ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Świadczenie usług sportowo-rekreacyjnych dla pracowników Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

Zamawiający Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Świadczenie usług sportowo-rekreacyjnych dla pracowników Mazowieckiego Urzędu…”. Termin składania ofert minął 25 czerwca 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w WarszawieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 1 czerwca 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podano
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
25 czerwca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,4 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena55%Liczba obiektów sportoworekreacyjnych45%

Przebieg postępowania

5 wpisów

Kluczowe informacje

+ SWZPodsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług sportowo-rekreacyjnych dla pracowników Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego oraz wskazanych przez nich osób towarzyszących, młodzieży i dzieci na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem Warszawy oraz miast z delegaturami MUW: Ciechanowa, Ostrołęki, Płocka, Radomia i Siedlec. Usługi muszą być realizowane przez 24 miesiące od podpisania umowy lub do wyczerpania maksymalnej kwoty wynagrodzenia, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej

    Źródło: Specyfikacja warunków zamówienia (SWZ)
  • 2

    ZakresOferta musi zawierać podpis kwalifikowany, zaufany lub osobisty oraz, jeśli dotyczy, informację o tajemnicy przedsiębiorstwa dla załączonych dokumentów, z uzasadnieniem spełnienia przesłanek z art. 11 ust. 2 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

    Źródło: Załączniki nr 3-7 – załączniki edytowalne składane wraz z ofertą
  • 3

    ZakresSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia (OPZ) zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ, który określa konkretne wymagania dotyczące zakresu usług sportowo-rekreacyjnych, w tym lokalizacji, grup docelowych i warunków realizacji

    Źródło: Specyfikacja warunków zamówienia (SWZ)
  • 4

    ZakresZamówienie dotyczy organizacji regularnych zajęć sportowo-rekreacyjnych (np. siłownia, basen, pilates, tenis stołowy, nordic walking) wyłącznie dla pracowników urzędu, nie dla ogółu społeczeństwa. Najważniejszy warunek: usługi muszą być realizowane w obiektach zlokalizowanych w Warszawie, w odległości nie większej niż 3 km w linii prostej od Plac Bankowy 3/5 (siedziba urzędu).

  • 5

    ZakresWymagane jest złożenie oświadczenia o aktualności informacji dotyczących podstaw wykluczenia z postępowania (załącznik nr 8 SWZ), podpisanego kwalifikowanym, zaufanym lub osobistym podpisem.

    Źródło: Załączniki nr 8-9 – załączniki edytowalne składane na wezwanie Zamawiającego
  • 6

    ZakresZamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych ani wariantowych, a także nie przewiduje możliwości powtórzenia podobnych usług po zakończeniu umowy. Postępowanie jest otwarte dla MŚP, a przedmiot zamówienia uznano za niepodzielny

    Źródło: Specyfikacja warunków zamówienia (SWZ)

Na podstawie ogłoszenia i dokumentacji SWZ · Zawsze weryfikuj z oryginałem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

MAZOWIECKI URZĄD WOJEWÓDZKI W WARSZAWIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013272620

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Bankowy 3/5

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-950

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@mazowieckie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.mazowieckie.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług sportowo-rekreacyjnych dla pracowników Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f7dfaba3-849c-44a2-a52e-a831241eedb6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00270552

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-06-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00148378/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.27 Zakup usług sportowo-rekreacyjnych dla pracowników Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.13.)O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, którzy spełniają warunki określone w art. 361 ustawy – usługi społeczne

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f7dfaba3-849c-44a2-a52e-a831241eedb6

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f7dfaba3-849c-44a2-a52e-a831241eedb6

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Patrz rozdział 6. SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Patrz rozdział 19. SWZ.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

BOU-V.272.23.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług sportowo-rekreacyjnych dla pracowników Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (dalej „MUW”) oraz wskazanych przez pracowników osób towarzyszących, młodzieży i dzieci, na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem m.st. Warszawy oraz miast będących siedzibami delegatur MUW, tj. Ciechanowa, Ostrołęki, Płocka, Radomia i Siedlec.
OPZ zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

92600000-7 - Usługi sportowe

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

92610000-0 - Usługi świadczone przez ośrodki sportowe

92330000-3 - Usługi świadczone przez ośrodki rekreacyjne

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zgodnie z § 16. ust. 1-3 Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ:
1. Zamawiający, na podstawie art. 441 PZP, przewiduje możliwość wielokrotnego korzystania z prawa opcji w czasie obowiązywania Umowy, polegającej na zwiększeniu maksymalnej ilości kart dla pracowników określonej w § 1 ust. 1 o 25%, tj. o 150 kart, do wysokości wynagrodzenia opcjonalnego które określa § 5 ust. 1 pkt 2).
2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji, o której mowa w ust. 1, wielokrotnie w terminie przewidzianym dla wykonania zamówienia podstawowego, każdorazowo, gdy zajdzie stosowna potrzeba, w szczególności w sytuacji, gdy będzie konieczność zwiększenia limitu kart w ilości większej niż przewidziana w zamówieniu podstawowy, z zastrzeżeniem ust 1.
3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w całości lub w części, w zależności od bieżących potrzeb.

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Patrz rozdział 13. SWZ.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

55

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Liczba obiektów sportoworekreacyjnych

4.3.6.)Waga

45

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Zgodnie z ust. 7.9 i 7.10 SWZ:
7.9. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunek dotyczący zdolności zawodowej.
7.10. Zamawiający uzna warunek, o którym mowa w ust. poprzednim za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, iż wykonał w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie, którego przedmiotem było świadczenie usług polegających na zapewnieniu możliwości korzystania z usług sportowo-rekreacyjnych przez pracowników podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane, w co najmniej 600 obiektach zlokalizowanych na terenie woj. mazowieckiego przez okres co najmniej 12 miesięcy.

W przypadku zamówienia nadal wykonywanego, Zamawiający uzna warunek udziału w postępowaniu za spełniony, jeżeli najpóźniej w terminie składania ofert, zamówienie spełniające powyższe wymagania będzie realizowane przez okres co najmniej 12 miesięcy.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Zgodnie z ust. 9.2 SWZ:
9.2. Zamawiający, przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie Wykonawcę którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, aktualnych na dzień ich złożenia, następujących podmiotowych środków dowodowych:
1) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8;
2) wykazu usług, o których mowa w ust. 7.10, wraz z podaniem ich przedmiotu, liczby obiektów zlokalizowanych na terenie woj. mazowieckiego, dat rozpoczęcia i zakończenia realizacji zamówienia oraz podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane. Wzór wykazu stanowi załącznik nr 9;
3) dowodów określających, czy usługi, o których mowa w punkcie poprzednim, zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane lub są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy.
W przypadku świadczeń nadal wykonywanych, referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
Jeżeli Wykonawca nie może uzyskać referencji, dopuszcza się złożenie innych odpowiednich dowodów, w tym oświadczenia Wykonawcy, pod warunkiem że:
a) oświadczenie zawiera potwierdzenie należytego wykonania lub wykonywania usług,
b) Wykonawca wykaże, że podjął starania w celu uzyskania dokumentów od podmiotu, na rzecz którego usługi zostały wykonane lub są wykonywane, jednak ich uzyskanie okazało się niemożliwe z przyczyn od niego niezależnych.

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zgodnie ust. 7.15-7.17 oraz 18.2 SWZ:
7.15. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w art. 58 ustawy Pzp, ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
7.16. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
7.17. W przypadku, o którym mowa w ust. poprzednim, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7.

18.2. W przypadku, gdy zostanie wybrana jako najkorzystniejsza oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, przed zawarciem umowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu kopię umowy regulującej współpracę tych Wykonawców, w której m.in. zostanie określony pełnomocnik uprawniony do kontaktów z Zamawiającym oraz do wystawiania dokumentów związanych z płatnościami.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia są określone w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 2 do SWZ:
- § 10. Klauzula waloryzacyjna, o której mowa w art. 439 ust. 1 i 2 ustawy PZP;
- § 11. Klauzula waloryzacyjna, o której mowa w 436 pkt 4 lit. b ustawy PZP;
- § 15. Zmiana umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-09 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f7dfaba3-849c-44a2-a52e-a831241eedb6

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-09 11:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-07-08

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

92600000-7Usługi sportowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 25.06.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 92600000-7 (Usługi sportowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.