Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
635 555 zł
Umowa zawarta
12 czerwca 2026
Okres realizacji
do 15 października 2026
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 635 555 zł – 795 939 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Sikory

Zamawiający Gmina Bielany (Bielany-Żyłaki, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Sikory”, wybierając ofertę wykonawcy BUDIR SYSTEM Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa. Wartość umowy: 635 555 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina BielanyBielany-Żyłaki, Mazowieckieopublikowano 16 czerwca 2026
Wartość umowy
635 555 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    29 kwietnia 2026

    Termin ofert: 14 maja 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    16 czerwca 2026

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy BUDIR SYSTEM Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa (Sabnie), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 635 555,00 zł (umowę zawarto 12 czerwca 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 635 555,00 zł do 795 938,66 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 15 października 2026 r..

  • 5

    Postępowanie dotyczyło robót budowlanych związanych z rozbudową i modernizacją świetlicy wiejskiej w Sikory.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BIELANY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582820

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Słoneczna 2

1.5.2.)Miejscowość

Bielany-Żyłaki

1.5.3.)Kod pocztowy

08-311

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.7.)Numer telefonu

25 787 80 13

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminabielany.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bielany.bip.gov.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b7adcfe1-51c1-4208-a7d7-0c33f2760e2d

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Sikory

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-b7adcfe1-51c1-4208-a7d7-0c33f2760e2d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00291846

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-16

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00045535/04/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.13 Rozbudowa i modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Sikory

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00222154

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa i modernizacja budynku świetlicy wiejskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, na działce nr 101/1, w miejscowości Sikory, gmina Bielany. Projekt zakłada:
1) rozbudowę istniejącego budynku – powiększenie powierzchni użytkowej świetlicy z 80 m² do około 140 m² poprzez dobudowanie dodatkowych pomieszczeń i przebudowę istniejących ścian konstrukcyjnych,
2) roboty ziemne, prace przygotowawcze i porządkowanie terenu,
3) prace budowlane i konstrukcyjne, modernizacja konstrukcji budynku i dachu,
4) rozbudowę i przebudowę instalacji elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej oraz systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji,
5) prace wykończeniowe (wykonanie podłóg, tynków, malowanie ścian i sufitów, montaż stolarki okiennej i drzwiowej, prace elewacyjne z ociepleniem),
6) budowa parkingów (3 miejsca parkingowe).
2. Zamawiający udostępnia przedmiary robót. Ilość robót należy określić na podstawie dokumentacji projektowej. Załączone przedmiary robót należy traktować jako element pomocniczy. Przy określaniu zakresu prac należy pamiętać, że nadrzędnym jest projekt budowlany następnie projekt wykonawczy a najniżej w hierarchii dokumentów określających zakres prac znajdują się przedmiary robót. Tak więc w sytuacji, kiedy przedmiar robót nie zawiera jakichś prac, ale zostały one określone w projekcie budowlanym wykonawca jest zobowiązany je wykonać za kwotę podaną w ofercie. Podobnie w sytuacji, kiedy projekt wykonawczy nie zawierałby jakichś prac ale zostałyby one opisane w projekcie budowlanym również wykonawca jest zobowiązany je wykonać za kwotę podaną w ofercie.
3. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
45453000-7 - roboty remontowe i renowacyjne
45111300-1 - roboty rozbiórkowe
45320000-6 - roboty izolacyjne
45443000-4 - roboty elewacyjne
45261000-4 - wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45450000-6 - roboty budowlane wykończeniowe
45421131-1 - montaż stolarki drzwiowej
45421100-5- instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45310000-3 - roboty instalacyjne elektryczne
43432100-5 - roboty posadzkarskie i podłogowe
45442100 - 8 - roboty malarskie
4. Szczegółowy zakres zamówienia zawiera:
1) dokumentacja projektowa – Załącznik nr 8 do SWZ oraz
2) przedmiar robót – Załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45442100-8 - Roboty malarskie

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

6

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

635555,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

795938,66 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

635555,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

BUDIR SYSTEM Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9522194054

7.3.3)Ulica

Głowna

7.3.4)Miejscowość

Sabnie

7.3.5)Kod pocztowy

08-331

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-06-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

635555,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-10-15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45453000-7Roboty remontowe i renowacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
317 225 zł
Próbka: 147 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
195 204 zł631 827 zł
Rozstęp międzykwartylowy
436 624 zł
Źródło próbki
CPV 45453000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
195 204 zł
Mediana
317 225 zł
Górny kwartyl
631 827 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Bielany prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielany-Żyłaki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 635 555 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45453000-7 (Roboty remontowe i renowacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: BUDIR SYSTEM Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa (Sabnie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.