ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wsparcie podst. opieki zdr. (POZ), realiz. w ramach pr. F. E. na I., K., Ś. 2021-2027, współfinans. ze śr. E. F. R. R., realizowanego na podstawie umowy nr FENX.06.01-IP.03-0001/23-00/1374/2024/17

Zamawiający Piekarskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. (Piekary Śląskie, Śląskie) prowadził postępowanie „Wsparcie podst. opieki zdr. (POZ), realiz. w ramach pr. F. E. na I., K., Ś. 2021-2027,…”. Termin składania ofert minął 17 sierpnia 2026, 13:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
17 sierpnia 2026, 13:00
Zakończone
Konkurencyjność
~5,5 ofert
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Gwarancja jakości20%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    31 lipca 2026

    Termin ofert: 17 sierpnia 2026 13:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest dostawa w 9 częściach sprzętu medycznego i towarzyszącego wyposażenia, w tym aparatu EKG, aparatu do szybkiej diagnostyki, lodówki z monitoringiem temperatury, aparatu USG, UPS, switcha oraz urządzenia wielofunkcyjnego.

  • 2

    TerminKażda z części ma krótki termin realizacji wynoszący 7 dni i nie obejmuje opcji ani wznowień.

  • 3

    WarunkiWarunkiem udziału w pakiecie 9 jest doświadczenie oraz oświadczenie z art. 125 ust. 1, a zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne nie zostaną przyznane.

Kontekst Atlasu

  • O zamówienia tego zamawiającego rzadko się tłoczy: 52% jego postępowań z ostatnich 3 lat miało tylko jedną ofertę, średnio 2,2 oferty na postępowanie (średnia krajowa: 3,7).
  • W tej branży w województwie śląskim konkurencja jest większa niż w kraju: rozstrzygnięcia z ostatnich 2 lat miały tu średnio 5,4 ofert, wobec 4,5 średnio w Polsce.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Piekarskie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

1.3.)Oddział zamawiającego

PCM Sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 241542177

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szpitalna 11

1.5.2.)Miejscowość

Piekary Śląskie

1.5.3.)Kod pocztowy

41-940

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL228 - Bytomski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@szpital.piekary.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.szpital.piekary.pl

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej sp. z o.o.

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wsparcie podst. opieki zdr. (POZ), realiz. w ramach pr. F. E. na I., K., Ś. 2021-2027, współfinans. ze śr. E. F. R. R., realizowanego na podstawie umowy nr FENX.06.01-IP.03-0001/23-00/1374/2024/17

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3fce4ea0-bd23-4457-9de4-b96a45274e6d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00373264

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_piekary

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/pn/szpital_piekary

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z art. 67 ustawy PZP, Zamawiający podaje wymagania techniczne związane z korzystaniem z Platformy:
1) stały dostęp do sieci Internet,
2) przeglądarka internetowa umożliwiająca obsługę protokołu https,
3) włączona obsługa javascript oraz plików cookies

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DZP-12/2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

9

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Aparat EKG

4.2.6.)Główny kod CPV

33123200-0 - Urządzenia do elektrokardiografii

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja jakości

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

aparat do szybkiej diagnostyki - różne testy, w tym CRP

4.2.6.)Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja jakości

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

lodówka z monitoringiem temperatury

4.2.6.)Główny kod CPV

39711130-9 - Chłodziarki

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja jakości

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Aparat USG

4.2.6.)Główny kod CPV

33112200-0 - Aparaty ultrasonograficzne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja jakości

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

zasilacz awaryjny - UPS

4.2.6.)Główny kod CPV

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja jakości

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

urządzenie sieciowe typu SWITCH

4.2.6.)Główny kod CPV

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja jakości

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

urządzenie wielofunkcyjne/drukarka/skaner

4.2.6.)Główny kod CPV

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja jakości

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

zestaw komputerowy/All inOne

4.2.6.)Główny kod CPV

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja jakości

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

remont pomieszczeń lekarza POZ wraz z modernizacją instalacji elektrycznej i wymianą oświetlenia

4.2.6.)Główny kod CPV

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

7 dni

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

gwarancja jakości

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający zgodnie z art. 11 ustawy PZP określa następujące warunki udziału w postępowaniu w części dot. pakietu nr 9
dotyczące:
a. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, że - jest
ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej zgodnej z przedmiotem
zamówienia (bez wyłączeń jakichkolwiek ryzyk dotyczących przedmiotu zamówienia) na kwotę nie niższą niż 500 000 PLN
(słownie: pięćset tysięcy złotych);

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmiany umowy, warunki ich wprowadzenia zostały opisane we wzorze umowy - załącznik nr 6 i 6A

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-08-17 13:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/pn/szpital _piekary

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-08-17 14:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-09-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33123200-0Urządzenia do elektrokardiografii
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 17.08.2026, 13:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Piekarskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piekary Śląskie.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33123200-0 (Urządzenia do elektrokardiografii). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.