Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
12 425 zł
Umowa zawarta
30 kwietnia 2026
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
21 ofertceny: 12 425 zł – 62 500 złodrzucone: 6
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Doświadczenie osoby wskazanej do realizacji audytów40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w gospodarstwach domowych, w tym gospodarstwach zamieszkiwanych przez osoby ubogie energetycznie .......

Zamawiający Gmina Łąck (Łąck, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w gospodarstwach…”, wybierając ofertę wykonawcy ELBIP Sp. z o.o. Wartość umowy: 12 425 zł. Złożono 21 ofert.

Zamawiający: Gmina ŁąckŁąck, Mazowieckie (powiat Płocki →)opublikowano 4 maja 2026
Wartość umowy
12 425 zł
Liczba ofert
21 ofert
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    18 marca 2026

    Termin ofert: 26 marca 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    04 maja 2026

    21 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzuceń ani unieważnienia przetargu w dostępnych danych.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ELBIP Sp. z o.o. (Jarocin), mikrofirma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 12 425,00 zł (umowę zawarto 30 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 21 ofert; ceny wahały się od 12 425,00 zł do 62 500,00 zł. Odrzucono 6 ofert.

  • 5

    KryteriaKryteria oceny ofert nie zostały przedstawione w treści ogłoszenia o wyniku postępowania.

  • 6

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Łąck

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 611015738

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Gostynińska 2

1.5.2.)Miejscowość

Łąck

1.5.3.)Kod pocztowy

09-520

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL923 - Płocki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@gminalack.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.gminalack.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1272275

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w gospodarstwach domowych, w tym gospodarstwach zamieszkiwanych przez osoby ubogie energetycznie .......

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-27355296-7043-412a-a189-c24d6970ee15

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00226188

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00033606/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Wykonanie audytów energetycznych w gospodarstwach domowych i ubogich energetycznie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Postępowanie prowadzone w ramach projektu partnerskiego ,,Mazowsze bez smogu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza na lata 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00160758

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.1.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

31878,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Wykonanie 25 szt. audytów energetycznych budynków mieszkalnych jednorodzinnych w gospodarstwach domowych, w tym gospodarstwach zamieszkiwanych przez osoby ubogie energetycznie, realizowanych w ramach projektu partnerskiego „Mazowsze bez smogu” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, planowanego do realizacji w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza na lata 2021–2027. Przeprowadzone audyty energetyczne wskażą, jakie działania należy wdrożyć, aby poprawić efektywność energetyczną poszczególnych nieruchomości, co umożliwi skierowanie do ich właścicieli adekwatnych instrumentów wsparcia.
Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

71314300-5 - Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

21

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

11

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

6

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

3

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

12425,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

62500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

12425,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ELBIP Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6172227974

7.3.3)Ulica

ul. Sienkiewicza 1a

7.3.4)Miejscowość

Jarocin

7.3.5)Kod pocztowy

63-200

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

12425,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Łąck prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łąck.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 12 425 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71314300-5 (Usługi doradcze w zakresie wydajności energetycznej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ELBIP Sp. z o.o. (Jarocin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 21 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.