Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
452 179 zł
Umowa zawarta
5 maja 2026
Okres realizacji
do 31 stycznia 2027
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 452 179 zł – 793 773 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 104818B – ul. Zamoyskiego w Knyszynie – w formule zaprojektuj i wybuduj

Zamawiający Gmina Knyszyn (Knyszyn, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 104818B – ul. Zamoyskiego w Knyszynie – w formule…”, wybierając ofertę wykonawcy PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE UNIROL Sp. z o.o. Wartość umowy: 452 179 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina KnyszynKnyszyn, Podlaskie (powiat Moniecki →)opublikowano 11 maja 2026
Wartość umowy
452 179 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    26 marca 2026

    Termin ofert: 10 kwietnia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    11 maja 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE UNIROL Sp. z o.o. (Grajewo), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 452 179,08 zł (umowę zawarto 5 maja 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 452 179,08 zł do 793 772,91 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 stycznia 2027 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Knyszyn

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050659088

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 39

1.5.2.)Miejscowość

Knyszyn

1.5.3.)Kod pocztowy

19-120

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.7.)Numer telefonu

857279983

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@knyszyn.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.knyszyn.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://knyszyn.ezamawiajacy.pl/pn/knyszyn/demand/277180/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa i przebudowa drogi gminnej nr 104818B – ul. Zamoyskiego w Knyszynie – w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-7ec4f5be-11a9-4561-bfff-0f20d36466e8

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00236498

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-11

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00059571/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Budowa/rozbudowa drogi gminnej Nr 104818B - ul. Zamoyskiego w Knyszynie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00173925

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

Gk.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest inwestycja polegająca na opracowaniu dokumentacji projektowej oraz wykonaniu prac budowlanych w zakresie: Rozbudowy i przebudowy drogi gminnej nr 104818B – ul. Zamoyskiego w Knyszynie wraz z uzyskaniem wszelkich wymaganych prawem uzgodnień i decyzji, łącznie z zezwoleniem na wykonanie prac budowlanych, a także wykonanie robót budowlanych określonych w dokumentacji projektowej przez Wykonawcę i zaakceptowanych przez Zamawiającego.

Inwestycja obejmuje 70 metrowy odcinek drogi gminnej nr 104818B przeznaczonej do rozbudowy i przebudowy oraz skrzyżowanie z drogą krajową nr 65 przeznaczone do przebudowy. Przedmiotowy odcinek drogi gminnej posiada nawierzchnię żwirową, pas drogowy wynosi ok. 4,00m.
Docelowe parametry:
− droga jednojezdniowa, dwukierunkowa o szerokości jezdni wynoszącej 6,00 m o nawierzchni z betonowej kostki brukowej
− droga dla pieszych o szerokości 2,10 m
− opaska o szerokości 1,05 m
− pobocze o szerokości 1,00 m
− odwodnienie powierzchniowe za pomocą normatywnych spadków poprzecznych i podłużnych na teren przyległy pasa drogowego w kierunku istniejącego rowu

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Programie Funkcjonalno - Użytkowym stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

452179,08 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

793772,91 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

452179,08 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE UNIROL Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7191577003

7.3.4)Miejscowość

Grajewo

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

prace projektowe, Bogdan Kuczyński

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-05-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

452179,08 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2027-01-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
802 566 zł
Próbka: 186 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
330 614 zł1 607 161 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 276 548 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
330 614 zł
Mediana
802 566 zł
Górny kwartyl
1 607 161 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Knyszyn prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Knyszyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 452 179 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO USŁUGOWE UNIROL Sp. z o.o. (Grajewo). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.