Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 562 100 zł
Umowa zawarta
8 lipca 2026
Okres realizacji
do 18 września 2026
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 1 562 100 zł – 1 747 025 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej nr 160046Z Tyń - Pieńkówko

Zamawiający Gmina Postomino (Postomino, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej nr 160046Z Tyń - Pieńkówko”, wybierając ofertę wykonawcy DOMAR Kazimierz Domaracki. Wartość umowy: 1 562 100 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina PostominoPostomino, Zachodniopomorskieopublikowano 8 lipca 2026
Wartość umowy
1 562 100 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy DOMAR Kazimierz Domaracki (Tatów 3, Biesiekierz), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 562 100,00 zł (umowę zawarto 8 lipca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 1 562 100,00 zł do 1 747 025,16 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 18 września 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Postomino

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 770979890

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Postomino 30

1.5.2.)Miejscowość

Postomino

1.5.3.)Kod pocztowy

76-113

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@postomino.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.postomino.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-84bfa89f-2f95-44c7-b446-d03f5920081e

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej nr 160046Z Tyń - Pieńkówko

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-84bfa89f-2f95-44c7-b446-d03f5920081e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00329629

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-08

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00035798/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Przebudowa drogi gminnej nr 160046Z Tyń - Pieńkówko

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00231708

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.12.2026.SS

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
3.1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn

„Przebudowa drogi gminnej nr 160046Z Tyń – Pieńkówko”. Gmina Postomino na realizację przedmiotowego zadania otrzymała dofinansowanie w ramach zadań wynikających z ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. 3.2. Zakres robót obejmuje przebudowę drogi gminnej w kilometrażu od 0+000,00 do 1+295,90 na działkach nr 48 i 32 obr. ew. Tyń oraz 470 i 471 obr. Pieńkowo, gmina Postomino. Droga na całym przebudowywanym odcinku posiada nawierzchnię z płyt betonowych wielootworowych typu JOMB. UWAGA! Zakres przebudowy drogi nie obejmuje przebudowy zatoki autobusowej realizowanej wg oddzielnego zakresu. 3.3. W ramach zadania należy wykonać zakres zgodny z załączoną dokumentacją projektową, tj.: 1) roboty przygotowawcze, 2) roboty ziemne, 3) oczyszczenie istniejących rowów z zalegającego namułu wraz z profilowaniem skarp i usunięciem zakrzaczeń, 4) warstwy konstrukcyjne zgodnie z przekrojami, 5) nawierzchnię drogi o szer. 3,50 m wraz z 6 mijankami z betonu asfaltowego, 6) utwardzone pobocza o szer. 50cm, 7) chodnik w obrębie skrzyżowania z drogą powiatową, 8) zjazdy na tereny rolne i inne, 9) plantowanie terenów zielonych w granicach działek, 10) montaż tablicy informacyjnej z płyty kompozytowej wzmocnionej blachą wraz z metalowym stelażem (1 szt.) o wymiarach min. 80x60 cm – wzór (napis) tablicy oraz miejsce ustawienia zostanie przekazany Wykonawcy w trakcie realizacji zadania, 11) wycinkę 8 szt. drzew; dla wycinki istniejących drzew wraz z karpinami - drewno z wycinki – dłużycę oraz grubsze gałęzie o średnicy powyżej 20 cm przewieźć do 5 km; pozyskane drewno należy pociąć na odcinki o długości max. 3 m Karpiny wraz z gałęziami Wykonawca zobowiązany jest zutylizować we własnym zakresie. 3.4. Urobek ziemny pochodzący z robót ziemnych Wykonawca zutylizuje lub zagospodaruje we własnym zakresie. 3.5. Około 50% JOMB pozyskanych z rozbiórki drogi i nadających się do ponownego wbudowania należy przewieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego na odległość 7 km, natomiast pozostałą część nadającą się do ponownego wbudowania w wskazane przez Zamawiającego na odległość 3 km. Ponadto, ewentualne uszkodzone i niepełnowartościowe płyty należy przewieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego na odległość do 3 km. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do składowania wszystkich płyt w sztaplach. 3.6. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót zgodnie z wytycznymi instytucji opiniujących projekt przedmiotowej przebudowy, a stanowiących załączniki projektu budowlanego tj. 1) Decyzją Wójta Gminy Postomino o środowiskowych uwarunkowaniach z dnia 04 września 2023 r., znak KGKOŚ.6220.10.2023.KK, 2) Pismem ZWKZ w Szczecinie z dnia 19 marca 2024 znak ZArch.K.5183.223.2024.MJ zobowiązującym do przeprowadzenia interwencyjnych badań archeologicznych oraz prowadzenia prac ziemnych pod nadzorem archeologa. 3.7. Zamawiający nakłada na Wykonawcę obowiązek pokrycia kosztów w związku z obligatoryjnymi działaniami wynikającymi ze spełnienia wymogów instytucji wskazanych w punkcie 3.6. 3.8. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej miejsca prowadzenia robót budowlanych, w celu uzyskania informacji niezbędnych do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. 3.9. Przedmiot zamówienia określony został w dokumentacji projektowej, w tym: 1) Projekt budowlany Przebudowy drogi gminnej nr 160046Z Tyń – Pieńkówko, 2) Projekt techniczny Przebudowy drogi gminnej nr 160046Z Tyń – Pieńkówko, 3) Projekt stałej organizacji ruchu, 4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, 5) Przedmiar robót stanowiący element pomocniczy przy określeniu ceny, 6) Specyfikacja Warunków Zamówienia. 3.10. Elementami składowymi przedmiotu zamówienia są także wszelkie roboty i usługi „towarzyszące" realizacji robót, o których mowa w Opisie przedmiotu zamówienia w szczególności: koszty obsługi geodezyjnej, koszty uzyskania niezbędnych badań, w tym badanie stopnia zagęszczenia podbudowy dróg, zjazdów, opinii i uzgodnień, zużycia wody i energii elektrycznej, ubezpieczenia budowy, wszelkich robót przygotowawczych, porządkowych, zabezpieczenia placu budowy, utrzymania zaplecza budowy, doprowadzenia terenu do stanu pierwotnego, w tym koszty odtworzenia nawierzchni przylegających do przebudowywanych dróg i zjazdów, wszystkie koszty wywozu materiałów pochodzących z rozbiórki. Cena musi uwzględniać również koszty dokumentacji geodezyjnej powykonawczej, w tym szkic tyczenia, a także podatek VAT. 3.11. Całość robót należy wykonać zgodnie ze sztuką budowlaną, z obowiązującymi przepisami, normami oraz na ustalonych niniejszą specyfikacją warunkach. 3.12. Zobowiązuje się Wykonawcę do stosowania materiałów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie zgodnych z deklaracją właściwości użytkowych i kryteriami technicznymi określonymi w PN wyrobu i aprobatach technicznych. Po zakończeniu budowy należy przedstawić - certyfikaty i świadectwa jakości, atesty lub równoważne na wbudowane materiały budowlane. 3.13. Najpóźniej na 3 dni robocze przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu szczegółowego kosztorysu ofertowego będącego podstawą zaoferowanych cen jednostkowych. 3.14. Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do dostarczenia dokumentacji odbiorowej w wersji elektronicznej oraz papierowej w 2 egz. w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. 3.15. Zwraca się uwagę, iż przy wynagrodzeniu ryczałtowym przedmiar robót nie jest podstawą do określenia zakresu robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia. Zawarte w przedmiarze pozycje mają być jedynie pomocą w kalkulacji kosztów inwestycji, wobec tego jest on jedynie dokumentem wspomagającym wycenę przedsięwzięcia. 3.16. Kod CPV: 45233000-9. 3.17. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. 3.18. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, nie gorsze niż wymienione w opisie przedmiotu zamówienia. Ewentualne wskazanie w opisie przedmiotu zamówienia znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu ma jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne o tym samym poziomie technologicznym, wydajnościowym i funkcjonalnym zgodnie z założonym opisem przedmiotu zamówienia. Wszystkie ewentualne nazwy własne i marki handlowe elementów budowlanych, systemów, urządzeń i wyposażenia zawarte w SWZ oraz dokumentacji projektowej, zostały użyte w celu sprecyzowania oczekiwań jakościowych i technologicznych Zamawiającego. Zamawiający informuje, że dopuszcza składanie ofert, w których poszczególne urządzenia bądź materiały wymienione w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót mogą być zastąpione urządzeniami bądź materiałami równoważnymi. Poprzez pojęcie materiałów i urządzeń równoważnych należy rozumieć materiały gwarantujące realizację robót zgodnie z założeniami SWZ oraz zapewniające uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji SWZ oraz przedmiarze robót. Równoważne produkty i urządzenia muszą być dopuszczone do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującym prawem. 3.19. W przypadku użycia, w dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia, odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację powinien założyć, że każdemu ww. odniesieniu użytemu w dokumentacji towarzyszy wyrażenie „lub równoważne”. 3.20. Na podstawie art. 310 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie została mu przyznana.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1562100,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1747025,16 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1562100,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

DOMAR Kazimierz Domaracki

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6691400419

7.3.4)Miejscowość

Tatów 3, Biesiekierz

7.3.5)Kod pocztowy

76-039

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-07-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1562100,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-09-18

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233000-9Roboty w zakresie konstruowania, fu…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
835 394 zł
Próbka: 64 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
380 714 zł1 860 538 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 479 824 zł
Źródło próbki
CPV 45233000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
380 714 zł
Mediana
835 394 zł
Górny kwartyl
1 860 538 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Rejestr umów

Umowa z tego postępowania w Centralnym Rejestrze Umów

Zamawiający zgłosił zawartą umowę do rządowego rejestru. Zobacz kwotę, strony i aneksy wpisu.

Przeszukaj Centralny Rejestr Umów →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Postomino prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Postomino.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 562 100 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233000-9 (Roboty w zakresie konstruowania. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: DOMAR Kazimierz Domaracki (Tatów 3, Biesiekierz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.