Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
198 970 zł
Umowa zawarta
5 czerwca 2026
Okres realizacji
30 dni
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 198 970 zł – 288 180 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin realizacji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Remont drogi powiatowej nr 1416L w miejscowości Zaryte od km 1+885,00 do km 2+173,00

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Rykach (Ryki, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Remont drogi powiatowej nr 1416L w miejscowości Zaryte od km 1+885,00 do km 2+173,00”, wybierając ofertę wykonawcy ,,Irkop" Ireneusz Ruszkiewicz. Wartość umowy: 198 970 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w RykachRyki, Lubelskie (powiat Rycki →)opublikowano 19 czerwca 2026
Wartość umowy
198 970 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Irkop" Ireneusz Ruszkiewicz (Brusów), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 198 969,92 zł (umowę zawarto 5 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 198 969,92 zł do 288 180,34 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 30 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Rykach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431029636

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kolejowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Ryki

1.5.3.)Kod pocztowy

08-500

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdpryki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdpryki.e-biuletyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdpryki.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Utrzymanie i zarządzenie drogami powiatowymi

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Remont drogi powiatowej nr 1416L w miejscowości Zaryte od km 1+885,00 do km 2+173,00

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-aa7a132a-7dd3-4686-8d3f-c9b37d258309

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00299083

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00222477

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP/PN/4/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie drogi powiatowej nr 1416L w miejscowości Zaryte od km 1+885,00 do km 2+173,00.
a)Zakres inwestycji dla drogi powiatowej Nr 1416L w miejscowości Zaryte od km 1+885,00 do km 2+173,00 obejmuje m. in.:
•Usunięcie zanieczyszczonej i zdegradowanej warstwy pobocza gruntowego ulepszonego kruszywem obustronnie o szerokości 0,75m zaprojektowane pobocze wraz z rozplantowaniem urobku od km 1+885,00 do km 2+173,00;
•Wykonanie frezowania istniejącej nawierzchni bitumicznej o gr. do 4cm i szerokości 1,0m w miejscu włączenia remontowanej nawierzchni w istniejące nawierzchnie asfaltowe;
•Wykonanie przemieszczania i profilowania istniejącej warstwy tłucznia znajdującej się na podbudowie betonowej na całej szerokości i długości drogi od km 1+885,00 do km 2+173,00;
•Wykonanie podbudowy górnej z kruszyw łamanych dolomitowych frakcji 0/31,5mm o gr. po zagęszczeniu 10cm i szer. 5,20m od km 1+885,00 do km 2+173,00;
•Wykonanie skropienia emulsją asfaltową w ilości 0,5 kg/m2 wykonanej podbudowy z kruszyw łamanych od km 1+885,00 do km 2+173,00;
•Wykonanie skropienia międzywarstwowego emulsją asfaltową w ilości 0,5 kg/m2 warstwy wyrównawczej od km 1+885,00 do km 2+173,00;
•Wykonanie nawierzchni jezdni asfaltowej szerokości 5,00m na całym odcinku objętym opracowaniem poprzez wykonanie:
▪warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego o gr. 4 cm od km 1+885,00 do km 2+173,00;
▪warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego w ilości 150 kg/m2 (gr. 6 cm) od km 1+885,00 do km 2+173,00;
•Wykonanie obustronnego pobocza gruntowego ulepszonego kruszywem łamanym dolomitowym frakcji 0/31,5 mm o szer. 0,75 m od km 1+885,00 do km 2+173,00.
2.Lokalizacja robót zgodnie z załącznikiem nr 8 do niniejszej specyfikacji – Mapa poglądowa.
3.Ogólne wymagania:
•Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia;
•Ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy;
•Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone osobom trzecim przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
4.Cena nie będzie waloryzowana i będzie niezmienna w okresie trwania umowy.
5.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
•Przedmiar robót – załącznik nr 6 do SWZ,
•Specyfikacja techniczna, wykonania i odbioru robót budowlanych - załącznik nr 7 do SWZ,
•Przekrój – załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

198969,92 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

288180,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

198969,92 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

,,Irkop" Ireneusz Ruszkiewicz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7161069845

7.3.4)Miejscowość

Brusów

7.3.5)Kod pocztowy

08-500

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

198969,92 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

30 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111200-0Roboty w zakresie przygotowania ter…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
343 000 zł
Próbka: 29 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
232 582 zł1 346 524 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 113 942 zł
Źródło próbki
CPV 45111200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
232 582 zł
Mediana
343 000 zł
Górny kwartyl
1 346 524 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Rykach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ryki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 198 970 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111200-0 (Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ,,Irkop" Ireneusz Ruszkiewicz (Brusów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.