Budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2137K w kilometrażu 5+155 w miejscowości Sieciechowice przez rzekę Dłubnia
Zamawiający Zarząd Dróg Powiatu Krakowskiego (Batowice, Małopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Budowa mostu w ciągu drogi powiatowej nr 2137K w kilometrażu 5+155 w miejscowości…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 500 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
7 wpisów- Ogłoszenie
13 lutego 2026
Termin ofert: 20 marca 2026 10:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
27 lutego 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
06 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
18 marca 2026
- Zmiana ogłoszenia
24 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
25 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
20 maja 2026
12 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | ZARZĄD DRÓG POWIATU KRAKOWSKIEGO |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 351579270 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Karola Wojtyły 106 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Batowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 32-086 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL214 - Krakowski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@zdpk.net |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zdpk.krakow.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Inna działalność
|
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00160489 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-03-18 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00110037 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | Opis warunków udziału w postępowaniu: 1) Posiadania zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań. 2) Posiadania kompetencji lub uprawnień do wykonania określonej działalności zawodowej jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań. 3) Zdolności technicznej i zawodowej. Wykonawca spełni ten warunek jeżeli wykaże że: a) W okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie zrealizował co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto polegające na budowie/rozbudowie/przebudowie obiektu mostowego klasy minimum G o długości minimum 10 metrów. Na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawca złoży Wykaz robót - załącznik nr 4 SWZ wraz z załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane w sposób należyty zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. b) Dysponuje Kierownikiem budowy w branży mostowej posiadającym wyższe wykształcenie techniczne, uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności mostowej bez ograniczeń, lub równoważne, który zrealizował jako kierownik budowy lub kierownik robót mostowych co najmniej jedno zadanie o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto polegające na budowie/przebudowie/rozbudowie obiektu mostowego klasy minimum G o długości minimum 10 metrów. c) Dysponuje Kierownikiem robót w branży robót elektrycznych posiadającym wyższe wykształcenie techniczne, uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, lub równoważne. d) Dysponuje Kierownikiem robót w branży sanitarnej posiadającym wyższe wykształcenie techniczne, uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych oraz gazowych, lub równoważne. Na potwierdzenie spełnienia tego warunku Wykonawca złoży wykaz osób załącznik nr 3 do SWZ, 4) Sytuacji ekonomicznej i finansowej. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań. Po zmianie: Opis warunków udziału w postępowaniu: 1) Posiadania zdolności do występowania w obrocie gospodarczym. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań. 2) Posiadania kompetencji lub uprawnień do wykonania określonej działalności zawodowej jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań. 3) Zdolności technicznej i zawodowej. Wykonawca spełni ten warunek jeżeli wykaże że: a) W okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie zrealizował co najmniej jedno zamówienie o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto polegające na budowie/rozbudowie/przebudowie obiektu mostowego klasy obciążenia I, w ciągu drogi klasy min. G o długości minimum 10 metrów. Na potwierdzenie spełniania tego warunku Wykonawca złoży Wykaz robót - załącznik nr 4 SWZ wraz z załączeniem dokumentu potwierdzającego, że roboty zostały wykonane w sposób należyty zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone. b) Dysponuje Kierownikiem budowy w branży mostowej posiadającym wyższe wykształcenie techniczne, uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności mostowej bez ograniczeń, lub równoważne, który zrealizował jako kierownik budowy lub kierownik robót mostowych co najmniej jedno zadanie o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 zł brutto polegające na budowie/przebudowie/rozbudowie obiektu mostowego klasy obciążenia I, w ciągu drogi klasy min. G o długości minimum 10 metrów. c) Dysponuje Kierownikiem robót w branży robót elektrycznych posiadającym wyższe wykształcenie techniczne, uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych, lub równoważne. d) Dysponuje Kierownikiem robót w branży sanitarnej posiadającym wyższe wykształcenie techniczne, uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych oraz gazowych, lub równoważne. Na potwierdzenie spełnienia tego warunku Wykonawca złoży wykaz osób załącznik nr 3 do SWZ, 4) Sytuacji ekonomicznej i finansowej. Zamawiający nie precyzuje w tym zakresie szczególnych wymagań. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-03-20 10:00 Po zmianie: 2026-03-25 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-03-20 10:30 Po zmianie: 2026-03-25 10:30 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.