Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
576 409 zł
Umowa zawarta
17 czerwca 2026
Okres realizacji
75 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 576 409 zł – 601 726 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres rękojmi za wady i gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Przebudowa drogi wewnętrznej w m. Złotniki (działka nr 115)”

Zamawiający Gmina Koźminek (Koźminek, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi wewnętrznej w m. Złotniki (działka nr 115)”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Spółka Akcyjna w Kaliszu. Wartość umowy: 576 409 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina KoźminekKoźminek, Wielkopolskieopublikowano 15 lipca 2026
Wartość umowy
576 409 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 maja 2026

    Termin ofert: 25 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    15 lipca 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Spółka Akcyjna w Kaliszu (Kalisz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 576 408,77 zł (umowę zawarto 17 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 576 408,77 zł do 601 726,34 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 75 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Koźminek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 250855417

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościuszki 7

1.5.2.)Miejscowość

Koźminek

1.5.3.)Kod pocztowy

62-840

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL416 - Kaliski

1.5.7.)Numer telefonu

627637085

1.5.8.)Numer faksu

627637207

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@kozminek.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.kozminek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://e-propublico.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Przebudowa drogi wewnętrznej w m. Złotniki (działka nr 115)”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8f7b1fcb-16c4-429c-95f9-5814ae9aa3da

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00344456

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00052048/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.8 "Przebudowa drogi wewnętrznej w m. Złotniki (działka nr 115)"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00234526

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RIR ZPiFS.271.2.4.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

468890,27 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotowa droga zlokalizowana jest w m. Złotniki, obręb Złotniki, działka nr 115, na terenie gminy Koźminek. W aktualnym stanie przedmiotowa droga posiada jezdnię z kruszywa łamanego o szerokości od 3,0 do 5,0 m oraz obustronne pobocza. Projektowane roboty polegać będą na wymianie nawierzchni z kruszywa na nawierzchnię bitumiczną. Sposób odprowadzenia wód odbywał się będzie na warunkach dotychczasowych, tj. na gruntowe pobocza i przyległy teren w granicach pasa drogowego. Szerokość pasa drogowego wynosi w liniach rozgraniczających ok. 6 metrów. Wody opadowe odprowadzane są na pobocza i przyległy teren w granicach pasa drogowego. Istniejąca nawierzchnia jezdni charakteryzuje się licznymi ubytkami i nierównościami w profilu poprzecznym i podłużnym.
Lokalizacja względem istniejącej zabudowy - tereny zabudowane przez które będzie przebiegać przedsięwzięcie: miejscowość Złotniki. Długość drogi objętej inwestycją wynosi 670,20 m.
1.2 Podstawowe parametry drogi
1) Droga wewnętrzna
2) Klasa drogi: - wewnętrzna
3) Droga: - jednojezdniowa 1x2 ; 1-jezdniowa, 2-kierunkowa
4) Prędkość projektowa: - Vp=30km/h (teren zabudowany)
5) Przekrój: - drogowy – projektowana szer. jezdni 3,50 - 5,0m
6) Nawierzchnia: - jezdnia bitumiczna
7) pobocza: - kłsm, szerokość 0,75m, spadek 8%
8) Kategoria obciążenia ruchem - KR-1
9) spadki poprzeczne drogi - 2% (spadek daszkowy);
10) spadki podłużne zmienne
11) rodzaj obszaru - obszar zabudowany
12) Grupa nośności podłoża na poszerzeniu - G – 2,
12) Głębokość przemarzania - 0,80m,
13) Wtórny moduł sprężystości 100MPa, wskaźnik zagęszczenia Is=1,00.
1.3 Konstrukcja jezdni
1) warstwa stabilizacji Rm 2,5MPa, gr. 15cm
2) warstwa kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie gr. 20cm,
3) warstwa wiążąca AC16W, gr. 5cm.
4) warstwa ścieralna AC11S 50/70 gr. 4cm, wg PN-EN 13108-1, asf. 50/70 wg PN-EN 12591. Wymagane właściwości kruszyw i wypełniacza wg WT-1 tabl. 12-14. Uziarnienie kruszyw i wypełniacza wg WT-2 tabl. 17. Właściwości bet. Asf. Wg WT-2 tabl. 19, Nawierzchnie asfaltowe na drogach krajowych, Mieszanki mineralno-asfaltowe, Wymagania Techniczne.
Wszystkie warstwy przed ułożeniem warstw bitumicznych należy skropić emulsją asfaltową w ilościach określonych poniżej:
5) 0,5 - 0,7 kg/m2 – dla podbudowy z kruszywa stabilizowanego mechanicznie,
6) 0,1 - 0,5 kg/m2 – dla warstwy wiążącej z betonu asfaltowego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, projekcie budowlanym, projekcie technicznym, przedmiarze robót.
Uwaga: załączony do SWZ Przedmiar robót należy traktować jako element dodatkowy (pomocniczy), a nie służący do opisu przedmiotu zamówienia
i obliczenia ceny ofertowej.
Wszystkie nazwy własne materiałów i urządzeń użyte w SWZ i załączonej dokumentacji są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Jeśli w opisie przedmiotu zamówienia lub dokumentacji projektowej zostały wskazane znaki towarowe, patenty oraz pochodzenie urządzeń i materiałów należy je traktować jako propozycje projektanta. Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów i urządzeń w stosunku do zaprojektowanych z zachowaniem tych samych lub lepszych standardów technicznych, technologicznych i jakościowych. Ponadto zamienne materiały lub urządzenia przyjęte do wyceny winny spełniać funkcję, jakiej mają służyć, winny być kompatybilne z pozostałymi urządzeniami, aby zespół urządzeń dawał zamierzony (zaprojektowany) efekt, nie mogą wpływać na zmianę rodzaju i zakresu robót budowlanych.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
Zamawiający wymaga udzielenia rękojmi za wady i gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane 60 miesięcy - maksymalnie 84 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

34922100-7 - Oznakowanie drogowe

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

576408,77 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

601726,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

576408,77 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Spółka Akcyjna w Kaliszu

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6181418538

7.3.3)Ulica

Noskowska

7.3.4)Miejscowość

Kalisz

7.3.5)Kod pocztowy

62-800

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

576408,77 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

75 dni

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
754 551 zł
Próbka: 216 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
362 593 zł2 178 397 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 815 804 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
362 593 zł
Mediana
754 551 zł
Górny kwartyl
2 178 397 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Koźminek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Koźminek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 576 409 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Spółka Akcyjna w Kaliszu (Kalisz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.