Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
62 768 zł
Umowa zawarta
30 kwietnia 2026
Okres realizacji
od 1 maja 2026 do 30 czerwca 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup biletów na przewóz dzieci wraz z opieką w trakcie podróży oraz doprowadzenie ich na teren szkoły i odprowadzenie po zajęciach do autobusu

Zamawiający Zespół Szkolno Przedszkolny w Zagrodnie (Zagrodno, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup biletów na przewóz dzieci wraz z opieką w trakcie podróży oraz doprowadzenie ich na…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Bolesławcu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 62 768 zł.

Wartość umowy
62 768 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPoprzednie postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 PZP z powodu braku możliwości zwiększenia środków na zamówienie, mimo że cena najkorzystniejszej oferty była zbyt wysoka.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Bolesławcu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Bolesławiec).

  • 3

    UmowaWartość umowy: 62 767,87 zł (umowę zawarto 30 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 maja 2026 r. do 30 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ SZKOLNO PRZEDSZKOLNY W ZAGRODNIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 021388172

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

XX

1.5.2.)Miejscowość

Zagrodno

1.5.3.)Kod pocztowy

59-516

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@zspzagrodno.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zspzagrodno.szkolnastrona.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup biletów na przewóz dzieci wraz z opieką w trakcie podróży oraz doprowadzenie ich na teren szkoły i odprowadzenie po zajęciach do autobusu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e6a95f50-9d91-4183-98f5-ba35a4e97e24

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00267947

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00210177

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamawiający udziela zamówienia w trybie z wolnej ręki z uwagi na konieczność zapewnienia ciągłości realizacji usługi. Dotychczas prowadzone postępowanie zostało unieważnione w dniu 13.04.2026 r. na podstawie art. 255 pkt 3 PZP, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie miał możliwości zwiększenia tej kwoty. Obowiązująca umowa na świadczenie usługi wygasa z dniem 30.04.2026 r. Przeprowadzenie nowego postępowania w trybie konkurencyjnym w tak krótkim czasie nie jest możliwe z uwagi na konieczność zachowania minimalnych terminów przewidzianych w ustawie oraz zapewnienia ciągłości realizacji usługi o charakterze bieżącym. Zamawiający wskazuje, że zastosowanie trybu z wolnej ręki ma charakter wyjątkowy i podyktowane jest koniecznością zabezpieczenia nieprzerwanej realizacji zadania publicznego, przy jednoczesnym podjęciu działań w celu wszczęcia nowego postępowania.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZSPZ/WR-4/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

58118,40 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup biletów na przewóz dzieci wraz z opieką w trakcie podróży oraz doprowadzenie ich na teren szkoły i odprowadzenie po zajęciach do autobusu. Zamówienie będzie realizowane w okresie 2 miesięcy, tj. od dnia 01.05.2026r. do dnia 30.06.2026r.

4.5.3.)Główny kod CPV

60112000-6 - Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

22459000-2 - Bilety

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Bolesławcu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6120004311

7.3.3)Ulica

ul. Modłowa 8

7.3.4)Miejscowość

Bolesławiec

7.3.5)Kod pocztowy

59-700

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

62767,87 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-05-01 do 2026-06-30

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

60112000-6Usługi w zakresie publicznego trans…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
382 869 zł
Próbka: 40 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
199 301 zł656 309 zł
Rozstęp międzykwartylowy
457 009 zł
Źródło próbki
CPV 60112000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
199 301 zł
Mediana
382 869 zł
Górny kwartyl
656 309 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkolno Przedszkolny w Zagrodnie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Zagrodno.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 62 768 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 60112000-6 (Usługi w zakresie publicznego transportu drogowego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwem Komunikacji Samochodowej w Bolesławcu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Bolesławiec). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.