Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
223 998 zł
Umowa zawarta
11 marca 2026
Okres realizacji
od 11 marca 2026 do 31 maja 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 223 998 zł – 294 921 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin gwarancji jakości40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Wymiana pokrycia dachowego z gontów drewnianych na budynku GŁÓWNYM WEJŚCIOWYM znajdującego się na terenie Zagrody Wsi Pszczyńskiej przy ul. Parkowej w Pszczynie”.

Zamawiający Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. (Pszczyna, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Wymiana pokrycia dachowego z gontów drewnianych na budynku GŁÓWNYM WEJŚCIOWYM…”, wybierając ofertę wykonawcy JAN - BUD-DREW-GONT, Jan Bielak. Cena wybranej oferty: 223 998 zł. Złożono 3 oferty.

Cena wybranej oferty
223 998 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy JAN - BUD-DREW-GONT, Jan Bielak (Raba Wyżna), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 223 997,91 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 223 997,91 zł do 294 920,79 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 11 marca 2026 r. do 31 maja 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

AGENCJA ROZWOJU I PROMOCJI ZIEMI PSZCZYŃSKIEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276221454

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 3 Maja 9

1.5.2.)Miejscowość

Pszczyna

1.5.3.)Kod pocztowy

43-200

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22C - Tyski

1.5.7.)Numer telefonu

32 210 3565

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@pszczyna.info.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.skansen.pszczyna.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-66f8fff7-20db-4790-8c25-2a275133f953

1.7.)Rodzaj zamawiającego
Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Działalność muzeów

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Działalność muzeów

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Wymiana pokrycia dachowego z gontów drewnianych na budynku GŁÓWNYM WEJŚCIOWYM znajdującego się na terenie Zagrody Wsi Pszczyńskiej przy ul. Parkowej w Pszczynie”.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-66f8fff7-20db-4790-8c25-2a275133f953

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00243941

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Program Interreg Czechy - Polska 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00090582

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

182112,12 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem robót jest wymiana pokrycia dachowego BUDYNKU GŁÓWNEGO WEJŚCIOWEGO znajdującego się na terenie Zagrody Wsi Pszczyńskiej” przy ul. Parkowej w Pszczynie, bez zmiany kubatury i istotnych parametrów budynku.
1.1 Opis robót remontowych:
a) Budynek o wymiarach w rzucie:
7,26x10,22=74,20m2
8,60x8,68=74,65m2
Powierzchnia pokrycia połaci dachowej do wymiany =300,45m2
- Roboty przygotowawcze i zabezpieczające teren oraz obiekt pod kątem wejścia osób postronnych oraz związanych z (BHP) bezpieczeństwem wykonywania robót budowlanych.
b) Roboty rozbiórkowe starego pokrycia z gontów,
- Utylizacja starego pokrycia oraz wywóz odpadów drewnianych – po stronie wykonawcy robót. Wywóz odpadów powinien następować na bieżąco, partiami. Ewentualne miejsce czasowego składowania odpadów należy uzgodnić z Inwestorem.
- wykonanie rozbiórki starej foli wstępnego krycia.
c) Roboty związane z wykonaniem nowego pokrycia z gontów:
- wymiana, połaci dachowych łatami oheblowanymi, iglastymi zaimpregnowanymi jak łupane gonty modrzewiowe w kolorze naturalnym,
- wykonanie, ułożenie nowej foli wstępnego krycia.
- wykonanie pokrycia z gontów modrzewiowych łupanych o wymiarach 60 cm x 10 cm kładzionych podwójnie – na zakładkę równą 30 cm. Przed przystąpieniem do montażu przewidziano impregnację gontów w kąpieli w preparacie ochronnym w kolorze naturalnym o właściwościach przeciwgrzybicznych i ognioochronnych.
- obicie ścian szczytowych deskami oheblowanymi iglastymi zaimpregnowanymi jak łupane gonty w kolorze naturalnym.
- wykonanie drewnianych rynien dachowych – nawiązanie do istniejących rynien dachowych zamontowanych na budynku KARCZMY, rynny od strony zewnętrznej impregnowane jak gont, a od strony wewnętrznej zaimpregnowane środkiem bitumicznym.
UWAGI:
- Materiały budowlane oraz elementy powinny odpowiadać atestom technicznym, posiadać aktualne świadectwa dopuszczenia do stosowania wydane przez właściwe organy oraz ustaleniom odnośnych norm. Roboty budowlane i rzemieślnicze powinny być wykonane zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych i obowiązującymi przepisami i normami.

2. Zakres rzeczowy robót określają dokumentacja projektowa oraz przedmiar robót znajdujące się w załączniku nr 7 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

223997,91 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

294920,79 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

223997,91 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

JAN - BUD-DREW-GONT, Jan Bielak

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7352484147

7.3.3)Ulica

ul. Podsarnie 1 A

7.3.4)Miejscowość

Raba Wyżna

7.3.5)Kod pocztowy

34-721

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-03-11

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

182112,12 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-03-11 do 2026-05-31

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

brak

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Pszczyna.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 223 998 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: JAN - BUD-DREW-GONT, Jan Bielak (Raba Wyżna). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.