AktywneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Odcinkowa naprawa ubezpieczeń brzegowych, zabudowa wyrw i udrożnienie koryta cieku K2 (Rudnicki) w km 0+000-3+210 na terenie gminy Rudnik i Racibórz.

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie (Warszawa, Mazowieckie) prowadzi postępowanie „Odcinkowa naprawa ubezpieczeń brzegowych, zabudowa wyrw i udrożnienie koryta cieku K2…”. Termin składania ofert upływa 21 września 2026, 09:00. Planowany budżet: 365 646 zł. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody PolskieWarszawa, Mazowieckieopublikowano 4 września 2026

Przypomnienia o terminie

To osobne powiadomienia e-mail. Samo „Zapisz” ich nie włącza.

Planowany budżet (wartość szacunkowa)
365 646 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
21 września 2026, 09:00
16d 16h
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena60%Okres gwarancji40%

Przebieg postępowania

1 wpis
  1. OgłoszenieBieżące

    04 września 2026

    Termin ofert: 21 września 2026 09:00

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    TerminTermin składania ofert upływa 21 września 2026 roku o godzinie 09:00.

  • 2

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 60%, Okres gwarancji 40%.

  • 3

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Odcinkowa naprawa ubezpieczeń brzegowych, zabudowa wyrw i udrożnienie koryta cieku K2 (Rudnicki) w km 0+000-3+210 na terenie gminy Rudnik i Racibórz.

  • 4

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

  • 5

    ZakresSzacunkowa wartość zamówienia: 365 645,66 zł.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 368302575

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Chałubińskiego 8

1.5.2.)Miejscowość

Warszawa

1.5.3.)Kod pocztowy

00-613

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL911 - Miasto Warszawa

1.5.7.)Numer telefonu

48 32 231 64 31 wew.16

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gliwice@wody.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.gov.pl/web/wody-polskie

1.6.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający

Państwowa Osoba Prawna

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Środowisko

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odcinkowa naprawa ubezpieczeń brzegowych, zabudowa wyrw i udrożnienie koryta cieku K2 (Rudnicki) w km 0+000-3+210 na terenie gminy Rudnik i Racibórz.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c2b8f4f9-f3f6-471d-b8a1-f89fb2d12a1f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00422064

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-09-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00116193/13/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.60 Odcinkowa naprawa ubezpieczeń brzegowych, zabudowa wyrw i udrożnienie koryta cieku K2 (Rudnicki) w km 0+000-3+210 na terenie gminy Rudnik i Racibórz

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp,
z zastrzeżeniem wyjątków, o których mowa
w niniejszej specyfikacji warunków zamówienia – zwanej dalej „SWZ” - komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa
się w formie elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej – zwanej dalej „Platformą” – pod adresem:
https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl
2. Korzystanie z Platformy jest nieodpłatne. Instrukcja korzystania z Platformy znajduje się w zakładce: Baza wiedzy.
3. Ogólne zasady korzystania z Platformy:
3.1 Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na subdomenie Zamawiającego:
https://oneplace.marketplanet.pl,
3.2 Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl,
gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta.
3.3 Rejestracja konta następuje poprzez:
3.3.1 kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub
3.3.2 jeżeli użytkownik nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych.
3.4 Po założeniu konta Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu.
3.5 Dokumenty związane z postępowaniem Zamawiający zamieszcza na Platformie w zakładce z przedmiotowym postępowaniem.
3.6 Celem skomunikowania się z Zamawiającym (z wyłączeniem złożenia Oferty oraz dokumentów lub oświadczeń składanych
razem z Ofertą, których sposób złożenia został opisany w pkt 14.1 – 14.4 specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej „SWZ”),
Wykonawca korzysta z zakładki „Zadaj pytanie”. Zakładka ta służy również Zamawiającemu do komunikacji z Wykonawcami.
3.7 Celem skomunikowania się z Zamawiającym po przystąpieniu do postępowania,
Wykonawca korzysta z przycisku „Wiadomości”.
3.8 Za datę wpływu wszelkiej korespondencji do Zamawiającego, w tym złożenia oferty oraz dokumentów lub oświadczeń
składanych razem z Ofertą, uważa się datę wczytania korespondencji na Platformie.
3.9 Zamawiający zaleca sporządzenie korespondencji w następujących formatach: .doc.,.docx, .rtf, .pdf, .xls.
3.10 Zamawiający informuje, że adres e-mail: zamowienia.gliwice@wody.gov.pl wskazany w ogłoszeniu o zamówieniu, służy
jedynie do przesyłania ogłoszeń
i otrzymywania informacji zwrotnej z Biuletynu Zamówień Publicznych. Nie jest to adres do komunikacji z Wykonawcami.
3.11 Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy wynosi
2GB (pojedynczy plik)
3.12 Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy, Wykonawca
winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego Platforma tel. +48 22 257 22 23 (infolinia dostępna w dni
robocze, w godzinach 9:00-17:00) e-mail: oneplace@marketplanet.pl
3.13 Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub cyfrowe odwzorowania dokumentów lub oświadczeń składane są przez
Wykonawcę za pośrednictwem Platformy jako załączniki. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub
cyfrowych odwzorowań dokumentów lub oświadczeń musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady
Ministrów dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla
dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub
konkursie oraz rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy
i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń,
jakich może żądać zamawiający od wykonawcy

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Informacja dotycząca przetwarzania danych osobowych. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i
2rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w
związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że:
a) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie z siedzibą w Warszawie przy
ul. Tytusa Chałubińskiego 8, 00-613 Warszawa, REGON: 368302575, NIP: 527-282-56-16;
b) kontakt z Inspektorem ochrony danych w PGW WP możliwy jest pod adresem e-mail: iod@wody.gov.pl;
c) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z niniejszym
postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym na podstawie ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo
zamówień publicznych;
d) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania,
e) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień
publicznych, przez okres 4 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym zakończono postępowanie o udzielenie zamówienia,
a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
f) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym
Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Usługi
o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy z dnia 11 września 2019 r.
Prawo zamówień publicznych;
g) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art.
22 RODO.
h) posiada Pani/Pan:
-na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
-na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do
sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą
postanowień umowy w zakresie niezgodnym z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych oraz nie
może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
-na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do
przechowywania, w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii
Europejskiej lub państwa członkowskiego);
-prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uznają Państwo, że przetwarzanie danych
osobowych Państwa dotyczących narusza przepisy RODO
i) nie przysługuje Państwu:
-w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
-prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
-na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

C.ROZ.270.2.50.2026.PN

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.5.)Wartość zamówienia

365645,66 PLN

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia stanowi przeprowadzenie odcinkowych prac polegających na udrożnieniu koryta cieku K2 (Rudnicki) w km 0+000-3+210 na terenie gminy Rudnik
i Racibórz wraz z zabudową wyrw i naprawą ubezpieczeń brzegowych. Dokładny zakres prac określa Opis przedmiotu zamówienia (OPZ), Przedmiar robót oraz Mapa poglądowa.

4.2.6.)Główny kod CPV

45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Ocenie będą podlegały oferty ważne tj. oferty niepodlegające odrzuceniu.
Oferty oceniane będą na podstawie następujących kryteriów:
cena brutto – waga 60%
okres gwarancji – waga 40%
Ocena ofert zostanie dokonana wg poniższego wzoru:
P = Pc + Pt
gdzie:
P – łączna liczba punktów przyznanych badanej ofercie, Pc – liczba punktów w kryterium „cena brutto”,
Pt – liczba punktów w kryterium „okres gwarancji”
Ocena w poszczególnych kryteriach dokonywana będzie na poniższych zasadach:
Każda z ważnych ofert będzie punktowana w kryterium określonym w pkt 15.2.1 SWZ poprzez porównanie ceny brutto oferty
badanej do ceny brutto najniższej ze wszystkich ważnych ofert, wg poniższego wzoru:
Pc = (Cn : Cb) x 60
gdzie:
Cn – cena brutto najniższa spośród wszystkich ofert podlegających ocenie,
Cb – cena brutto oferty badanej.
Każda z ważnych ofert będzie punktowana w kryterium określonym w pkt 15.2.2 SWZ poprzez przyznanie punktów za zaoferowany
termin wykonania w następujący sposób:
Kryterium 1 – „Cena” - będzie punktowane przez zamawiającego w oparciu
o wyliczenie arytmetyczne: [najniższa cena brutto ze wszystkich ofert nie podlegających odrzuceniu : cena brutto oferty badanej] x
60 (waga), wg niżej podanego wzoru:
C=(Najniższa cena ze wszystkich ofert nieodrzuconych)/(Cena oferty badanej)×60=ilość punktów
Kryterium 2 – „Okres gwarancji” – będzie punktowany przez Zamawiającego
w oparciu o poniższą tabelkę:
Lp. Elementy podlegające ocenie Liczba punktów
1. Okres gwarancji 24 miesięcy 40
2. 18 miesięcy 20
3. 12 miesięcy 0
Punkty zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która uzyska najwyższą ilość punktów za wszystkie kryteria z ofert nieodrzuconych, wg
wzoru:
Ł= C+T
gdzie:
Ł – łączna ilość punktów za wszystkie kryteria
C – punkty przyznane w kryterium „Cena”
T – punkty przyznane w kryterium „Okres gwarancji”
W przypadku, gdy Wykonawca nie wskaże w Formularzu oferty okresu gwarancji Zamawiający przyjmie do oceny minimalny
wymagany okres gwarancji i przyzna 0,00 pkt w niniejszym kryterium.
Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych w SWZ. Za najkorzystniejszą
zostanie uznana oferta, która łącznie (suma punktów przyznanych we wszystkich kryteriach oceny ofert) uzyska największą liczbę
punktów obliczonych zgodnie z wzorem określonym w pkt 15.3 SWZ.
Obliczenia wykonywane będą z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

60,00

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Okres gwarancji

4.3.6.)Waga

40,00

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 5

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 9

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Doświadczenie :1) Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli
okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał co najmniej:
1 robotę na ciekach lub/i wałach przeciwpowodziowych, tożsamą z Przedmiarem robót (np. polegającą na zabudowie wyrw,
naprawie umocnień brzegowych) o wartości nie mniejszej niż 100.000,00 zł brutto wraz z dokumentami potwierdzającymi
poprawne wykonanie przedmiotowych prac (np. Protokół odbioru, Referencje).
Zadania muszą być zakończone i potwierdzone protokołem należytego
wykonania.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

1. oświadczenie wykonawcy
o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez
zamawiającego, zgodnego z wzorem stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ;
2. odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w
celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp;
3. oświadczenie wykonawcy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o
ochronie konkurencji i konsumentów, z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej
samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie
od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, zgodnego z wzorem stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.
Zamawiający odstąpi od wezwania do złożenia oświadczenia, jeśli w postępowaniu zostanie złożona tylko 1 oferta.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

wykaz robót budowlanych, zgodny z wzorem stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ, wykonanych nie wcześniej niż w okresie
ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i
miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te
roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty
sporządzone przez podmiot, wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych na rzecz którego roboty
budowlane zostały wykonane a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów –
inne odpowiednie dokumenty, w przypadku świadczeń powtarzający się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne
dokumenty potwierdzające ich należyte wykonanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy.
Treść zawarta w wykazie musi potwierdzać spełnienie warunku, o którym mowa
w punkcie 7.2.4 ppkt 1) SWZ.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

5.11.)Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów

Na Ofertę składają się:
1) Formularz Oferty zgodny w treści z Załącznikiem nr 2 do SWZ
2) Kosztorys ofertowy Uproszczony
3) Protokół z odbycia wizji lokalnej

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Zamawiający, dopuszcza możliwość składania oferty przez dwóch lub więcej Wykonawców (w ramach oferty wspólnej w
rozumieniu art. 58 ustawy Pzp) pod warunkiem, że taka oferta spełniać będzie następujące wymagania:
1. Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w
postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia
publicznego.
2. Wszelka korespondencja prowadzona będzie przez Zamawiającego wyłącznie
z pełnomocnikiem, którego adres należy wpisać w Formularzu oferty.
3. Pełnomocnictwo lub inny dokument (np. umowa konsorcjum, spółki cywilnej) z którego
wynika takie pełnomocnictwo należy złożyć razem z ofertą.
4. W odniesieniu do warunków określonych w pkt 7.2 SWZ, wymagania te muszą być spełnione wspólnie przez
Wykonawców składających ofertę wspólną (nie musi ich spełniać osobno każdy z Wykonawców składających ofertę
wspólną). Na ich potwierdzenie należy złożyć dokumenty określone w pkt 10.4 SWZ.
5. Każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie składa oświadczenie zgodne z treścią Załącznika Nr 2B
do SWZ, aktualne na dzień składania ofert, celem potwierdzenia, że każdy z Wykonawców ubiegających się wspólnie o
zamówienie nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 108 ust. 1 oraz art. 109 ust. 1 pkt 4, 5, 7-10 ustawy
Pzp, art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o
szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie
bezpieczeństwa narodowego, oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu określone w SWZ w zakresie, w którym każdy z
nich wykazuje brak podstaw wykluczenia z postępowania oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
6. Każdy z Wykonawców występujących wspólnie obowiązany jest do wykazania braku podstaw do wykluczenia z
postępowania o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku oświadczenia lub dokumenty wymienione w pkt
10.3 SWZ składa każdy z Wykonawców występujących wspólnie.
7. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy
wykonają roboty budowlane, do realizacji których te zdolności są wymagane. W takiej sytuacji wykonawcy są zobowiązani
dołączyć do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Tak

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1.Umowa dla zamówienia zostanie zawarta według wzoru Projektowanych postanowień umowy, stanowiącego Załącznik nr
7 do SWZ.
2. Wykonawca akceptuje treść wzoru Umowy na wykonanie przedmiotu zamówienia oświadczeniem zawartym w treści
Formularza Oferty. Postanowienia Umowy ustalone we wzorze nie podlegają zmianie przez Wykonawcę. Przyjęcie przez
Wykonawcę postanowień wzoru Umowy stanowi jeden z wymogów ważności Oferty.
3. Na podstawie art. 455 ust.1 ustawy Pzp, Zamawiający informuje, że przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej
umowy w przypadkach określonych w § 14 wzoru Umowy.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-09-21 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

Ofertę oraz dokumenty lub oświadczenia składane razem z ofertą należy złożyć za pośrednictwem Platformy zakupowej pod adresem https://oneplace.marketplanet.pl,

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-09-21 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

30 dni

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia niniejszego postępowania na
podstawie art. 310 ustawy Pzp, jeśli środki, jakie zamierzał przeznaczyć na realizację
zamówienia, nie zostaną mu przyznane w całości lub w części. Zamawiający
uprawniony jest do unieważnienia postępowania z ww. przesłanki na każdym jego
etapie. Zamawiający zachowuje prawo do unieważniania postępowania z ww. przesłanki
zarówno gdy otrzyma jednoznaczną informację o nieprzyznaniu mu środków na
realizację zamówienia, jak i w sytuacji zwłoki w ich uzyskaniu w stosunku do
zakładanego terminu wykonania zadania, jeśli brak środków w terminie uniemożliwi
realizację zamówienia. Wykonawca nie posiada uprawnienia do wysuwania względem
Zamawiającego żądania podjęcia działań mających na celu pozyskanie środków
przeznaczonych na realizację zamówienia w sytuacji, gdy te nie zostaną mu przyznane z zakładanego źródła. W przypadku unieważnienia postępowania na podstawie art. 310
ustawy Pzp Wykonawcom nie przysługuje roszczenie o zwrot jakichkolwiek kosztów
udziału w postępowaniu, w tym w szczególności zwrot kosztów kalkulacji i sporządzenia
oferty, co – poprzez fakt udziału w postępowaniu na określonych w niniejszej
dokumentacji zasadach - Wykonawcy akceptują bez zastrzeżeń.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45246400-7Roboty w zakresie ochrony przeciwpo…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
812 619 zł
Próbka: 50 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
394 135 zł1 851 958 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 457 823 zł
Źródło próbki
CPV 45246400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Ten
Dolny kwartyl
394 135 zł
Mediana
812 619 zł
Górny kwartyl
1 851 958 zł
Ten przetarg (365 646 zł) znajduje się w dolnym kwartylu planowanych budżetów.
75% podobnych postępowań ma wyższy budżet. Możliwy mniejszy zakres lub oszczędna wycena. -55% względem mediany.
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upływa 21.09.2026, 09:00. Pamiętaj, że platformy składania ofert są obciążone w ostatnich godzinach — nie czekaj do samego końca.
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Warszawa.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Szacunkowa wartość zamówienia wynosi 365 646 zł. To kwota bez VAT, służąca m.in. do ustalenia właściwej procedury (krajowa/unijna).
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45246400-7 (Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.