Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PPH AGROKOMPLEKS ZYGMUNT BIENIEK· Skoczówmała firma
Wartość umowy
303 810 zł
Umowa zawarta
29 kwietnia 2026
Okres realizacji
60 dni
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 303 810 zł – 323 490 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena90%Okres gwarancji10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zakup i dostawa zamiatarki ciągnionej dla potrzeb Gminy Świerklany

Zamawiający Gmina Świerklany (Świerklany, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Zakup i dostawa zamiatarki ciągnionej dla potrzeb Gminy Świerklany”, wybierając ofertę wykonawcy PPH AGROKOMPLEKS ZYGMUNT BIENIEK. Wartość umowy: 303 810 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina ŚwierklanyŚwierklany, Śląskie (powiat Rybnicki →)opublikowano 4 maja 2026
Wartość umowy
303 810 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaNie odnotowano odrzuceń ofert ani unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PPH AGROKOMPLEKS ZYGMUNT BIENIEK (Skoczów), mała firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 303 810,00 zł (umowę zawarto 29 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 303 810,00 zł do 323 490,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: 60 dni.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Świerklany

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276259008

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościelna 85

1.5.2.)Miejscowość

Świerklany

1.5.3.)Kod pocztowy

44-266

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL227 - Rybnicki

1.5.7.)Numer telefonu

32/ 43 27 521

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@swierklany.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://swierklany.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2226a5b7-eb89-4cea-9fd0-748bb5652633

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zakup i dostawa zamiatarki ciągnionej dla potrzeb Gminy Świerklany

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2226a5b7-eb89-4cea-9fd0-748bb5652633

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00225944

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-05-04

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00046487/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Zakup zamiatarki do utrzymania dróg, parkingów i terenów gminnych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00184871

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

271.6.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

303810,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa zamiatarki ciągnionej dla potrzeb Gminy Świerklany.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w opisie przedmiotu zamówienia stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

34921100-0 - Zamiatarki drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

34144430-1 - Pojazdy do zamiatania dróg

34144431-8 - Zamiatarki zasysające

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

303810,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

323490,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

303810,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PPH AGROKOMPLEKS ZYGMUNT BIENIEK

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

070532580

7.3.3)Ulica

Główna 173

7.3.4)Miejscowość

Skoczów

7.3.5)Kod pocztowy

43-430

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

303810,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

60 dni

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Świerklany prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Świerklany.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 303 810 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 34921100-0 (Zamiatarki drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PPH AGROKOMPLEKS ZYGMUNT BIENIEK (Skoczów). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.