Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
119 378 zł
Umowa zawarta
17 czerwca 2026
Okres realizacji
3 miesiące
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 119 378 zł – 143 491 złodrzucone: 9
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Okres gwarancji Wykonawcy (kryterium oceny ofert G) na dostarczone i zamontowane urządzeni20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Aktywny Wapiennik: Budowa strefy rekreacyjno-wypoczynkowej przy szlaku rowerowym "Folga na Zakolu"

Zamawiający Gmina Miedźno (Miedźno, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Aktywny Wapiennik: Budowa strefy rekreacyjno-wypoczynkowej przy szlaku rowerowym "Folga…”, wybierając ofertę wykonawcy Simba Group Sp. z o. o. Wartość umowy: 119 378 zł. Złożono 12 ofert.

Zamawiający: Gmina MiedźnoMiedźno, Śląskieopublikowano 26 czerwca 2026
Wartość umowy
119 378 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 kwietnia 2026

    Termin ofert: 7 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    26 czerwca 2026

    12 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Simba Group Sp. z o. o. (Lublin), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 119 378,27 zł (umowę zawarto 17 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 119 378,27 zł do 143 491,40 zł. Odrzucono 9 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 3 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miedźno

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 151398327

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Ułańska 25

1.5.2.)Miejscowość

Miedźno

1.5.3.)Kod pocztowy

42-120

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL224 - Częstochowski

1.5.7.)Numer telefonu

34 317-80-10

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@miedzno.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.bip.miedzno.akcessnet.net

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1cced6a7-4405-4091-9653-bb39dcef0e7c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Aktywny Wapiennik: Budowa strefy rekreacyjno-wypoczynkowej przy szlaku rowerowym "Folga na Zakolu"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1cced6a7-4405-4091-9653-bb39dcef0e7c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00310101

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00003502/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.2 Aktywny Wapiennik

Budowa strefy rekreacyjno-wypoczynkowej przy szlaku rowerowym "Folga na Zakolu"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

umowa o przyznaniu pomocy w ramach interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) - komponent Wdrażanie LSR, operacja Aktywny Wapiennik: Budowa strefy rekreacyjno-wypoczynkowej przy szlaku rowerowym "Folga na Zakolu"

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00206733

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RR.271.2.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

102837,01 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zamówienia pn. „Aktywny Wapiennik

Budowa strefy rekreacyjno-wypoczynkowej przy szlaku rowerowym "Folga na Zakolu", obejmująca budowę placu zabaw i siłowni zewnętrznej w miejscowości Wapiennik w gminie Miedźno etap I i II . 2. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową tj. projektami zagospodarowania terenu etap I i II; specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej i umową. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają: a) umowa, której projekt stanowi dodatek nr 8 do SWZ, b) Projekt zagospodarowania terenu etap I – stanowiący dodatek nr 9 do SWZ, c) Projekt zagospodarowania terenu etap II – stanowiący dodatek nr 10 do SWZ, d) Specyfikacja techniczna odbioru i wykonania robót – stanowiąca dodatek nr 11 do SWZ. 4. Przedmiary robót stanowiące dodatki nr 12 i 13 do SWZ – ze względu na charakter wynagrodzenia (ryczałt) zostały załączone jedynie informacyjnie - Wykonawca zobowiązany jest przy wycenie oferty uwzględnić wszelkie różnice w ilościach, czy brak pozycji, jeżeli konieczność wykonania prac wynika z projektów zagospodarowania terenu etap I i II, Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, z przepisów prawnych, zasad wiedzy technicznej, obowiązków wskazanych we wzorze/projekcie umowy, w tym rękojmi za wady, gwarancji. 5. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot umowy ze szczególnym uwzględnieniem zapisów zawartych w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz zgodne z zasadą horyzontalną „niewyrządzania znaczącej szkody środowisku (DNSH – do no significant harm)”. 6. Wymagania jakościowe w związku z zastosowaniem kryterium ceny o wadze przekraczającej 60%, odnoszące się do elementów składających się na przedmiot zamówienia zostały określone we wzorze/projekcie umowy oraz w dokumentacji projektowej i Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. 7. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy w sytuacji, gdyby w Dokumentacji projektowej lub Specyfikacji Technicznej, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Jeżeli w Dokumentacji projektowej lub Specyfikacji Technicznej, użyto nazwy materiału(ów) lub urządzenia(ń), parametry identyfikujące producenta, pochodzenie, służą one jedynie do ustalenia charakterystyki, jakości tych materiałów lub urządzeń. Wykonawca ma obowiązek wbudować materiały lub urządzenia posiadające nie gorsze właściwości zapewniające zgodne z Dokumentacją projektową lub Specyfikacjami Technicznymi funkcjonowanie elementów, części lub całego obiektu budowlanego. Tym samym dopuszcza się do stosowania przy realizacji zamówienia materiały lub urządzenia (ogólnie produkty) równoważne innych producentów. Jeżeli użyto w SWZ lub dodatkach wymogu posiadania certyfikatu wydanego przez jednostkę oceniającą zgodność lub sprawozdania z badań przeprowadzonych przez tę jednostkę jako środka dowodowego potwierdzającego zgodność z wymaganiami lub cechami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub warunkach realizacji zamówienia oznacza, że Zamawiający akceptuje również certyfikaty wydane przez inne równoważne jednostki oceniające zgodność. Jeżeli wymagana jest określona etykieta, zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. 8. Określenie wymagań dotyczących zatrudniania przez wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy - szczegóły w SWZ

4.5.3.)Główny kod CPV

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

9

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

9

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

119378,27 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

143491,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

119378,27 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Simba Group Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 9462647108

7.3.3)Ulica

ul. Zimna 15

7.3.4)Miejscowość

Lublin

7.3.5)Kod pocztowy

20-204

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-17

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

119378,27 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

3 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45112720-8Roboty w zakresie kształtowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
294 918 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
210 037 zł565 135 zł
Rozstęp międzykwartylowy
355 098 zł
Źródło próbki
CPV 45112720· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
210 037 zł
Mediana
294 918 zł
Górny kwartyl
565 135 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miedźno prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Miedźno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 119 378 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45112720-8 (Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Simba Group Sp. z o. o. (Lublin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.