ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Wykonanie robót budowlanych dla zadania: Wał przeciwpowodziowy Zastań.

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) prowadził postępowanie „Wykonanie robót budowlanych dla zadania: Wał przeciwpowodziowy Zastań”. Termin składania ofert minął 30 czerwca 2026, 10:00. Wadium: 14 000 zł.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 26 maja 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 875 993 zł
Wadium
14 000 zł
Termin składania ofert
30 czerwca 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji30%Dodatkowy personel Wykonawcy10%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresRealizacja dla Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie (centrala w Warszawie), ale lokalizacja robót to Zastań, wykonawca musi uwzględnić logistykę i ewentualne koszty dojazdu zespołu/sprzętu w innym regionie

  • 2

    ZakresZamówienie dotyczy robót na terenie otwartym (regulacja wód), bez podziału na części, całość musi zostać zrealizowana przez jednego wykonawcę, bez możliwości składania ofert częściowych

  • 3

    ZakresZamawiający wymaga komunikacji wyłącznie elektronicznej (w tym składanie ofert), ale dokumenty postępowania są dostępne bez ograniczeń, nie ma zastrzeżonego dostępu ani opłat za SIWZ

  • 4

    ZakresPrzedmiotem jest budowa nowego wału przeciwpowodziowego w miejscowości Zastań, a nie jego remont, kluczowy warunek to obowiązkowa wizja lokalna przed złożeniem oferty, co oznacza konieczność fizycznego sprawdzenia terenu przez wykonawcę

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 368302575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chałubińskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-613

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.szczecin@wody.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych dla zadania: Wał przeciwpowodziowy Zastań.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fa330d85-831f-46b3-adaa-9b8e63020c57

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00261276

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00116193/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.331 Wykonanie robót budowlanych dla zadania

Wał przeciwpowodziowy Zastań

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/292501/notice/public/details

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/292501/notice/public/details

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Zgodnie z Rozdziałem 3 SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

SZ.ROZ.270.2.38.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Wykonanie robót budowlanych dla zadania: Wał przeciwpowodziowy Zastań” zlokalizowanego na terenie gminy Wolin – Województwo Zachodniopomorskie, zgodnie z „Ekspertyzą stanu technicznego obiektów hydrotechnicznych podległych pod Zarząd Zlewni w Szczecinie – Zadanie częściowe nr 3: Obiekt nr 1: Wał przeciwpowodziowy Zastań” (autor: Pracownia Projektowa Piotr Trybuś, Wrocław, czerwiec 2022 r., dalej „Ekspertyza”) oraz na podstawie decyzji Nakazowej ZWiNB z dnia 24.01.2023 r. znak: WIK.7741.17.2021.AP. Przedmiotowe przedsięwzięcie zlokalizowane jest na terenie gminy Wolin. Obiekt zlokalizowany jest na działkach ewidencyjnych nr 151 i 152 obr. Zastań, wzdłuż lewego brzegu rzeki Dziwna w km 11+200 – 11+700.
Szczegółowy zakres rzeczowy robót przedmiotu zamówienia określa Opis przedmiotu zamówienia - Załącznik Nr 10 do SWZ.

4.2.6.)Główny kod CPV

45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-20

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

1. Ocenie będą podlegały oferty ważne tj. oferty niepodlegające odrzuceniu.
2. Oferty oceniane będą na podstawie następujących kryteriów:
2.1 cena brutto – waga 60%,
2.2 okres gwarancji udzielanej przez Wykonawcę – waga 30%,
2.3 dodatkowy personel Wykonawcy – waga 10%
3 Ocena ofert zostanie dokonana wg poniższego wzoru:
P = Pc+Pg+Pp
gdzie:
P – łączna liczba punktów przyznanych badanej ofercie,
Pc – liczba punktów przyznanych w kryterium „cena brutto”,
Pg – liczba punktów przyznanych w kryterium „okres gwarancji udzielanej przez Wykonawcę”,
Pp – liczba punktów przyznanych w kryterium „dodatkowy personel Wykonawcy”;
4 Ocena w poszczególnych kryteriach dokonywana będzie na poniższych zasadach:
4.1 Cena brutto – waga kryterium 60%

Każda z ważnych ofert będzie punktowana w kryterium określonym w pkt 2.1
SWZ poprzez porównanie ceny brutto oferty badanej do najniższej ceny brutto ze wszystkich ważnych ofert, wg poniższego wzoru:
Pc = (Cn : Cb) x 60
gdzie:
Cn – cena brutto najniższa spośród wszystkich ofert podlegających ocenie,
Cb – cena brutto oferty badanej.

W ramach niniejszego kryterium Wykonawca może otrzymać łącznie maksymalnie 60 pkt.

4.2 Okres gwarancji udzielanej przez Wykonawcę – waga 30 %
Każda z ważnych ofert będzie punktowana w kryterium termin realizacji poprzez przyznanie punktów za zaoferowany termin realizacji, zgodnie z poniższym:

Ocena kryterium Okres gwarancji udzielanej przez Wykonawcę będzie dokonywana na podstawie wypełnionego przez Wykonawcę formularza ofertowego;
Zasady oceny według kryterium :
1) za zaoferowanie minimalnego, wymaganego przez Zamawiającego w SWZ okresu gwarancji tj.: 24 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy – ofercie zostanie przyznane w tym kryterium 0 punktów,
2) za zaoferowanie 36 miesięcy gwarancji od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy – ofercie zostanie przyznanych w tym kryterium 10 punktów,
3) za zaoferowanie 48 miesięcy gwarancji od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy – ofercie zostanie przyznanych w tym kryterium 20 punktów,
4) za zaoferowanie 60 miesięcy gwarancji od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu umowy – ofercie zostanie przyznanych w tym kryterium 30 punktów.
W ramach niniejszego kryterium Wykonawca może otrzymać łącznie maksymalnie 30 pkt.

3 Dodatkowy personel Wykonawcy – waga 10%

Ocena kryterium Dodatkowy Personel Wykonawcy będzie dokonywana na podstawie wypełnionego przez Wykonawcę formularza ofertowego, w sposób następujący:
1) Kierownik robót hydrotechnicznych – osoba posiadająca:
- uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności hydrotechnicznej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz wykazanie co najmniej drugiej zakończonej inwestycji realizowanej w ostatnich pięciu latach (przed terminem składania ofert) o wartości nie mniejszej niż 1 000 000 zł – 5 pkt.
2) Dodatkowy Ekspert środowiskowy - ornitolog posiadający doświadczenie, polegające na sprawowaniu co najmniej jednego nadzoru przyrodniczego nad pracami o podobnym charakterze w ciągu ostatnich 5 lat – 5 pkt.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

okres gwarancji

4.3.6.)Waga

30,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

organizacja, kwalifikacje zawodowe i doświadczenie osób wyznaczonych do realizacji zamówienia

4.3.5.)Nazwa kryterium

Dodatkowy personel Wykonawcy

4.3.6.)Waga

10,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki udziału w postępowaniu:
1. Wykonawca musi wykazać, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał należycie co najmniej:
- jedną inwestycję obejmującą wykonanie uszczelnienia obiektu hydrotechnicznego za pomocą przesłony przecifiltracyjnej metodą CDMM lub wąskiego wykopu (ściana szczelinowa), o wartości robót nie mniejszej niż 500 000 zł brutto
LUB
- dwie roboty budowlane obejmujące wykonanie przesłony przeciwfiltracyjnej metodą CDMM lub wąskiego wykopu (ściana szczelinowa), o łącznej wartości robót nie mniejszej niż 500 000 zł brutto.

Uwaga: Wykonawca wskaże wykonane roboty wraz z podaniem ich wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których zostały one wykonane, z załączeniem dowodów określających czy roboty zostały wykonane należycie i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty były wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty.
2. W celu spełniania warunku udziału Wykonawca musi wykazać, że dysponuje następującym personelem:
- Kierownik Budowy - 1 osoba posiadająca:
• uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności hydrotechnicznej lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów
• co najmniej 3 lata doświadczenia (licząc od dnia uzyskania uprawnień) w zakresie kierowania robotami budowlanymi na stanowisku Kierownika budowy, w tym doświadczenie w pełnieniu funkcji Kierownika budowy na zakończonym co najmniej jednym kontrakcie z zakresu robót hydrotechnicznych polegającym na wykonaniu uszczelnienia obiektu hydrotechnicznego za pomocą przesłony przecifiltracyjnej metodą CDMM lub wąskiego wykopu (ściana szczelinowa), o wartości brutto nie mniejszej niż 500 000 zł.

- Ekspert ds. środowiskowy – osoba posiadająca: wykształcenie wyższe z zakresu biologii lub nauk przyrodniczych lub rolniczych lub pokrewne i doświadczenie, polegające na sprawowaniu co najmniej jednego nadzoru przyrodniczego nad pracami o podobnym charakterze w ciągu ostatnich 5 lat. Ekspert środowiskowy będzie pełnić funkcję nadzoru przyrodniczego.
Osoba pełniąca funkcje Kierownika Budowy nie może pełnić funkcji nadzoru przyrodniczego - Eksperta ds. środowiskowych.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Tak

6.4.1)Informacje dotyczące wadium

1 Wykonawca zobowiązany jest, przed upływem terminu składania ofert, wnieść wadium w kwocie: 14 000,00 zł (słownie: czternaście tysięcy złotych 00/100).
2 Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
2.1 pieniądzu;
2.2 gwarancjach bankowych;
2.3 gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.4 poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3 Dokument potwierdzający wniesienie wadium w jednej z form wymienionych
w pkt 2.2-2.4 SWZ musi być załączony do oferty w formie oryginału w postaci elektronicznej, podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym, przez wystawcę dokumentu. Zamawiający nie dopuszcza złożenia tego dokumentu w jakiejkolwiek innej formie, np. pisemnej albo elektronicznej kopii opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Beneficjentem takich dokumentów musi być Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, ul. Tytusa Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa.
4 W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu kwotę należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego prowadzony przez Bank Gospodarstwa Krajowego Nr: 70 1130 1017 0020 1510 6790 0006 W tytule przelewu należy wpisać: „wadium w sprawie nr SZ.ROZ.270.2.38.2026”.
5 Wadium wnoszone w pieniądzu jest wniesione skutecznie, jeżeli zostanie zaksięgowane na rachunku bankowym Zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
6 Dowód wniesienia wadium w pieniądzu Zamawiający zaleca załączyć do oferty.
7 Złożone poręczenie lub gwarancja muszą zawierać w swojej treści zobowiązanie zgodne z art. 98 ust. 6 pkt 1, 2 i 3 ustawy Pzp.
8 Zwrot bądź zatrzymanie wadium nastąpi zgodnie z art. 98 ustawy Pzp

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Tak

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zamawiający, dopuszcza możliwość składania oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców (w ramach oferty wspólnej w rozumieniu art. 58 ustawy Pzp) pod warunkiem, że taka oferta spełniać będzie następujące wymagania:
1 Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego.
2 Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem, którego adres należy wpisać w Formularzu oferty.
3 Pełnomocnictwo lub inny dokument (np. umowa konsorcjum, spółki cywilnej) z którego wynika takie pełnomocnictwo należy złożyć razem z ofertą.
4 W odniesieniu do warunków określonych w pkt 7.2 SWZ, wymagania te muszą być spełnione wspólnie przez Wykonawców składających ofertę wspólną (nie musi ich spełniać osobno każdy z Wykonawców składających ofertę wspólną). Na ich potwierdzenie należy złożyć dokumenty określone w pkt 10.4 SWZ;
5 Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie składa oświadczenie zgodne z treścią Załącznika Nr 3 do SWZ, aktualne na dzień składania ofert, celem potwierdzenia, że każdy z Wykonawców ubiegających się wspólnie o zamówienie nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1, art. 109 ust. 1 pkt 4 i 7-10 ustawy Pzp,) oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 r. poz. 835), a także spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w SWZ w zakresie, w którym każdy z nich wykazuje brak podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
6 Każdy z Wykonawców występujących wspólnie obowiązany jest do wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku oświadczenia lub dokumenty wymienione w pkt 10.3 SWZ składa każdy z Wykonawców występujących wspólnie.
7 Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają dostawy, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takiej sytuacji wykonawcy są zobowiązani dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy, wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ.

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

17.3 Na podstawie art. 455 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w przypadkach określonych w § 15 Wzoru umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-06-11 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/292501/notice/public/details

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-06-11 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Sekcja 9

Pozostałe informacje

1 W przypadku, gdy oferta Wykonawców występujących wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający może zażądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
2 Przedstawienie dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 1 000 000,00 PLN.
3 Przed podpisaniem Umowy Wykonawca przedstawi dokument lub/i Oświadczenie potwierdzające dysponowanie Zespołem /Personelem, zatrudnienie personelu wskazanego w Formularzu Oferty oraz dokumenty potwierdzające wykształcenie i nabyte uprawnienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45246000-3Roboty w zakresie regulacji rzek i…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
875 993 zł
Próbka: 59 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
398 170 zł2 148 288 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 750 118 zł
Źródło próbki
CPV 45246· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
398 170 zł
Mediana
875 993 zł
Górny kwartyl
2 148 288 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 30.06.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Tak. Wadium określono na 14 000 zł. Należy je wnieść przed upływem terminu składania ofert w formie dopuszczonej przez zamawiającego (najczęściej przelew na rachunek lub gwarancja bankowa/ubezpieczeniowa).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45246000-3 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.