Wynik częściowy: umowy w 2 z 3 części, 1 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
219 348 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    117 612 zł
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    101 736 zł
    1 oferta
  3. Unieważniona
    Część 3
    Podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy
Oferty w postępowaniu
2 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup wideogastroskopu, wideokolonoskopu oraz wideorektoskopu dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o.

Zamawiający Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Spółka z ograniczona odpowiedzialnoscią (Kamienna Góra, Dolnośląskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Zakup wideogastroskopu, wideokolonoskopu oraz wideorektoskopu dla Powiatowego Centrum…”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 219 348 zł. Złożono 2 oferty.

Łączna wartość umów
219 348 zł
Liczba ofert
2 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~4,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 2 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 1 ustawy).

  • 2

    WykonawcaWszystkie rozstrzygnięte części wygrała firma Bajmed Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością za łącznie 219 348,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 2 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Spółka z ograniczona odpowiedzialnoscią

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 231180960

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Bohaterów Getta 10

1.5.2.)Miejscowość

Kamienna Góra

1.5.3.)Kod pocztowy

58-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pcz@pcz.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pcz.org.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1253793

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup wideogastroskopu, wideokolonoskopu oraz wideorektoskopu dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d5dbdcdb-2967-45b7-814b-e5f4182eb737

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00304828

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00141709

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

TP 8/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia (Części 1) jest zakup i dostawa wideogastroskopu (zwanego dalej urządzeniem) dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o.
2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany:
• Dostarczyć urządzenie, zgodnie z opisem zawartym w Załączniku nr 1.1. do Formularza oferty do siedziby Zamawiającego w Kamiennej Górze przy ul. Bohaterów Getta 10,
• Zamontować (zainstalować) urządzenie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego,
• Dokonać uruchomienia, prób i sprawdzeń,
• Przeszkolić wyznaczonych pracowników Zamawiającego,
• Przekazać Zamawiającemu paszporty techniczne, sporządzone w języku polskim niezbędne do eksploatacji dokumentacje techniczne i instrukcje obsługi,
• Przekazać kartę gwarancyjną.
3. Oferowane urządzenie musi być fabrycznie nowe, kompletne, nieużywane, nienaprawiane (rok produkcji – nie wcześniej niż 2025 r.) oraz wolne od wad fizycznych i prawnych.
4. Oferowany sprzęt musi być wprowadzony do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 roku o wyrobach medycznych (tj. Dz.U. z 2024 r., poz.1620 z późn.zm.). Wykonawca zobowiązany jest posiadać wymagane przepisami dokumenty potwierdzające wprowadzenie oferowanego urządzenia do obrotu.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (Części 1) zawarty jest w Tomie III niniejszej SWZ oraz w Załączniku nr 1.1 do Formularza oferty.

4.5.3.)Główny kod CPV

33168100-6 - Endoskopy

4.5.5.)Wartość części

108900,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia (Części 2) jest zakup i dostawa wideokolonoskopu (zwanego dalej urządzeniem) dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o.
2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany:
• Dostarczyć urządzenie, zgodnie z opisem zawartym w Załączniku nr 1.2. do Formularza oferty do siedziby Zamawiającego w Kamiennej Górze przy ul. Bohaterów Getta 10,
• Zamontować (zainstalować) urządzenie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego,
• Dokonać uruchomienia, prób i sprawdzeń,
• Przeszkolić wyznaczonych pracowników Zamawiającego,
• Przekazać Zamawiającemu paszporty techniczne, sporządzone w języku polskim niezbędne do eksploatacji dokumentacje techniczne i instrukcje obsługi,
• Przekazać kartę gwarancyjną.
3. Oferowane urządzenie musi być fabrycznie nowe, kompletne, nieużywane, nienaprawiane (rok produkcji – nie wcześniej niż 2025 r.) oraz wolne od wad fizycznych i prawnych.
4. Oferowany sprzęt musi być wprowadzony do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 roku o wyrobach medycznych (tj. Dz.U. z 2024 r., poz.1620 z późn.zm.). Wykonawca zobowiązany jest posiadać wymagane przepisami dokumenty potwierdzające wprowadzenie oferowanego urządzenia do obrotu.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (Części 2) zawarty jest w Tomie III niniejszej SWZ oraz w Załączniku nr 1.2 do Formularza oferty.

4.5.3.)Główny kod CPV

33168100-6 - Endoskopy

4.5.5.)Wartość części

94200,00 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia (Części 3) jest zakup i dostawa wideorektoskopu (zwanego dalej urządzeniem) dla Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Sp. z o.o.
2. W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca jest zobowiązany:
• Dostarczyć urządzenie, zgodnie z opisem zawartym w Załączniku nr 1.3. do Formularza oferty do siedziby Zamawiającego w Kamiennej Górze przy ul. Bohaterów Getta 10,
• Zamontować (zainstalować) urządzenie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego,
• Dokonać uruchomienia, prób i sprawdzeń,
• Przeszkolić wyznaczonych pracowników Zamawiającego,
• Przekazać Zamawiającemu paszporty techniczne, sporządzone w języku polskim niezbędne do eksploatacji dokumentacje techniczne i instrukcje obsługi,
• Przekazać kartę gwarancyjną.
3. Oferowane urządzenie musi być fabrycznie nowe, kompletne, nieużywane, nienaprawiane (rok produkcji – nie wcześniej niż 2025 r.) oraz wolne od wad fizycznych i prawnych.
4. Oferowany sprzęt musi być wprowadzony do obrotu i używania zgodnie z Ustawą z dnia 07.04.2022 roku o wyrobach medycznych (tj. Dz.U. z 2024 r., poz.1620 z późn.zm.). Wykonawca zobowiązany jest posiadać wymagane przepisami dokumenty potwierdzające wprowadzenie oferowanego urządzenia do obrotu.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (Części 3) zawarty jest w Tomie III niniejszej SWZ oraz w Załączniku nr 1.3 do Formularza oferty.

4.5.3.)Główny kod CPV

33168100-6 - Endoskopy

4.5.5.)Wartość części

42554,15 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

117612,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

117612,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

117612,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bajmed Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7773351627

7.3.3)Ulica

Sobieskiego 53

7.3.4)Miejscowość

Jelenia Góra

7.3.5)Kod pocztowy

58-500

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

117612,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

101736,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

101736,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

101736,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Bajmed Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 7773351627

7.3.3)Ulica

Sobieskiego 53

7.3.4)Miejscowość

Jelenia Góra

7.3.5)Kod pocztowy

58-500

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

101736,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

56 dni

Sekcja 14

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający unieważnił postępowanie w zakresie Części 3 zamówienia, gdyż nie złożono na tę część zamówienia żadnej oferty.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33168100-6Endoskopy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
902 520 zł
Próbka: 23 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
576 845 zł1 359 167 zł
Rozstęp międzykwartylowy
782 322 zł
Źródło próbki
CPV 33168· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
576 845 zł
Mediana
902 520 zł
Górny kwartyl
1 359 167 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Spółka z ograniczona odpowiedzialnoscią prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kamienna Góra.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 219 348 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33168100-6 (Endoskopy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Bajmed Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością (Jelenia Góra). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.