Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
639 895 zł
Umowa zawarta
15 maja 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 639 895 zł – 676 500 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Długość okresu gwarancji i rękojmi na wykonane roboty budowlane i zastosowane urządzenia i40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa magazynu OLiOC w Straszydlu, Gmina Lubenia

Zamawiający Gmina Lubenia (Lubenia, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa magazynu OLiOC w Straszydlu, Gmina Lubenia”, wybierając ofertę wykonawcy MUR-BET SP.Z O.O., Ul. Dobrzańskiego 14 38-200 Jasło,. Wartość umowy: 639 895 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina LubeniaLubenia, Podkarpackie (powiat Rzeszowski →)opublikowano 15 maja 2026
Wartość umowy
639 895 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,1 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MUR-BET SP.Z O.O., Ul. Dobrzańskiego 14 38-200 Jasło (Jasło), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 639 895,20 zł (umowę zawarto 15 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 639 895,20 zł do 676 500,00 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA LUBENIA

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690582128

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

131

1.5.2.)Miejscowość

Lubenia

1.5.3.)Kod pocztowy

36-042

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug@lubenia.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.lubenia.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_lubenia

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa magazynu OLiOC w Straszydlu, Gmina Lubenia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5b429b95-bd3d-436c-b6cb-9859f84ddcf6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00245688

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00088671/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Budowa magazynu OLiOC w Straszydlu, Gmina Lubenia

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Zadanie jest planowane do realizacji w ramach „Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00177965

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

271/9/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

525000,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia

Budowa magazynu OLiOC w Straszydlu, Gmina Lubenia Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa hali magazynowej w formule „Zaprojektuj wybuduj” w miejscowości Straszydle, gmina Lubenia, zlokalizowanego na działkach nr ewid. 1674/1. Zakresem objęto budowę hali magazynowej namiotowej o wymiarach10x15m na potrzeby obronności. Zakres zadania 1) Wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskania na jej podstawie wszelkich uzgodnień decyzji i innych dokumentów umożliwiających zgłoszenia robót uzyskania decyzji pozwolenia na budowę przez Wykonawcę robót budowalnych, 2) Wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną dokumentację projektową wraz z wykonaniem dokumentacji powykonawczej zakończony odbiorem końcowym przedmiotu inwestycji. 3) Zakres przedmiotu umowy obejmuje również pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych, wynikających z opracowanej dokumentacji projektowej. Przewidywany zakres prac budowy hali: - wykonanie wylewki w formie płyty betonowej, - wykonanie obudowy z płyty warstwowej, - wykonanie konstrukcji stalowej, - krycie dachu płytą warstwową, - montaż bram wjazdowych i drzwi, - wykonanie instalacji elektrycznej, - wykonanie utwardzonego placu manewrowego umożliwiającego wjazd i wyjazd sprzętu. 2. Parametry budowanej hali: Budynek zlokalizowano na obecnie utwardzonym placu w centralnej części działki objętej inwestycją. Magazyn w postaci hali o powierzchni ok. 150 m², (wymiary 10 m x 15 m, wys. 4,5 m) wykonany będzie w konstrukcji stalowej, całorocznej, przystosowanej do obciążeń śniegiem i wiatrem, ścianami i dachem z płyt warstwowych zapewniających odpowiednią izolację termiczną. Hala zostanie wyposażona w bramy przemysłowe i drzwi techniczne umożliwiające swobodny wjazd sprzętu ciężkiego, instalację elektryczną, oświetlenie oraz system ogrzewania, a teren wokół obiektu zostanie przygotowany pod utwardzony plac manewrowy. 3. Projektowany budynek będzie budynkiem parterowym o następujących parametrach: Szerokość 10m Długość 15m Wysokość ściany do okapu - 4,5m Kąt nachylenia połaci dachu - 22° Powierzchnia zabudowy- 150 m2 Odporność temperaturowa - 30C do +70C Mocowanie hali do podłoża - Kotwa chemiczna lub Pręt stalowy Poszycie dachu - Płyta warstwowa PIR 120mm Poszycie ścian bocznych - Płyta warstwowa PIR 100mm Brama przemysłowa elektryczna w ścianie bocznej o wymiarach - 4m szer. X 4m wys. - 2 szt. Drzwi techniczne szerokości 90cm - 2 szt. Poszycie ścian szczytowych do okapu - Płyta warstwowa PIR 100mm Poszycie ścian szczytowych od okapu do szczytu- Płyta warstwowa PIR 100mm Konstrukcja stalowa ocynkowana - Stal konstrukcyjna S355 Konstrukcja całoroczna Orynnowanie - plastikowe 125mm Przygotowanie podłoża - Płyta betonowa pod budynkiem oraz kostka brukowa 1m szerokości po obrysie Instalacje: elektryczna w tym przyłącz, rozdzielnia elektryczna, oświetlenie, gniazda, przewody, zabezpieczenia Ogrzewanie budynku - elektryczne: promienniki lub nagrzewnice W przypadku zaistnienia konieczności przebudowa sieci podziemnych kolidujących z projektowanym budynkiem UWAGA! Wszelkie podane w opisie przedmiotu zamówienia nazwy, znaki towarowe, mają charakter przykładowy i zostały wykorzystane w celu określenia oczekiwanego standardu jakościowego i/lub wskazania oczekiwanych rozwiązań technicznych. Zamawiający dopuszcza składanie „ofert równoważnych”, przez które rozumie się ofertę, która przedstawia opis przedmiotu zamówienia o takich samych lub lepszych parametrach technicznych, jakościowych, funkcjonalnych spełniających minimalne parametry określone przez Zamawiającego, oznaczoną innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem Stosownie do dyspozycji art. 7 pkt 21 ustawy PZP pod pojęciem robót budowlanych należy rozumieć wykonanie albo zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych określonych w załączniku II do dyrektywy 2014/24/UE, w załączniku I do dyrektywy 2014/25/UE oraz objętych działem 45 załącznika I do rozporządzenia (WE) nr 2195/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 5 listopada 2002 r. w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień (CPV) (Dz.Urz. WE L 340 z 16.12.2002, str. 1 z późn. zm.) lub obiektu budowlanego, a także realizację obiektu budowlanego, za pomocą dowolnych środków, zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego. Z uwagi na fakt iż ustawa Prawo zamówień publicznych dopuszcza możliwość realizacji zamówienia w formule zaprojektowania i wykonania robót budowlanych, Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia za pomocą programu funkcjonalno – użytkowego, obejmującego opis zadania budowlanego, opisanego zgodnie z art. 103 ust. 2 i 3 w/w ustawy. Niniejsze zamówienie realizowane będzie w systemie zaprojektuj i wybuduj, wobec czego podział zamówienia na część projektową i wykonawczą byłby z nią sprzeczny, ponieważ obie części niniejszego systemu są ze sobą ściśle powiązane. Ponadto, zastosowanie w/w formuły do realizacji zadania pozwala zminimalizować ryzyko związane z projektowaniem i roszczeniami z tytułu wadliwej lub niekompletnej i zawierającej nieoptymalne rozwiązania dokumentacji. Jednocześnie formuła ta ułatwia skoordynowanie przez Zamawiającego działań projektowych

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

639895,20 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

676500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

639895,20 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

6.7.)Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MUR-BET SP.Z O.O., Ul. Dobrzańskiego 14 38-200 Jasło,

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6852349529

7.3.3)Ulica

Ul. Dobrzańskiego 14

7.3.4)Miejscowość

Jasło

7.3.5)Kod pocztowy

38-200

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-15

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

639895,20 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 523 356 zł
Próbka: 70 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 600 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 114 162 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 600 zł
Mediana
1 523 356 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Lubenia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lubenia.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 639 895 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MUR-BET SP.Z O.O., Ul. Dobrzańskiego 14 38-200 Jasło, (Jasło). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.