Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
743 665 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    653 337 zł
    2 oferty
  2. Umowa zawarta
    Część 2Przedmiotem niniejszego zamówienia w zakresie Części nr 2 – pranie Górki Wielkie jest: 1) pranie bielizny i odzieży szpitalnej w ilości ok. 7 300 kg suchego prania w ciągu 24 miesięcy, 2) znakowanie bielizny Zamawiającego w przypadku przeka
    Wartość umowy
    90 329 zł
    2 oferty
Oferty w postępowaniu
4 oferty(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena95%Jakość (usługa będzie świadczona z zachowaniem norm ISO 13485:2016 i PN-EN 14065:2016 lub5%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa tzw. techniczna dla Centrum Reumatologii Sp. z o.o. tj. usługa prania bielizny i odzieży szpitalnej, zamówienie nr 1

Zamawiający Śląskie Centrum Reumatologii im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Ustroń, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa tzw. techniczna dla Centrum Reumatologii Sp. z o.o. tj. usługa prania bielizny i…”, wybierając ofertę wykonawcy Citonet Śląski Sp. z o.o. Łączna wartość umów: 743 665 zł. Złożono 4 oferty.

Łączna wartość umów
743 665 zł
Liczba ofert
4 ofertyłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

9 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    CzęściZamówienie podzielono na 2 części; we wszystkich wybrano wykonawców.

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Citonet Śląski Sp. z o.o. za łącznie 743 665,38 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 4 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Śląskie Centrum Reumatologii im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 243693791

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Szpitalna 11

1.5.2.)Miejscowość

Ustroń

1.5.3.)Kod pocztowy

43-450

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zaopatrzenie@reumatologiczny.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.reumatologiczny.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5e17ea65-41a3-4be6-86fd-42e7bd58af67

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa tzw. techniczna dla Centrum Reumatologii Sp. z o.o. tj.
usługa prania bielizny i odzieży szpitalnej, zamówienie nr 1

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5e17ea65-41a3-4be6-86fd-42e7bd58af67

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00327147

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-07-07

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00153090

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

2026.TPW1.1

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w zakresie Części nr 1 – pranie Ustroń jest:
1) pranie bielizny i odzieży szpitalnej w ilości ok. 52 800 kg suchego prania w ciągu 24 miesięcy,
przy czym pranie bielizny i odzieży operacyjnej będzie stanowiło ok. 20% podanej ilości.
2) wypożyczenie Zamawiającemu 80 kompletów operacyjnych (bluza, spodnie),
3) wypożyczenie Zamawiającemu 30 prześcieradeł operacyjnych,
4) wypożyczenie Zamawiającemu 30 podkładów operacyjnych,
5) wypożyczenie Zamawiającemu 50 kompletów bielizny pościelowej. Na 1 komplet składa się:
a. prześcieradło o wymiarach min. 240 cm x 145 cm,
b. poszewka na poduszkę o wymiarach ok. 70 cm x 80 cm,
c. poszwa na kołdrę o wymiarach ok. 200 cm x 160 cm
6) znakowanie bielizny Zamawiającego w przypadku przekazania do prania bielizny nowo nabytej, Zamawiający informuje, że bielizna będąca obecnie w posiadaniu Zamawiającego jest odpowiednio oznakowana

4.5.3.)Główny kod CPV

98311200-8 - Usługi prowadzenia pralni

4.5.5.)Wartość części

584289,89 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia w zakresie Części nr 2 – pranie Górki Wielkie jest:
1) pranie bielizny i odzieży szpitalnej w ilości ok. 7 300 kg suchego prania w ciągu 24 miesięcy,
2) znakowanie bielizny Zamawiającego w przypadku przekazania do prania bielizny nowo zakupionej, Zamawiający informuje, że bielizna będąca obecnie w posiadaniu Zamawiającego jest odpowiednio oznakowana

4.5.3.)Główny kod CPV

98311200-8 - Usługi prowadzenia pralni

4.5.5.)Wartość części

80519,87 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

653336,64 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

653336,64 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

653336,64 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Citonet Śląski Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6252455022

7.3.4)Miejscowość

Czeladź

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

653336,64 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

90328,74 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

90328,74 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

90328,74 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
Citonet Śląski Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6252455022

7.3.4)Miejscowość

Czeladź

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

90328,74 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Śląskie Centrum Reumatologii im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ustroń.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 743 665 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 98311200-8 (Usługi prowadzenia pralni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Citonet Śląski Sp. z o.o. (Czeladź). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.