Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
587 940 zł
Umowa zawarta
7 maja 2026
Okres realizacji
48 miesiące
Oferty w postępowaniu
11 ofertceny: 587 940 zł – 2 214 000 złodrzucone: 2wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę i świadczeniem usług nadzoru autorskiego w Czerwionce – Leszczynach przy ul. Parkowej.

Zamawiający SIM Śląsk Południe sp. z o.o. (Bielsko-Biała, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem…”, wybierając ofertę wykonawcy Maria Żurek-Abramska prowadząca działalność gospodarczą pod firmą: Pracownia Projektowania i Realizacji Maria Żurek-Abramska. Cena wybranej oferty: 587 940 zł. Złożono 11 ofert.

Zamawiający: SIM Śląsk Południe sp. z o.o.Bielsko-Biała, Śląskieopublikowano 15 czerwca 2026
Cena wybranej oferty
587 940 zł
Liczba ofert
11 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Maria Żurek-Abramska prowadząca działalność gospodarczą pod firmą: Pracownia Projektowania i Realizacji Maria Żurek-Abramska (Gdańsk), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 587 940,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 11 ofert; ceny wahały się od 587 940,00 zł do 2 214 000,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 48 miesiące.

  • 5

    Postępowanie dotyczyło usług projektowych i nadzoru autorskiego w Czerwionce-Leszczynach.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

SIM Śląsk Południe sp. z o.o.

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 520527532

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Armii Krajowej

1.5.2.)Miejscowość

Bielsko-Biała

1.5.3.)Kod pocztowy

43-316

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@sim-slask-poludnie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.sim-slask-poludnie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1240101

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Budownictwo i obiekty komunalne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę i świadczeniem usług nadzoru autorskiego w Czerwionce – Leszczynach przy ul. Parkowej.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4a2ac5e7-80ad-439d-afa3-49e47f8e661e

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00289692

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00614061

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.4.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę w ramach zadania pn

„Budowa budynków mieszkalnych wielorodzinnych z infrastrukturą towarzyszącą i zagospodarowaniem terenu w Czerwionce – Leszczynach przy ul. Parkowej” oraz – w ramach Części A Zadania inwestycyjnego: świadczenie usług nadzoru autorskiego. 2. Zamawiający dokonał podziału niniejszego zamówienia na 4 etapy, z których Etap 1 obejmuje Części A, B oraz C Zadania inwestycyjnego, a Etap 2 – 4 obejmuje Część A Zadania inwestycyjnego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ), w tym zakres prac projektowych został określony w Załączniku nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

11

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

587940,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

2214000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

587940,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Maria Żurek-Abramska prowadząca działalność gospodarczą pod firmą: Pracownia Projektowania i Realizacji Maria Żurek-Abramska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

583-101-79-80

7.3.3)Ulica

Smoluchowskiego 10/10

7.3.4)Miejscowość

Gdańsk

7.3.5)Kod pocztowy

80-214

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-07

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

478000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

48 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71220000-6Usługi projektowania architektonicz…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
259 000 zł
Próbka: 103 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
159 820 zł459 319 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 499 zł
Źródło próbki
CPV 71220000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
159 820 zł
Mediana
259 000 zł
Górny kwartyl
459 319 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

SIM Śląsk Południe sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bielsko-Biała.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 587 940 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71220000-6 (Usługi projektowania architektonicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Maria Żurek-Abramska prowadząca działalność gospodarczą pod firmą: Pracownia Projektowania i Realizacji Maria Żurek-Abramska (Gdańsk). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 11 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.