Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
79 212 zł
Umowa zawarta
7 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 30 czerwca 2027
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 79 212 zł – 247 476 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie projektanta40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1415 L od km 16+512 do km 19+769 - dokumentacja projektowa

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatowych w Rykach (Ryki, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1415 L od km 16+512 do km 19+769 - dokumentacja projektowa”, wybierając ofertę wykonawcy INBUD CONTROL KONTROLA I OBSŁUGA INWESTYCJI BUDOWLANYCH SPÓŁKA JAWNA WÓJCIK PAWEŁ I WÓJCIK DANIEL. Wartość umowy: 79 212 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Zarząd Dróg Powiatowych w RykachRyki, Lubelskie (powiat Rycki →)opublikowano 27 sierpnia 2026
Wartość umowy
79 212 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    02 lipca 2026

    Termin ofert: 10 lipca 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    27 sierpnia 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy INBUD CONTROL KONTROLA I OBSŁUGA INWESTYCJI BUDOWLANYCH SPÓŁKA JAWNA WÓJCIK PAWEŁ I WÓJCIK DANIEL (BIAŁA PODLASKA).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 79 212,00 zł (umowę zawarto 7 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 79 212,00 zł do 247 476,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 czerwca 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zarząd Dróg Powiatowych w Rykach

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431029636

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kolejowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Ryki

1.5.3.)Kod pocztowy

08-500

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL815 - Puławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zdpryki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdpryki.e-biuletyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zdpryki.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


ZARZĄDZANIE I UTRZYMANIE DRÓG

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi powiatowej Nr 1415 L od km 16+512 do km 19+769 - dokumentacja projektowa

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8ec1c66f-0935-48de-a68b-51e93c32d856

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00410499

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-08-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00320540

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZDP/PN/8/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

97560,98 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1415 L od km 16+512 do km 19+769 - dokumentacja projektowa” w celu polepszenia parametrów technicznych i bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z uzyskaniem ostatecznych decyzji i innych dokumentów zezwalających na rozpoczęcie robót budowlanych:
• Pozwolenie na budowę na podstawie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane ( Dz. U. 2026 poz. 524 z późn. zm.zm.) zwanej dalej Prawem budowlanym
i/lub
• Zgłoszenie robót budowlanych dokonane na podstawie Prawa budowlanego
2. Wybór ww. trybu , w jakim będą wykonywane roboty budowlane na podstawie dokumentacji należy ustalić z Zamawiającym wg potrzeb.
3. Wykonawca zobowiązany jest do zaprojektowania koncepcji przebudowy/rozbudowy drogi obejmujący:
• Plan sytuacyjny,
• Przekroje normalne,
4. Zaakceptowanie powyższych materiałów przez Zamawiającego jest podstawą do dalszych prac projektowych.
5. Zakres rzeczowy dokumentacji obejmuje:
• wykonanie niezbędnych badań, pomiarów i odwiertów w celu określenia zakresu odtworzenia i wzmocnienia korpusu drogi,
• korekta niwelety i przekroju poprzecznego jezdni,
• zaprojektowanie nowej nawierzchni jezdni w razie konieczności zaprojektowanie wzmocnienia konstrukcji drogi wraz z poszerzeniem jezdni,
• zaprojektowanie chodnika ,
• regulacja wysokościowa istniejących wpustów i studzienek,
. ustalenie i przebudowa kolizji z sieciami,
. budowa lub przebudowa przepustów pod zjazdami i pod drogami powiatowym . jeżeli dotyczy
. przebudowa istniejących zjazdów, skrzy.owa., zatok z dostosowaniem do niwelety projektowanych dróg,
. zaprojektowanie rozwiązań odprowadzenia wod opadowych z pasa drogi wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych opinii, pozwoleń, decyzji, itp. wymaganych przepisami prawa - jeżeli dotyczy
. zaprojektowanie przej.. dla pieszych wraz z doświetleniem spełniającym normy . WR-D-41-3 i WR-D-41-4 . jeżeli dotyczy
. odtworzenie, konserwacja rowów,
. projekt stałej organizacji ruchu,
. zinwentaryzowanie i przygotowanie projektu wycinki i nasadzeń drzew - jeżeli dotyczy
. pozyskanie aktualnych map do celów projektowych dla obszaru obj.tego opracowaniem oraz wykonanie niezbędnych pomiarów w terenie.
6. Wytyczne techniczne do opracowania projektu:
1) W projekcie należy uwzględni. następujące parametry techniczne drogi
. Klasa drogi powiatowej
a) 1415 L . klasa Z,
. Przewidywana szeroko.. jezdni
a) 1415 L - 6,00 metrów.
. Pozostałe parametry drogi 1415 L zgodne z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiada. drogi publiczne i ich usytuowanie.
2) W przypadku konieczności przewidzieć korekty istniejących skrzyżowań i zjazdów w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu.
3) Należy zaprojektować nawierzchni. jezdni drogi z masy bitumicznej, rodzaj nawierzchni chodnika kostka brukowa /nawierzchnia bitumiczna, inne elementy infrastruktury, typ oznakowania pionowego i poziomego należy zaprojektować zgodnie z wytycznymi Zamawiającego uzgodnionymi na etapie projektowania.
4) Zaprojektowanie usunięcia wszelkich kolizji z istniej.c. infrastruktur. wraz z uzgodnieniami uzyskanymi od gestorów sieci.
5) W celu określenia rodzaju pod.o.a pod projektowanym odcinkiem drogi wykonawca powinien wykona. odwierty geotechniczne. Ilość odwiertów powinna by. wystarczaj.ca do prawidłowego wykonania dokumentacji projektowej i realizacji inwestycji.
7. Dokumentacja projektowa musi by. opracowana zgodnie z przepisami prawa m.in.:
. ustaw. z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo Budowlane ( Dz.U. 2026 poz. 524 z po.n. zm)
. rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 wrze.nia 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego ( Dz. U . 2022 poz. 1679 z po.n. zm.);
. rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robot budowlanych określonych w programie funkcjonalno użytkowym ( Dz. U. z 2021 r. poz. 2458);
. ustaw. z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo zamówień publicznych ( Dz.U. 2026 poz. 793 z po.n. zm.)
. rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 roku w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robot budowlanych oraz programu funkcjonalno użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454 z po.n. zm.);
. rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 24 czerwca 2022 r. w sprawie przepisów techniczno budowlanych dotyczących dróg publicznych (Dz. U. z 2022 poz. 1518 ze zm.)
. rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach Dz.U. 2019 poz. 2311 z po.n . zm)
8. Przedmiot zamówienia obejmuje swoim zakresem w szczególności opracowanie w uzgodnieniu z Zamawiaj.cym opracowań.:
. dokumentacji projektowej przebudowy (i/lub) rozbudowy
. drogi nr 1415 L od km oko.o 16+512 do km oko.o 19+769
. zaprojektowanie elementów bezpieczeństwa ruchu (oznakowanie pionowe, poziome itp.);
. zaprojektowanie stałej organizacji ruchu;
. opracowanie mapy do celów projektowych;
. opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robot budowlanych;
. opracowanie przedmiaru robot oraz kosztorysów inwestorskich oraz ofertowych przy czym opracowanie to musi posiada. dat. z tego samego dnia i miesi.ca danego roku, w którym nasypuje odbiór dokumentacji; pozyskanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, w przypadku gdy opracowanie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów;
• opracowanie związane z procedurą oddziaływania na środowisko, opracowanie Operatu wodnoprawnego i pozyskanie prawomocnej decyzji o pozwoleniu wodnoprawnym inwestycji- w przypadku gdy opracowanie jest wymagane na podstawie odrębnych przepisów
• pozyskanie prawomocnej decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia – w przypadku gdy opracowanie jest wymagane na podstawie na podstawie odrębnych przepisów –Wykonawca opracuje i złoży wniosek oraz załączniki do wniosku o wydanie decyzji określającej środowiskowe uwarunkowania realizacji przedsięwzięcia, zgodnie z wymogami ustawy z dnia 03 października 2008 r. o udostępnienie informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko ( Dz. U. 2026 poz.670 ze zm.) – jeżeli dotyczy
• pozyskanie od gestorów poszczególnych sieci warunków technicznych przebudowy -usunięcia kolizji, zabezpieczenia i prowadzenia robót w strefie ochronnej urządzeń występujących na terenie projektowanej inwestycji oraz wykonanie projektów budowlanych usunięcia kolizji - jeżeli dotyczy
• opracowanie szczegółowej inwentaryzacji zieleni kolidującej z planowaną inwestycją drogową o ile zajdzie taka konieczność;
• uzyskania zgody na odstępstwo od przepisów techniczno- budowlanych w sprawie budowy kanałów technologicznych, a jeżeli nie będzie to możliwe, to zaprojektowanie tychże kanałów technologicznych zgodnie z obowiązującymi przepisami.
• wszelkie inne niezbędne opracowania (uzgodnienia, decyzje, opinie, opracowania, złożone wnioski o wydanie decyzji administracyjnych, zgłaszania robót, inne załączniki) warunkujące uzyskanie decyzji umożliwiających przystąpienia do robót budowlanych,
• opracowanie wniosku dotyczącego pozyskania pozwolenia na budowę, zgłoszenia–jeżeli będzie ono wymagane odrębnymi przepisami.
b) Zapewnienie pełnienia nadzoru autorskiego w trakcie realizacji inwestycji (robót budowlanych):
• w trakcie trwania procedury przetargowej na wykonawstwo robót budowlanych Wykonawca zobowiązany będzie do udzielenia wyjaśnień i odpowiedzi na pytania uczestników postępowania w części dotyczącej dokumentacji projektowej,
• stwierdzanie w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji inwestycji z projektem; nadzór nad zgodnością wykonawstwa z dokumentacją projektową w zakresie rozwiązań użytkowych, technicznych, technologicznych, materiałowych i doboru urządzeń,
• wyjaśnianie wątpliwości Zamawiającego i wykonawcy robót budowlanych powstałych w toku realizacji robót budowlanych poprzez dodatkowe informacje i opracowania, w tym: rysunki robocze, uszczegółowiania rysunków wykonawczych, nanoszenia poprawek lub uzupełnień na dokumentację projektową,
• uzgadnianie z Zamawiającymi wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w zakresie materiałów i konstrukcji, rozwiązań technicznych, technologicznych i użytkowych, jednak o jakości i standardzie nie niższych niż przewidziano w dokumentacji projektowej,
• opiniowanie przedstawionych przez wykonawcę robót lub zamawiającego propozycji rozwiązań zamiennych lub ich przedstawianie w przypadku niemożności zastosowania rozwiązań występujących w dokumentacji projektowej lub gdy ich zastosowanie jest nieekonomiczne lub nieefektywne w świetle aktualnej wiedzy technicznej i zasad sztuki budowlanej, a koszt zastosowania nowych nie zwiększy kosztów zadania z zastrzeżeniem, że każde z rozwiązań musi być zaakceptowane przez Zamawiającego,
• ocena parametrów lub wyników szczegółowych badań materiałów i konstrukcji w zakresie zgodności z rozwiązaniami projektowymi, normami i obowiązującymi przepisami,
• dokonaniu zmian rozwiązań projektowych na żądanie Zamawiającego,
• udział w naradach i komisjach technicznych, odbiorach robót zanikowych
• poprawiania błędów projektowych, likwidacji kolizji między branżami lub uzupełnienia rysunków, detali bądź opisu technologii i wykonania nie zawartych w dokumentacji projektowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

79212,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

247476,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

79212,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

INBUD CONTROL KONTROLA I OBSŁUGA INWESTYCJI BUDOWLANYCH SPÓŁKA JAWNA WÓJCIK PAWEŁ I WÓJCIK DANIEL

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5372619572

7.3.3)Ulica

ARMII KRAJOWEJ 4

7.3.4)Miejscowość

BIAŁA PODLASKA

7.3.5)Kod pocztowy

21-500

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

79212,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71320000-7Usługi inżynieryjne w zakresie proj…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
225 500 zł
Próbka: 245 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
139 102 zł390 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
251 142 zł
Źródło próbki
CPV 71320000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
139 102 zł
Mediana
225 500 zł
Górny kwartyl
390 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatowych w Rykach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ryki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 79 212 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71320000-7 (Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: INBUD CONTROL KONTROLA I OBSŁUGA INWESTYCJI BUDOWLANYCH SPÓŁKA JAWNA WÓJCIK PAWEŁ I WÓJCIK DANIEL (BIAŁA PODLASKA). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.