Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
892 402 zł
Umowa zawarta
4 maja 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
8 ofertceny: 892 402 zł – 1 820 000 złodrzucone: 4
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Poprawa infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa drogowego poprzez przebudowę ul. Stary Dwór i ul. Okopy w miejscowości Krynki.”

Zamawiający Gmina Krynki (Krynki, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Poprawa infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa drogowego poprzez przebudowę ul. Stary…”, wybierając ofertę wykonawcy Roboty Budowlano-Drogowe Mariusz Donejko. Wartość umowy: 892 402 zł. Złożono 8 ofert.

Zamawiający: Gmina KrynkiKrynki, Podlaskie (powiat Sokólski →)opublikowano 15 maja 2026
Wartość umowy
892 402 zł
Liczba ofert
8 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaBrak unieważnień, przebudowa obejmuje dwie ulice w Krynkach (ul. Stary Dwór i ul. Okopy) w pakiecie.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Roboty Budowlano-Drogowe Mariusz Donejko (Kuźnica), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 892 402,24 zł (umowę zawarto 4 maja 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 8 ofert; ceny wahały się od 892 402,24 zł do 1 820 000,00 zł. Odrzucono 4 oferty.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KRYNKI

1.3.)Oddział zamawiającego

Gmina Krynki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659378

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Garbarska 16

1.5.2.)Miejscowość

Krynki

1.5.3.)Kod pocztowy

16-120

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL841 - Białostocki

1.5.7.)Numer telefonu

857228550

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kancelaria@krynki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.krynki.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0c123b8f-2275-4f54-9eb7-e5de4bd3a8f1

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Poprawa infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa drogowego poprzez przebudowę ul. Stary Dwór i ul. Okopy w miejscowości Krynki.”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-0c123b8f-2275-4f54-9eb7-e5de4bd3a8f1

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00245491

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00023841/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.1 Poprawa infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa drogowego poprzez przebudowę ul. Stary Dwór i ul. Okopy w miejscowości Krynki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00137714

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na przebudowie ul. Okopy i ul. Stary Dwór w m. Krynki w zakresie jezdni, poboczy, zjazdów, chodników, zieleńców.
2. Zakres robót budowlanych: 1) Przygotowanie terenu budowy, 2) Roboty przygotowawcze, 3) Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych, 4) Podbudowy, 5) Nawierzchnie, 6) Oznakowanie dróg, i urządzenia bezpieczeństwa ruchu, 7) Elementy ulic, 8) Zieleń drogowa, 9) Inne roboty. 3. Zakres robót szczegółowo został określony w dokumentacji projektowej oraz przedmiarze robót budowlanych będącymi załącznikami do SWZ. 4. Załączony do SWZ Przedmiar robót ma jedynie charakter informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentacją projektową oraz specyfikacją przedmiotu zamówienia i jej załącznikami, jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.

4.5.3.)Główny kod CPV

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

8

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

4

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

892402,24 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1820000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

892402,24 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Roboty Budowlano-Drogowe Mariusz Donejko

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5451745897

7.3.4)Miejscowość

Kuźnica

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-04

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

892402,24 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45200000-9Roboty budowlane w zakresie wznosze…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 523 356 zł
Próbka: 70 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
356 600 zł4 470 763 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 114 162 zł
Źródło próbki
CPV 45200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
356 600 zł
Mediana
1 523 356 zł
Górny kwartyl
4 470 763 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Krynki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Krynki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 892 402 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45200000-9 (Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Roboty Budowlano-Drogowe Mariusz Donejko (Kuźnica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 8 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.