Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca

Konsorcjum, pozostali wykonawcy: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FRANSŁAW Przemysław Kalemba Zdrój 6, 62-065 Grodzisk Wlkp. – KONSORCJANT ; Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FRANSŁAW Arkadiusz Kalemba ul. Wrzosowa 14 , 60-185 Skórzewo – KONSORCJANT

Wartość umowy
1 192 563 zł
Umowa zawarta
28 sierpnia 2026
Okres realizacji
do 20 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji30%Dodatkowy personel Wykonawcy10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie robót budowlanych dla zadania: Wał przeciwpowodziowy Zastań.

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie robót budowlanych dla zadania: Wał przeciwpowodziowy Zastań”, wybierając ofertę wykonawcy KONSORCJUM : Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FRANSŁAW Piotr Kalemba Zdrój 6, 62-065 Grodzisk Wlkp. - LIDER. Wartość umowy: 1 192 563 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 1 września 2026
Wartość umowy
1 192 563 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę konsorcjum: KONSORCJUM : Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FRANSŁAW Piotr Kalemba Zdrój 6, 62-065 Grodzisk Wlkp. - LIDER (Grodzisk Wielkopolski), wspólnie z: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FRANSŁAW Przemysław Kalemba Zdrój 6, 62-065 Grodzisk Wlkp. – KONSORCJANT ; Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FRANSŁAW Arkadiusz Kalemba ul. Wrzosowa 14 , 60-185 Skórzewo – KONSORCJANT.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 192 562,75 zł (umowę zawarto 28 sierpnia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 20 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 368302575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chałubińskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-613

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.szczecin@wody.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/292501/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie robót budowlanych dla zadania: Wał przeciwpowodziowy Zastań.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fa330d85-831f-46b3-adaa-9b8e63020c57

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00415838

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-01

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00116193/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.1.331 Wykonanie robót budowlanych dla zadania

Wał przeciwpowodziowy Zastań

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00261276

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SZ.ROZ.270.2.38.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Wykonanie robót budowlanych dla zadania: Wał przeciwpowodziowy Zastań” zlokalizowanego na terenie gminy Wolin – Województwo Zachodniopomorskie, zgodnie z „Ekspertyzą stanu technicznego obiektów hydrotechnicznych podległych pod Zarząd Zlewni w Szczecinie – Zadanie częściowe nr 3: Obiekt nr 1: Wał przeciwpowodziowy Zastań” (autor: Pracownia Projektowa Piotr Trybuś, Wrocław, czerwiec 2022 r., dalej „Ekspertyza”) oraz na podstawie decyzji Nakazowej ZWiNB z dnia 24.01.2023 r. znak: WIK.7741.17.2021.AP. Przedmiotowe przedsięwzięcie zlokalizowane jest na terenie gminy Wolin. Obiekt zlokalizowany jest na działkach ewidencyjnych nr 151 i 152 obr. Zastań, wzdłuż lewego brzegu rzeki Dziwna w km 11+200 – 11+700.
Szczegółowy zakres rzeczowy robót przedmiotu zamówienia określa Opis przedmiotu zamówienia - Załącznik Nr 10 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45246000-3 - Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

1

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1192562,75 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1192562,75 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1192562,75 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
KONSORCJUM : Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FRANSŁAW Piotr Kalemba Zdrój 6, 62-065 Grodzisk Wlkp. - LIDER

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FRANSŁAW Przemysław Kalemba Zdrój 6, 62-065 Grodzisk Wlkp. – KONSORCJANT ; Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FRANSŁAW Arkadiusz Kalemba ul. Wrzosowa 14 , 60-185 Skórzewo – KONSORCJANT

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7880011197

7.3.4)Miejscowość

Grodzisk Wielkopolski

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-08-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1192562,75 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-20

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45246000-3Roboty w zakresie regulacji rzek i…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
910 035 zł
Próbka: 57 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
406 239 zł2 195 122 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 788 883 zł
Źródło próbki
CPV 45246· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
406 239 zł
Mediana
910 035 zł
Górny kwartyl
2 195 122 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 192 563 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45246000-3 (Roboty w zakresie regulacji rzek i kontroli przeciwpowodziowej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: KONSORCJUM : Przedsiębiorstwo Wielobranżowe FRANSŁAW Piotr Kalemba Zdrój 6, 62-065 Grodzisk Wlkp. - LIDER (Grodzisk Wielkopolski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.