Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę LIGHT ON sp. z o.o., ul. Zygmunta Krasińskiego 18/97, 01-581 Warszawa, wynosi 613 557,96 zł brutto i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 547 000,00 zł brutto

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Dukla”

Zamawiający Gmina Dukla (Dukla, Podkarpackie) opublikował wynik postępowania „Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Dukla”. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina DuklaDukla, Podkarpackie (powiat Krośnieński →)opublikowano 16 lipca 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę LIGHT ON sp. z o.o., ul. Zygmunta Krasińskiego 18/97, 01-581 Warszawa, wynosi 613 557,96 zł brutto i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

  • 2

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA DUKLA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 370440531

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Trakt Węgierski 11

1.5.2.)Miejscowość

Dukla

1.5.3.)Kod pocztowy

38-450

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL821 - Krośnieński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@dukla.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.dukla.pl//

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c0f5404d-fb69-42bb-a818-02b46ee96d8e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Dukla”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c0f5404d-fb69-42bb-a818-02b46ee96d8e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00346226

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045428/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.17 Budowa oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Dukla

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00305174

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

I.271.17.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie odcinków sieci energetycznych o napięciu znamionowym poniżej 1 kV stanowiących oświetlenie uliczne w miejscowościach Jasionka, Wietrzno, Nadole, Teodorówka, Łęki Dukielskie oraz Głojsce, obejmujących wykonanie linii kablowych i napowietrznych nN, montaż słupów oświetleniowych wraz z oprawami LED oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, zgodnie z dokumentacją projektową i przedmiarami robót.
2. W miejscowości Jasionka zakres zamówienia obejmuje wykonanie wyłącznie odcinka oświetlenia ulicznego zlokalizowanego przy drodze gminnej na „Zapłociach”, zgodnie z dokumentacją, rysunkiem 2.3 oraz załącznikiem pn. „Zakres objęty zamówieniem Jasionka” a także przedmiarem robót. W miejscowości Wietrzno zamówienie obejmuje wykonanie odcinków oświetlenia ulicznego zgodnie z dokumentacją projektową oraz załącznikiem pn. „Zakres objęty zamówieniem Wietrzno”. W miejscowościach Nadole oraz Łęki Dukielskie przedmiot zamówienia obejmuje realizację całości inwestycji zgodnie z dokumentacją projektową. W miejscowości Głojsce należy dokończyć rozpoczęty odcinek oświetlenia ulicznego drogi do cmentarza (3 słupy).
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
a) Opis Przedmiotu Zamówienia (OPZ) - Załącznik Nr 1 do SWZ
b) Warunki określone w projekcie umowy – Załącznik Nr 4 do SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę LIGHT ON sp. z o.o., ul. Zygmunta Krasińskiego 18/97, 01-581 Warszawa, wynosi 613 557,96 zł brutto i przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 547 000,00 zł brutto

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

613557,96 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

613557,96 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 500 zł
Próbka: 1591 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 195 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 459 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 195 zł
Mediana
550 500 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Dukla prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Dukla.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.