Zakup i dostawa zamiatarki ciągnionej dla potrzeb Gminy Świerklany
Zamawiający Gmina Świerklany (Świerklany, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup i dostawa zamiatarki ciągnionej dla potrzeb Gminy Świerklany”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=862, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Świerklany |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276259008 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kościelna 85 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Świerklany |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 44-266 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL227 - Rybnicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 32/ 43 27 521 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@swierklany.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://swierklany.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-2226a5b7-eb89-4cea-9fd0-748bb5652633 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00269667 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-06-01 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2026/BZP 00184871 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Zakup i dostawa zamiatarki ciągnionej dla potrzeb Gminy Świerklany |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa zamiatarki ciągnionej dla potrzeb Gminy Świerklany. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 34921100-0 - Zamiatarki drogowe |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 34144430-1 - Pojazdy do zamiatania dróg 34144431-8 - Zamiatarki zasysające |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2026-04-29 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 60 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PPH AGROKOMPLEKS ZYGMUNT BIENIEK |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 070532580 |
| 4.3.3.) | Ulica | Główna 173 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Skoczów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 43-430 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 303810,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2026/BZP 00225944/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-05-18 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 303810,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →