ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Sukcesywne usługi druku na potrzeby Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie z podziałem na dwie części

Zamawiający Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie (Lublin, Lubelskie) prowadził postępowanie „Sukcesywne usługi druku na potrzeby Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie z…”. Termin składania ofert minął 15 maja 2026, 10:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w LublinieLublin, Lubelskieopublikowano 5 maja 2026
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 179 928 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
15 maja 2026, 10:00
Zakończone
Konkurencyjność
~4,8 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena80%Aspekt społeczny – zatrudnienie przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu osoby z grup zagr20%

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    05 maja 2026

    Termin ofert: 15 maja 2026 10:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    27 sierpnia 2026

    10 ofert1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresUsługi druku sukcesywnego (część I i II) dla Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie, obejmujące druk, skład, dostawę oraz projekty graficzne raportów i materiałów biurowych.

  • 2

    RyzykoDozwolone oferty częściowe (podział na część I i II), preferencja dla MŚP przy równoważnych warunkach, realizacja sukcesywna z terminami dostaw określanymi w umowie, ryzyko opóźnień w dostawach materiałów papierniczych.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 432687353

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Diamentowa 2

1.5.2.)Miejscowość

Lublin

1.5.3.)Kod pocztowy

20-447

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia.publiczne@rops.lubelskie.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://rops.lubelskie.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ochrona socjalna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywne usługi druku na potrzeby Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie z podziałem na dwie części

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5688512a-16a9-494e-a82a-95214a0a83a4

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00229743

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00036361/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.88 Sukcesywne usługi druku na potrzeby ROPS w Lublinie z podziałem na II części

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.15.)Nazwa projektu lub programu

Część nr 2: Sukcesywne świadczenie usługi druku raportów ze składem, przygotowaniem do druku, dostawą dla Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublin finansowana ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 – 2027 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus oraz ze środków budżetowych samorządu

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1300432

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1300432

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej (dalej jako „Platforma” lub „Platforma Zakupowa”) dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1300432
2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym
a Wykonawcami, w tym wszelkie wnioski, zawiadomienia, informacje, oraz pozostałe dokumenty i oświadczenia, w tym dokumenty i oświadczenia składane na wezwanie Zamawiającego, przekazywane są elektronicznie za pośrednictwem elektronicznej Platformy Zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/ poprzez Formularz „Wyślij wiadomość do zamawiającego”.Za datę wpływu wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się ich datę wczytania do Platformy.
3. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi
w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020 poz. 2452) oraz w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. 2020 poz. 2415 ze zm.).
4. Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, bezpłatnie rejestrując się lub logując, w przypadku posiadania konta w Platformie Zakupowej, akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej https://platformazakupowa.pl/pn/rops_lubelskie oraz uznaje go za wiążący. Pozostałe wymagania wskazane są w Rozdziale XIV SWZ.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Zgodnie z Rozdziałem XXVI SWZ

3.16.)RODO (ograniczenia stosowania)

Zgodnie z Rozdziałem XXVI SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

DSP.TP.2311.11.2026

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Tak

4.1.14.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia

Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne świadczenie usługi druku: materiałów informacyjno-edukacyjnych, publikacji, książek wraz z projektami graficznymi, składem, przygotowaniem do druku, dostawą dla Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

4.2.6.)Główny kod CPV

79823000-9 - Usługi drukowania i dostawy

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

79822000-2 - Usługi składu

79810000-5 - Usługi drukowania

79822500-7 - Usługi projektów graficznych

79820000-8 - Usługi związane z drukowaniem

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

aspekty społeczne, w tym integracja zawodowa i społeczna osób, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy

4.3.5.)Nazwa kryterium

2) Aspekt społeczny – zatrudnienie przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu osoby z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Tak

4.3.11.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Sukcesywne świadczenie usługi druku raportów ze składem, przygotowaniem do druku, dostawą dla Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie w ramach realizowanego projektu pn. „Efektywna Polityka Społeczna w województwie lubelskim”, realizowanego ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 – 2027 współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.

4.2.6.)Główny kod CPV

79823000-9 - Usługi drukowania i dostawy

4.2.7.)Dodatkowy kod CPV

79822000-2 - Usługi składu

79810000-5 - Usługi drukowania

79820000-8 - Usługi związane z drukowaniem

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

80

4.3.4.)Rodzaj kryterium

aspekty społeczne, w tym integracja zawodowa i społeczna osób, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy

4.3.5.)Nazwa kryterium

2) Aspekt społeczny – zatrudnienie przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu osoby z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym

4.3.6.)Waga

20

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Tak

4.3.11.)Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub innowacyjnych, etykiet lub rachunku kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryteriów oceny ofert

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 1

Art. 109 ust. 1 pkt 4

Art. 109 ust. 1 pkt 7

Art. 109 ust. 1 pkt 8

Art. 109 ust. 1 pkt 10

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Nie

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

nie dotyczy

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

nie dotyczy

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania
w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Pozostałe wymagania wskazane zostały w rozdziale XIII SWZ

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

Zgodnie z paragrafem 11 umowy

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Tak

7.6.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-05-15 10:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1300432

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-05-15 10:15

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-06-12

Sekcja 9

Pozostałe informacje

Zamawiający przewiduje wykluczenie z postępowania Wykonawcy wobec którego zachodzą podstawy wykluczenia określone w art. 108 ust. 1 ustawy, art. 109 ust. 1 pkt 1,4,7,8,10 ustawy, ponadto w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2025r., poz. 514). Ilekroć w Ogłoszeniu jest mowa o ustawie należy przez to rozumieć ustawę z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024r. poz. 1320 ze zm.). Ilekroć w Ogłoszeniu jest mowa o SWZ należy przez to rozumieć Specyfikację Warunków Zamówienia w niniejszym postępowaniu. Wykonawca zobowiązany będzie do zrealizowania przedmiotu zamówienia przez okres 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy lub do wyczerpania maksymalnej kwoty umowy, nie dłużej niż do dnia 31 grudnia 2026 r. (termin realizacji związany z zakończeniem roku budżetowego).

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

79823000-9Usługi drukowania i dostawy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
179 928 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
54 372 zł413 250 zł
Rozstęp międzykwartylowy
358 878 zł
Źródło próbki
CPV 79823000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
54 372 zł
Mediana
179 928 zł
Górny kwartyl
413 250 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Krajowa Izba Odwoławcza

Wyrok KIO w sprawie tego przetargu

W tym postępowaniu wykonawcy złożyli odwołania do KIO. Zobacz, jak Izba rozstrzygnęła sprawę.

Zobacz wszystkie wyroki KIO →

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 15.05.2026, 10:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 79823000-9 (Usługi drukowania i dostawy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.