ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Usługa tzw. techniczna dla Centrum Reumatologii Sp. z o.o. tj. usługa prania bielizny i odzieży szpitalnej, zamówienie nr 1

Zamawiający Śląskie Centrum Reumatologii im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Ustroń, Śląskie) prowadził postępowanie „Usługa tzw. techniczna dla Centrum Reumatologii Sp. z o.o. tj. usługa prania bielizny i…”. Termin składania ofert minął 16 kwietnia 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
16 kwietnia 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena95%Jakość (usługa będzie świadczona z zachowaniem norm ISO 13485:2016 i PN-EN 14065:2016 lub 5%

Przebieg postępowania

9 wpisów

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest usługa prania bielizny i odzieży szpitalnej dla Centrum Reumatologii Sp. z o.o.

  • 2

    ZakresGłównym źródłem komunikacji zamawiającego z wykonawcami jest platforma eZamówienia.

  • 3

    ZakresPostępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Śląskie Centrum Reumatologii im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 243693791

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Szpitalna 11

1.5.2.)Miejscowość

Ustroń

1.5.3.)Kod pocztowy

43-450

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zaopatrzenie@reumatologiczny.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.reumatologiczny.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa tzw. techniczna dla Centrum Reumatologii Sp. z o.o. tj.
usługa prania bielizny i odzieży szpitalnej, zamówienie nr 1

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5e17ea65-41a3-4be6-86fd-42e7bd58af67

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00153090

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-03-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5e17ea65-41a3-4be6-86fd-42e7bd58af67

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

Zamawiający informuje, że głównym źródłem komunikacji elektronicznej z
Wykonawcami jest platforma eZamówienia. Każda ze stron postępowania będzie odbierała korespondencję na swoim koncie, na
platformie w zakładce komunikacja.
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5e17ea65-41a3-4be6-86fd-42e7bd58af67

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówieniu odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
Dokumenty sporządzone w formie elektronicznej muszą być zgodne z zapisami Rozporządzenia w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
Dokumenty sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych, w szczególności w formatach doc. docx. rtf. xls. xlsx. odt. pdf. itp., przy czym dokumenty składane:
1) wraz z ofertą,
2) na wezwanie do uzupełnienia,
3) podmiotowe na wezwanie do złożenia,
4) oświadczenia
składa się na całym etapie postępowania, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, chyba że w treści SWZ dla danego dokumentu postanowiono inaczej.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zawarto w Rozdz. XXII SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

2026.TPW1.1

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia w zakresie Części nr 1 – pranie Ustroń jest:
1) pranie bielizny i odzieży szpitalnej w ilości ok. 52 800 kg suchego prania w ciągu 24 miesięcy,
przy czym pranie bielizny i odzieży operacyjnej będzie stanowiło ok. 20% podanej ilości.
2) wypożyczenie Zamawiającemu 80 kompletów operacyjnych (bluza, spodnie),
3) wypożyczenie Zamawiającemu 30 prześcieradeł operacyjnych,
4) wypożyczenie Zamawiającemu 30 podkładów operacyjnych,
5) wypożyczenie Zamawiającemu 50 kompletów bielizny pościelowej. Na 1 komplet składa się:
a. prześcieradło o wymiarach min. 240 cm x 145 cm,
b. poszewka na poduszkę o wymiarach ok. 70 cm x 80 cm,
c. poszwa na kołdrę o wymiarach ok. 200 cm x 160 cm
6) znakowanie bielizny Zamawiającego w przypadku przekazania do prania bielizny nowo nabytej, Zamawiający informuje, że bielizna będąca obecnie w posiadaniu Zamawiającego jest odpowiednio oznakowana

4.2.6.)Główny kod CPV

98311200-8 - Usługi prowadzenia pralni

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Zamawiający dokona oceny ofert dla każdej części osobno.
2. Zamawiający oceniał będzie oferty Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu i nie podlegają wykluczeniu z postępowania.
3. Oferty podlegające odrzuceniu nie będą oceniane.
4. Uzyskane we wskazanych kryteriach punkty zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
5. Zamawiający wybierze ofertę która we wskazanych kryteriach oceny ofert uzyska największą sumę punktów.
6. Zamawiający będzie oceniał oferty w kryteriach:
-Cena (oferta przedstawiająca najniższą cenę otrzyma maksymalną liczbę punktów pozostałe oferty ocenione zostaną wg wzoru:
cena oferty najtańszej/cena oferty badanej*95)
-Jakość (oferta, do której dołączone będą przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające świadczenie usług zgodnie z normami ISO 13485:2016 i PN-EN 14065:2016 lub równoważnymi otrzyma 5 pkt.
oferta, do której nie będą dołączone przedmiotowe środki dowodowe otrzyma 0 pkt.)

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

95

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Jakość (usługa będzie świadczona z zachowaniem norm ISO 13485:2016 i PN-EN 14065:2016 lub równoważnymi)

4.3.6.)Waga

5

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia w zakresie Części nr 2 – pranie Górki Wielkie jest:
1) pranie bielizny i odzieży szpitalnej w ilości ok. 7 300 kg suchego prania w ciągu 24 miesięcy,
2) znakowanie bielizny Zamawiającego w przypadku przekazania do prania bielizny nowo zakupionej, Zamawiający informuje, że bielizna będąca obecnie w posiadaniu Zamawiającego jest odpowiednio oznakowana

4.2.6.)Główny kod CPV

98311200-8 - Usługi prowadzenia pralni

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Zamawiający dokona oceny ofert dla każdej części osobno.
2. Zamawiający oceniał będzie oferty Wykonawców, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu i nie podlegają wykluczeniu z postępowania.
3. Oferty podlegające odrzuceniu nie będą oceniane.
4. Uzyskane we wskazanych kryteriach punkty zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
5. Zamawiający wybierze ofertę która we wskazanych kryteriach oceny ofert uzyska największą sumę punktów.
6. Zamawiający będzie oceniał oferty w kryteriach:
-Cena (oferta przedstawiająca najniższą cenę otrzyma maksymalną liczbę punktów pozostałe oferty ocenione zostaną wg wzoru:
cena oferty najtańszej/cena oferty badanej*95)
-Jakość (oferta, do której dołączone będą przedmiotowe środki dowodowe, potwierdzające świadczenie usług zgodnie z normami ISO 13485:2016 i PN-EN 14065:2016 lub równoważnymi otrzyma 5 pkt.
oferta, do której nie będą dołączone przedmiotowe środki dowodowe otrzyma 0 pkt.)

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

95

4.3.4.)Rodzaj kryterium

jakość, w tym do parametry techniczne, właściwości estetyczne i funkcjonalne takie jak dostępność dla osób niepełnosprawnych lub uwzględnianie potrzeb użytkowników

4.3.5.)Nazwa kryterium

Jakość (usługa będzie świadczona z zachowaniem norm ISO 13485:2016 i PN-EN 14065:2016 lub równoważnymi)

4.3.6.)Waga

5

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej:
1) Wykonawca musi dysponować środkiem transportu bez podzielnej komory załadowczej którym najpierw dostarcza bieliznę czystą, a następnie odbiera bieliznę brudną, pojazd będzie po każdym transporcie brudnym dezynfekowany, a czynność odnotowywana będzie w rejestrze, lub będzie transportował bieliznę dwoma odrębnymi pojazdami, jeden na bieliznę czystą a drugi na brudną lub będzie transportował bieliznę pojazdem posiadającym wydzielone dwie odrębne komory, jedną przeznaczoną do transportu bielizny czystej, drugą do transportu bielizny brudnej. Środek transportu posiadał będzie dopuszczenie do przewozu bielizny szpitalnej wydane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz
2) Wykonawca musi dysponować pralnią spełniającą wymogi ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r., poz. 416), oraz ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi (tekst jednolity: Dz. U. z 2025 r., poz. 1674) oraz
3) Wykonawca musi dysponować urządzeniami oraz rozwiązaniami technicznymi zapewniającymi zachowanie jakości sanitarnej, w szczególności w zakresie wskazanym w Rozdz. V ust. 5 pkt 2 SWZ

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

oświadczenie sporządzone wg załącznika nr 2 do SWZ – oświadczenie Wykonawcy.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

oświadczenie sporządzone wg załącznika nr 2 do SWZ – oświadczenie Wykonawcy.
Zamawiający może żądać od Wykonawcy najwyżej ocenionego przedstawienia:
1) kopii dokumentów potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu wydanych przez odpowiednie organy w zakresie wskazanym w Rozdz. XI ust. 3 pkt 1 i 2 SWZ
2) wykazu narzędzi, wyposażenia oraz rozwiązań organizacyjno-technicznych w zakresie wskazanym w Rozdz. XI ust. 3 pkt 3 SWZ,
3) oświadczenia o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie kontroli zdolności technicznych wykonawcy w zakresie wskazanym w Rozdz. XI ust. 3 pkt 3 SWZ

5.8.)Wykaz przedmiotowych środków dowodowych

Zamawiający żąda przedstawienia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych:
1) Certyfikat ISO 13485:2016 w zakresie m.in. prania, dezynfekcji, dezynfekcji komorowej, suszenia, maglowania, prasowania, kompletowania, wynajmu tekstylnych wyrobów, transportu oraz walidacji procesu prania lub inny równoważny certyfikat potwierdzający należyte zarządzanie ryzykiem, jakością, kontrolą i walidacją usługi objętej niniejszym postępowaniem.
2) Certyfikat PN-EN 14065:2016 w zakresie m.in. usługi prania z dezynfekcją, dezynfekcji komorowej, kompletowania odzieży, transportu lub inny, równoważny certyfikat potwierdzający, że usługa objęta postępowaniem realizowana jest z zapewnieniem skutecznego zarządza ryzykiem, z zapewnieniem wysokiej jakości prania tekstyliów oraz z zapewnieniem w sposób ciągły jakości mikrobiologicznej tekstyliów poddawanych obróbce w pralni.
2. Dokumenty należy złożyć w języku polskim, dopuszcza się złożenie dokumentów w innym języku łącznie z tłumaczeniem na język polski.
3. Zamawiający informuje, że żądane przedmiotowe środki dowodowe służą potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert i zgodnie z art. 107 ust. 3 ustawy PZP nie podlegają uzupełnieniu

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie wykonawcy według załącznika nr 2 do SWZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie w jakim ten Wykonawca zamówienie będzie realizował.
5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego będzie wynikło, który z nich wykona usługi dla których zdolności wykazuje.
6. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za jego prawidłową realizację.
7. Składający ofertę jako spółka cywilna będzie traktowany jak Wykonawcy wspólnie składający ofertę

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zawarto w załączniku nr 1-wzór umowy cz. 1 oraz w załączniku nr 1-wzór umowy cz. 2

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-03-23 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

platforma e-Zamówienia

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-03-23 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Krajowa Izba Odwoławcza

Wyrok KIO w sprawie tego przetargu

W tym postępowaniu wykonawcy złożyli odwołania do KIO. Zobacz, jak Izba rozstrzygnęła sprawę.

Zobacz wszystkie wyroki KIO →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 16.04.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Śląskie Centrum Reumatologii im. gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ustroń.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 98311200-8 (Usługi prowadzenia pralni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.