Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
599 738 zł
Umowa zawarta
25 maja 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 599 738 zł – 861 650 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu udzielonej gwarancji jakości i rękojmi (w pełnych miesiącach)40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Przebudowa drogi gminnej Nr 121153E w miejscowości Józefów i Rogów

Zamawiający Gmina Rogów (Rogów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Przebudowa drogi gminnej Nr 121153E w miejscowości Józefów i Rogów”, wybierając ofertę wykonawcy ŚLIW-BRUK Sebastian Śliwiński Sp. z o.o. Wartość umowy: 599 738 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina RogówRogów, Łódzkieopublikowano 26 maja 2026
Wartość umowy
599 738 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie unieważniono żadnej części postępowania ani całości zamówienia.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ŚLIW-BRUK Sebastian Śliwiński Sp. z o.o. (Małecz), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 599 737,96 zł (umowę zawarto 25 maja 2026 r.).

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA ROGÓW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 750148443

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Żeromskiego, 23

1.5.2.)Miejscowość

Rogów

1.5.3.)Kod pocztowy

95-063

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL712 - Łódzki

1.5.7.)Numer telefonu

468748070

1.5.8.)Numer faksu

-

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@gminarogow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.rogow.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3984509c-8fa4-4c27-83f3-cdbae6b18bb2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Przebudowa drogi gminnej Nr 121153E w miejscowości Józefów i Rogów

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3984509c-8fa4-4c27-83f3-cdbae6b18bb2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00260421

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00049617/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.6 Przebudowa drogi gminnej Nr 121153E w miejscowości Józefów i Rogów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00193207

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IOS.271.1.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania polegającego na przebudowie drogi gminnej Nr 121153 E w km 0+000÷0+394,20 w miejscowości Józefów i Rogów, gm. Rogów wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą, w zakresie określonym w dokumentacji projektowej oraz niniejszym opisie.
2. Zakres rzeczowy robót:
W ramach realizacji zamówienia przewiduje się przebudowę istniejącej jezdni do szerokości 5,00 m, z wyjątkiem pikietażu 0+063,80÷0+083,30, gdzie nastąpi zwężenie jezdni do 3,50 m, wynikające z istniejącej zabudowy zlokalizowanej w pasie drogowym. Projekt obejmuje wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni dostosowanej do kategorii ruchu KR1-2 oraz ukształtowanie jezdni z pasami ruchu o szerokości 2,50 m każdy.
Zakres robót obejmuje również wykonanie poboczy utwardzonych z kruszywa łamanego o szerokości 0,75 m i grubości warstwy 12 cm, ze spadkiem poprzecznym wynoszącym 6%. Przewiduje się także odmulenie istniejących muld trawiastych przydrożnych w celu poprawy odwodnienia drogi. W ramach zamówienia należy wykonać przebudowę istniejących zjazdów gruntowych zlokalizowanych w pasie drogowym poprzez ich utwardzenie kruszywem łamanym 0/31,5 mm stabilizowanym mechanicznie, o grubości warstwy 15 cm, po uprzednim wykonaniu koryta. W celu dostosowania wysokościowego istniejących zjazdów utwardzonych z prefabrykatów betonowych do projektowanej niwelety drogi, należy wykonać niezbędne przebrukowania na szerokości do 1,50 m oraz długości odpowiadającej istniejącym zjazdom.
Przedmiot zamówienia obejmuje również wykonanie chodnika o długości 11,00 m i szerokości 1,50 m, stanowiącego połączenie z istniejącym chodnikiem w obrębie przejazdu kolejowego.
W zakresie odwodnienia przewiduje się wykonanie przepustu o długości 9,50 m, zlokalizowanego w obrębie skrzyżowania z drogą gminną (ul. Leśna), zakończonego obustronnie ściankami czołowymi. Ponadto należy wykonać oczyszczenie i odmulenie istniejących urządzeń odwadniających.
W ramach realizacji zamówienia należy również wykonać wymianę 2 szt. hydrantów nadziemnych, 16 szt. zasuw na przyłączach wodociągowych do posesji oraz 3 szt. zasuw liniowych na istniejącym wodociągu, a także regulację wysokościową urządzeń infrastruktury technicznej, w tym skrzynek zasuw wodociągowych, włazów studni kanalizacji sanitarnej oraz studni telekomunikacyjnych, dostosowując ich rzędne do projektowanej niwelety jezdni, poboczy i zjazdów. Skrzynki zasuw należy posadowić na prefabrykatach betonowych, a w przypadku ich lokalizacji w poboczach lub zjazdach o nawierzchni z kruszywa, dodatkowo zabezpieczyć przed uszkodzeniem poprzez zastosowanie elementów betonowych w poziomie nawierzchni. Przed przystąpieniem do robót Wykonawca zobowiązany jest do uzgodnienia lokalizacji urządzeń z gestorami sieci oraz do zgłoszenia wykonanych regulacji do odbioru właściwym gestorom.
3. Wykonawca zobowiązany będzie do:
1) zapewnienia obsługi geodezyjnej,
2) opracowania, uzgodnienia i zatwierdzenia czasowej organizacji ruchu drogowego na czas prowadzenia robót (jeżeli dotyczy);
3) wykonania inwentaryzacji powykonawczej w wersji papierowej i przekazania Zamawiającemu potwierdzenia przedłożenia dokumentacji do zaewidencjonowania w powiatowym ośrodku dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, w terminie 30 dni od dnia dokonania odbioru końcowego.
4) zapewnienia ciągłości dojazdu do posesji zlokalizowanych przy drodze oraz drogach bocznych odchodzących od przebudowywanej drogi gminnej (trzech ulic o charakterze ślepym). Organizacja robót powinna uwzględniać utrzymanie przejezdności lub zapewnienie rozwiązań zastępczych umożliwiających mieszkańcom dojazd do nieruchomości. W przypadku wystąpienia czasowych utrudnień w dostępie do posesji, Wykonawca zobowiązany jest do wcześniejszego poinformowania mieszkańców o planowanych ograniczeniach, w sposób zwyczajowo przyjęty oraz z odpowiednim wyprzedzeniem, umożliwiającym dostosowanie się do zaistniałej sytuacji.

Miejsce realizacji zadania:
działki nr 169/1; 178/2; 218 obręb Józefów oraz działki nr 1/1; 3/6; 742 obręb Rogów Gmina Rogów.

4. Zakres świadczenia wykonawcy obejmuje:
Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia znajduje się w następujących dokumentach, które stanowią integralną część SWZ, z uwzględnieniem najszerszego zakresu robót ujętego w którymkolwiek z tych dokumentów:
a) dokumentacja projektowa, na którą składa się projekt techniczo-wykonawczy i stała organizacja ruchu – stanowiące Załącznik Nr 5 do SWZ,
b) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB) – stanowiące Załącznik Nr 6 do SWZ,
c) przedmiar robót – stanowiący Załącznik Nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232452-5 - Roboty odwadniające

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

599737,96 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

861649,88 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

599737,96 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ŚLIW-BRUK Sebastian Śliwiński Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7732510394

7.3.4)Miejscowość

Małecz

7.3.5)Kod pocztowy

97-217

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-25

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

599737,96 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Rogów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Rogów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 599 738 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ŚLIW-BRUK Sebastian Śliwiński Sp. z o.o. (Małecz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.