708 planuje się doziarnienie oraz wykonanie nowej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie, wykonanie warstw bitumicznych z uprzednim oczyszczeniem i skropieniem między warstwowym. Na wskazanym odcinku miejscowo, gdzie projektowana nawierzchnia zlokalizowana jest poza istniejącym śladem drogi gminnej należy wykonać w pierwszej kolejności koryto, warstwę odsączającą z piasku gr. 15cm oraz stabilizację C3/4 gr. 10cm. Droga gminna została zaprojektowana jako odcinki proste z łukiem poziomymi o promieniu od 50m do 150m. Droga została maksymalnie dopasowana do istniejącego śladu oraz do istniejącego pasa drogowego. Niweleta drogi ma zostać w stanie niezmiennym w stosunku do stanu istniejącego, więc nawierzchnię należy dostosować do istniejących spadków. Konstrukcja jezdni w śladzie istniejącym: Warstwa ścieralna AC11S 50/70 3 cm Skropienie Emulsja asfaltowa C 60 B3 ZM - Warstwa wiążąca AC16W 50/70 3 cm Skropienie Emulsja asfaltowa C 60 B3 ZM - Podbudowa zasadnicza KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 25 cm Istniejąca nawierzchnia - - RAZEM 31 cm Konstrukcja jezdni w miejscu poszerzenia: Warstwa ścieralna AC11S 50/70 3 cm Skropienie Emulsja asfaltowa C 60 B3 ZM - Warstwa wiążąca AC16W 50/70 3 cm Skropienie Emulsja asfaltowa C 60 B3 ZM - Podbudowa zasadnicza KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 25 cm Stabilizacja gruntu cementem C3/4 10 cm Warstwa odsączająca Piasek średni 15 cm RAZEM 56 cm Konstrukcja pobocza: Warstwa ścieralna KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde 6 cm Podbudowa zasadnicza KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 25 cm Istniejąca nawierzchnia Kruszywo łamane - RAZEM 31 cm Konstrukcja pobocza w miejscu poszerzenia: Warstwa ścieralna KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 6 cm Podbudowa zasadnicza KŁSM 0/31,5 (kruszywo twarde) 25 cm Stabilizacja gruntu cementem C3/4 10 cm Warstwa odsączająca Piasek średni 15 cm RAZEM 56 cm Woda opadowa za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych zostanie zagospodarowana w obrębie istniejącego pasa drogowego. Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia zobowiązany jest do: - opracowania przed rozpoczęciem robót projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas realizacji robót prowadzonych w pasie drogowym oraz uzyskania zatwierdzenia przez organ zarządzający ruchem; - wprowadzenia stałej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają złączniki nr 4, 8, 9 do SWZ. Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został w projektowanych postanowieniach umowy, stanowionym załącznik nr 3 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

919073,90 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1296180,65 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

919073,90 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.I.D "Drogtom" Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8882833998

7.3.4)Miejscowość

Krzywa Góra 8/10

7.3.5)Kod pocztowy

87-800

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

919073,90 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 64 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
380 714 zł1 860 538 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 479 824 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
380 714 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 860 538 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Izbica Kujawska prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Izbica Kujawska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 919 074 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.I.D "Drogtom" Sp. z o. o. (Krzywa Góra 8/10). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.