Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
309 833 zł
Umowa zawarta
29 czerwca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 309 833 zł – 440 746 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i wbudowane40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja – przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 115008L w m. Łukowa od km 0+348,00 do km 1+108,00

Zamawiający Gmina Łukowa (Łukowa, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja – przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 115008L w m. Łukowa od…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. Wartość umowy: 309 833 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina ŁukowaŁukowa, Lubelskieopublikowano 30 czerwca 2026
Wartość umowy
309 833 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 maja 2026

    Termin ofert: 3 czerwca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 czerwca 2026

    4 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. (Tomaszów Lubelski), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 309 833,43 zł (umowę zawarto 29 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 309 833,43 zł do 440 745,90 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łukowa

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950369126

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Łukowa

1.5.2.)Miejscowość

Łukowa

1.5.3.)Kod pocztowy

23-412

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

846874002

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

budownictwo@lukowa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

uglukowa.bip.lubelskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ab4f75fb-10d7-4f8c-bdd3-76cadd398126

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja – przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 115008L w m. Łukowa od km 0+348,00 do km 1+108,00

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ab4f75fb-10d7-4f8c-bdd3-76cadd398126

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00313780

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00061333/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.5 Modernizacja - przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 115008L w m. Łukowa od km 0+348,00 do km 1+108,00

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00248625

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

BGK.2710.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

725000 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamierzenia inwestycyjnego pn

„Modernizacja – przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych nr 115008L w m. Łukowa od km 0+348,00 do km 1+108,00” (760 m). 4.2. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: - wykonanie lokalnych poszerzeń istniejącej nawierzchni z kruszywa kamiennego, - oczyszczenie istniejącej nawierzchni z kruszywa kamiennego, - profilowanie istniejącej nawierzchni z kruszywa kamiennego mieszanką kruszywa niezwiązanego 0/31,5 wg WT-4:2025 do nadania projektowanych spadków poprzecznych, - wykonanie nowej, górnej warstwy podbudowy zasadniczej z mieszanki kruszywa niezwiązanego 0/31,5 f9 wg WT-4:2025, - wykonanie warstwy ścieralnej nawierzchni bitumicznej z asfaltobetonu AC 11S 50/70 KR1, - roboty wykończeniowe w zakresie pobocza gruntowego, - wprowadzenie zmian w stałej organizacji ruchu. Parametry techniczne drogi po przebudowie: a) droga klasy D jednojezdniowa, jednopasmowa dwukierunkowa 1/1, przekrój szlakowy, b) szerokość pasa ruchu 3,50 m, c) pobocze gruntowe, d) prędkość projektowa 30 km/godz., e) kategoria ruchu KR1.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

309833,43 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

440745,90 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

309833,43 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9211643082

7.3.3)Ulica

Lwowska 54

7.3.4)Miejscowość

Tomaszów Lubelski

7.3.5)Kod pocztowy

22-600

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

309833,43 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233220-7Roboty w zakresie nawierzchni dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
720 337 zł
Próbka: 96 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
393 640 zł1 371 042 zł
Rozstęp międzykwartylowy
977 402 zł
Źródło próbki
CPV 45233220· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
393 640 zł
Mediana
720 337 zł
Górny kwartyl
1 371 042 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łukowa prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łukowa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 309 833 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233220-7 (Roboty w zakresie nawierzchni dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o. (Tomaszów Lubelski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.