Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
27 454 zł
Umowa zawarta
23 lipca 2026
Okres realizacji
do 15 września 2026
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 24 000 zł – 59 899 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 14% od najtańszej złożonej (część ofert odrzucono)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Mycie okien w budynku Sądu Rejonowego w Cieszynie wodą demineralizowaną

Zamawiający Sąd Rejonowy w Cieszynie (Cieszyn, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Mycie okien w budynku Sądu Rejonowego w Cieszynie wodą demineralizowaną”, wybierając ofertę wykonawcy Sorclean Experts Sp. z o.o. Wartość umowy: 27 454 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Sąd Rejonowy w CieszynieCieszyn, Śląskie (powiat Cieszyński →)opublikowano 24 lipca 2026
Wartość umowy
27 454 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Sorclean Experts Sp. z o.o. (Opole), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 27 454,00 zł (umowę zawarto 23 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 24 000,00 zł do 59 899,36 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SĄD REJONOWY W CIESZYNIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001102932

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Garncarska

1.5.2.)Miejscowość

Cieszyn

1.5.3.)Kod pocztowy

43-400

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@cieszyn.sr.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

cieszyn.sr.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5736f180-6555-41dd-ac59-ce938569dfd1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Porządek i bezpieczeństwo publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Mycie okien w budynku Sądu Rejonowego w Cieszynie wodą demineralizowaną

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5736f180-6555-41dd-ac59-ce938569dfd1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00359952

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-24

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00080650/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Usługa utrzymania czystości w budynku Sądu Rejonowego w Cieszynie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00292715

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.261.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiot zamówienia obejmuje mycie okien wraz ze stolarka okienną w obiekcie Sądu Rejonowego w Cieszynie zlokalizowanego przy ul. Garncarskiej 8, przy czym okna maja być myte wodą demineralizowaną.
2) Wykonawca zobowiązuje się, aby usługę sprzątania świadczyły osoby nie skazane prawomocnym orzeczeniem za przestępstwo umyślne, jak również osoby przeciwko którym toczy się jakiekolwiek postępowanie karne lub dochodzenie.
3) Wykonawca winien w ofercie ująć wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu niniejszego postępowania.
4) Wykonawca może powierzyć wykonanie części Zamówienia podwykonawcom.
5) W trakcie realizacji zamówienia Wykonawca może dokonać zmiany podwykonawcy lub rezygnacji z wykonania części zamówienia przez podwykonawcę.
6) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 5 do SWZ.
7) Obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia określają także załączone do SWZ projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4).
8) Zamawiający wymaga aby prace fizyczne związane bezpośrednio z wykonywaniem przedmiotu zamówienia (czynności mycia okien) realizowane były przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy. Zamawiający nie określa wymiaru etatu na jaki mają być zatrudnieni pracownicy Wykonawcy. Zamawiający wymaga natomiast aby wszelkie czynności dotyczące realizacji przedmiotu Umowy, wykonywały osoby w ramach łączącej ich z Wykonawcą lub Podwykonawcą umowy o pracę. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na umowę o pracę osób wykonujących prace na wysokościach.

4.5.3.)Główny kod CPV

90911300-9 - Usługi czyszczenia okien

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

24000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

59899,36 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

27454,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Sorclean Experts Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

540666465

7.3.3)Ulica

ul. Strzelecka 1

7.3.4)Miejscowość

Opole

7.3.5)Kod pocztowy

45-525

7.3.6.)Województwo

opolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

27454,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90911300-9Usługi czyszczenia okien
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
668 955 zł
Próbka: 41 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
265 836 zł1 149 264 zł
Rozstęp międzykwartylowy
883 428 zł
Źródło próbki
CPV 90911· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
265 836 zł
Mediana
668 955 zł
Górny kwartyl
1 149 264 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Sąd Rejonowy w Cieszynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Cieszyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 27 454 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90911300-9 (Usługi czyszczenia okien). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Sorclean Experts Sp. z o.o. (Opole). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.