Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
P.M.U. Manager-Pol s.c. S.Olchawa, A.Kyrcz· Zabrzemała firma
Wartość umowy
438 735 zł
Umowa zawarta
22 czerwca 2026
Okres realizacji
od 1 września 2026 do 31 sierpnia 2027
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 438 735 zł – 475 820 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie zawodowe dietetyka20%odległość od siedziby Zamawiającego10%Wzrost ceny posiłku dietetycznego10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przygotowywanie i dostarczanie (od poniedziałku do piątku) posiłków dla przedszkola i szkoły do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Gliwicach w roku szkolnym 2026/2027

Zamawiający Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 (Gliwice, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Przygotowywanie i dostarczanie (od poniedziałku do piątku) posiłków dla przedszkola i…”, wybierając ofertę wykonawcy P.M.U. Manager-Pol s.c. S.Olchawa, A.Kyrcz. Wartość umowy: 438 735 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12Gliwice, Śląskieopublikowano 25 czerwca 2026
Wartość umowy
438 735 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,8 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    20 maja 2026

    Termin ofert: 28 maja 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 czerwca 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy P.M.U. Manager-Pol s.c. S.Olchawa, A.Kyrcz (Zabrze), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 438 735,00 zł (umowę zawarto 22 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 438 735,00 zł do 475 820,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 września 2026 r. do 31 sierpnia 2027 r..

  • 5

    Zamówienie prowadzone było w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 367338230

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lipowa 29

1.5.2.)Miejscowość

Gliwice

1.5.3.)Kod pocztowy

44-102

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zsp12.gliwice.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zsp12.gliwice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-16ab4e8d-f5aa-4492-82a3-945ea2e02f3b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przygotowywanie i dostarczanie (od poniedziałku do piątku) posiłków dla przedszkola i szkoły do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Gliwicach w roku szkolnym 2026/2027

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-16ab4e8d-f5aa-4492-82a3-945ea2e02f3b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00307228

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00012028/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Przygotowywanie i dostarczanie (od poniedziałku do piatku) posiłków dla przedszkola i szkoły do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Gliwicach w roku szkolnym 2026/2027

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00251596

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZSP12.26.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

473850 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przygotowywanie i dostarczenie posiłków dla dzieci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 w Gliwicach polegającym na zapewnieniu kompleksowego świadczenia: przygotowanie posiłków dla Przedszkola i dla Szkoły Podstawowej. Dla Przedszkola
(śniadanie + drugie śniadanie, obiad i podwieczorek) a dla Szkoły Podstawowej obiadu dwudaniowego wraz z napojami o najwyższym standardzie, na bazie produktów najwyższej jakości, świeżych i naturalnych
z obowiązującymi normami bezpieczeństwa zgodnymi ze standardami HACCP oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży
w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach wraz z uwzględnieniem diet dla dzieci będących pod opieką lekarską.

2. Opis posiłków:
a. Dla Przedszkola

1) Śniadanie
poszczególne śniadania powtórzyć się mogą dopiero w następnym tygodniu.
Wykonawca zapewni pełnowartościowy posiłek w postaci śniadania.
2) Obiad dwudaniowy- zupa + drugie danie (1 posiłek)
poszczególne zestawy obiadowe mogą powtórzyć się po 10 dniach żywieniowych. Wykonawca zapewni pełnowartościowy posiłek w postaci dwudaniowego obiadu składającego się z zupy i drugiego dania. Wykonawca musi uwzględnić posiłki mięsne, bezmięsne oraz półmięsne.
3) Podwieczorek- (1 posiłek)
poszczególne zestawy podwieczorkowe mogą powtórzyć się dopiero
w następnym tygodniu. Wykonawca zapewni pełnowartościowy posiłek
w postaci podwieczorka- trzeciego posiłku.
4) Diety –zagwarantowanie przygotowywania i dostarczania diet dla dzieci będących pod opieką lekarską, zgodnie z wytycznymi lekarza (diety każdorazowo muszą być przywożone w jednorazowych opakowaniach dla każdego dziecka które posiada dietę. Diety musza być pakowane osobno dla każdego dziecka, opisane i zabezpieczone. Cena opakowania jednorazowa powinna być ujęta w koszcie posiłku dietetycznego)
5) W cenie zawarte są też napoje
6) Rodzic/ opiekun prawny dziecka korzystającego z żywienia ma prawo do wyboru dowolnego zestawu posiłków składającego się z poszczególnych posiłków opisanych powyżej.

b. Dla szkoły podstawowej

1) Obiad dwudaniowy- zupa + drugie danie (1 posiłek)
poszczególne zestawy obiadowe mogą powtórzyć się po 10 dniach żywieniowych. Wykonawca zapewni pełnowartościowy posiłek w postaci dwudaniowego obiadu składającego się z zupy i drugiego dania. Wykonawca musi uwzględnić posiłki mięsne, bezmięsne oraz półmięsne. W cenie zawarty jest również napój.

3. Przygotowanie i dostarczanie maksymalnie 200 zestawów posiłków dziennie (jako jeden zestaw należy uznać zestaw posiłków zadeklarowany przez rodziców/opiekunów prawnych) od poniedziałku do piątku w dni pracujące (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) do Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 12 w Gliwicach w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 12 w Gliwicach:
1) Przedszkole Miejskie nr 7 ul. Lipowa 29 – max 100 zestawów
2) Szkoła Podstawowa nr 15 ul. Lipowa 29 – ok 100 zestawów
4. Godziny dostarczania i odbierania posiłków/ resztek konsumpcyjnych
1) Śniadania – do godz. 7:00
2) Obiady dla PM do godz. 11:00, dla SP do godz. 12:30
3) Podwieczorki do godz. 13:00 – może być dostarczony wraz z obiadem dla SP
5. Odbiór resztek pokonsumpcyjnych powinien odbywać się do końcowej godziny otwarcia placówek tj. 16:30
7. Wykonawca uwzględni rozliczania z placówką ze środków na podstawie podpisanego porozumienia pomiędzy Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 12 w Gliwicach a Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Gliwicach ( rozliczanych przez placówkę) w ramach dofinasowania do posiłków oraz dotacji celowej.
7. Wykonawca uwzględni możliwość zamiany posiłków na tzw. suchy prowiant w razie organizacji przez placówkę wycieczek dla poszczególnych grup. Wykonawca uwzględni również „menu świąteczne” np. Święta Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Mikołaja itp
8. Wykonawca uwzględni możliwość zmiany godzin posiłków w szczególnych przypadkach o których Zamawiający powiadomi Wykonawcę do 3 dni przed ewentualną zmianą.
9. Po stronie Zamawiającego jest porcjowanie i serwowanie na własnych naczyniach dań dla dzieci. Wykonawca dowozi posiłki w opakowaniach zbiorczych zgodnych z wytycznymi Sanepidu i HACCP.

4.5.3.)Główny kod CPV

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

55520000-1 - Usługi dostarczania posiłków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

438735 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

475820 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

438735 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

wymagania dotyczące określonej etykiety, zgodnie z art. 104 ustawy - etykiety społecznej

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

P.M.U. Manager-Pol s.c. S.Olchawa, A.Kyrcz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6780003259

7.3.3)Ulica

Plac Warszawski 5

7.3.4)Miejscowość

Zabrze

7.3.5)Kod pocztowy

41-800

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

438735 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-09-01 do 2027-08-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55524000-9Usługi dostarczania posiłków do szk…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
331 205 zł
Próbka: 21 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
223 538 zł586 450 zł
Rozstęp międzykwartylowy
362 912 zł
Źródło próbki
CPV 55524000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
223 538 zł
Mediana
331 205 zł
Górny kwartyl
586 450 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 12 prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gliwice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 438 735 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55524000-9 (Usługi dostarczania posiłków do szkół). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: P.M.U. Manager-Pol s.c. S.Olchawa, A.Kyrcz (Zabrze). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.