Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.· Wrocław
Wartość umowy
4 900 207 zł
Umowa zawarta
18 maja 2026
Okres realizacji
do 30 listopada 2026
Oferty w postępowaniu
12 ofertceny: 4 900 207 zł – 6 967 037 złodrzucone: 4wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres udzielonej gwarancji i rękojmi30%Doświadczenie kierownika budowy10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2137K w kilometrażu 5+155 w miejscowości Sieciechowice przez rzekę Dłubnia

Zamawiający Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego (Batowice, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2137K w kilometrażu 5+155 w miejscowości…”, wybierając ofertę wykonawcy STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. Wartość umowy: 4 900 207 zł. Złożono 12 ofert.

Wartość umowy
4 900 207 zł
Liczba ofert
12 ofert
Konkurencyjność
~4,9 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

7 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. (Wrocław).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 4 900 207,49 zł (umowę zawarto 18 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 12 ofert; ceny wahały się od 4 900 207,49 zł do 6 967 037,46 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 30 listopada 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZARZĄD DRÓG POWIATU KRAKOWSKIEGO

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351579270

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Karola Wojtyły 106

1.5.2.)Miejscowość

Batowice

1.5.3.)Kod pocztowy

32-086

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@zdpk.net

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.zdpk.krakow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-78ac4408-a58e-4226-aa17-fed964a84315

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


drogownictwo

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2137K w kilometrażu 5+155 w miejscowości Sieciechowice przez rzekę Dłubnia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-78ac4408-a58e-4226-aa17-fed964a84315

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00252392

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00107741/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2137K w kilometrażu 5+155 w miejscowości Sieciechowice przez rzekę Dłubnia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00110037

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP/261/ 2 /26

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest

„Budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2137K w kilometrażu 5+155 w miejscowości Sieciechowice przez rzekę Dłubnia”. 2. Zakres robót obejmuje: • Rozbudowę nawierzchni drogi powiatowej nr 2137K od km – 0+000,00 do km 0+145,00; • Budowę drogi dla pieszych od km 0+035,08 do km 0+145,00; • Budowę drogi dla pieszych i rowerów od km -0+006,27 do km 0+167,32; • Rozbiórkę istniejącego mostu nad rzeką Dłubnia; • Budowę nowego mostu nad rzeką Dłubnia wraz z wykonaniem umocnień koryta rzeki Dłubnia w km 0+071,21; • Budowę muru oporowego od km 0+004,17 do km 0+021,76; • Budowę pobocza DP2137K od km 0+010,75 do km 0+029,56; • Wykonanie umocnienia skarpy drogowej od km -0+006,07 do km 0+004,17 do km 0+021,76 do km 0+026,96 oraz od km 0+099,00 do km 0+115,00; • Przebudowę zjazdów zwykłych; • Rozbiórkę istniejącej piwniczki ceglanej w km 0+105,47; • Budowę systemu odwodnienia drogi; • Budowę rowu drogowego ze skarpami nieumocnionymi; • Budowę rowu drogowego ze skarpami umocnionymi; • Budowę kanału technologicznego od km 0+003,81 do km 0+165,11; • Przebudowę napowietrznej sieci teletechnicznej wraz z słupem (rozbiórka istniejącego odcinka sieci i budowa poza obszar kolizji nowego odcinka) od km 0+003,46 do km 0+090,14; • Przebudowę drogi gminnej nr 600122K w km 0+006,33; • Rozbiórkę istniejącego ogrodzenia od km 0+084,11 do km 0+114,93 oraz od km 0+118,97 do km 0+145,43; • Wykonanie odcinka kanalizacji deszczowej od KDo2* do KDo4* wraz z przebudową istniejącego wylotu zgodnie z pozwoleniem na budowę nr AB.V.1.1227.2021 z dn. 10.11.21 r. oraz pozwoleniem wodnoprawnym nr KR.ZUZ.2.421.654.2018 z dn. 10.04.2019 r. 3. Na realizację przedmiotowego zadania zostanie złożony wniosek o przyznanie środków finansowych z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w roku 2026. Przewidywany termin ogłoszenia naboru to marzec 2026, a przewidywany termin ogłoszenia wyników to lipiec 2026 r. 4. Podpisanie umowy na realizację przedmiotowego zadania jest uzależnione od podpisania umowy o dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa w roku 2026. W przypadku braku przyznania dofinansowania przetarg może zostać unieważniony zgodnie z zapisami PZP art. 257 (Dz. U. 2024 poz. 1320). 5. Dokładna lokalizacja i zakres robót są określone w dokumentacji projektowej, Decyzji nr 17.2025 z dnia 14 listopada 2025 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), które stanowią integralną część opisu przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

12

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

12

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

4900207,49 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6967037,46 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

4900207,49 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 010663804

7.3.3)Ulica

Wyścigowa 58

7.3.4)Miejscowość

Wrocław

7.3.5)Kod pocztowy

53-012

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Roboty ziemne, brukarskie, sieci wod-kan, sieci EN, TT, organizacja ruchu, urządzenia BRD;

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-18

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

4900207,49 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-11-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 000 zł
Próbka: 1599 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 063 zł1 803 654 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 570 591 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 063 zł
Mediana
550 000 zł
Górny kwartyl
1 803 654 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Batowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 4 900 207 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o. (Wrocław). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 12 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.