Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 047 000 zł
Umowa zawarta
23 kwietnia 2026
Okres realizacji
do 17 lipca 2026
Oferty w postępowaniu
7 ofertceny: 1 047 000 zł – 1 188 000 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Odtworzenie stanu pierwotnego drogi powiatowej nr 1903E na odc. od msc. Bujny Księże do msc. Bujny Szlacheckie”

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie (Bełchatów, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Odtworzenie stanu pierwotnego drogi powiatowej nr 1903E na odc. od msc. Bujny Księże do…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "ERBEDIM" Sp. z o.o. Wartość umowy: 1 047 000 zł. Złożono 7 ofert.

Wartość umowy
1 047 000 zł
Liczba ofert
7 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie zostało udzielone w trybie podstawowym, bez unieważnienia postępowania.

  • 2

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "ERBEDIM" Sp. z o.o. (Piotrków Trybunalski), średnia firma.

  • 3

    UmowaWartość umowy: 1 047 000,00 zł (umowę zawarto 23 kwietnia 2026 r.).

  • 4

    OfertyW postępowaniu złożono 7 ofert; ceny wahały się od 1 047 000,00 zł do 1 188 000,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 5

    TerminOkres realizacji umowy: do 17 lipca 2026 r..

  • 6

    Wykonawcą zamówienia zostało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „DROG-BUD” Sp. z o.o. z siedzibą w Bełchatowie.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 590653601

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lipowa 67A

1.5.2.)Miejscowość

Bełchatów

1.5.3.)Kod pocztowy

97-400

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44 632 79 14

1.5.8.)Numer faksu

44 632 79 22

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

pzd@powiat-belchatowski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pzd.powiat-belchatowski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

pzd-powiatbelchatowski.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego
Inna działalność


Utrzymanie dróg powiatowych

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Odtworzenie stanu pierwotnego drogi powiatowej nr 1903E na odc. od msc. Bujny Księże do msc. Bujny Szlacheckie”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fb433ef2-34e3-4485-8547-681aa094e852

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00225491

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-04-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00090192/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Odtworzenie stanu pierwotnego drogi powiatowej nr 1903E na odc. od msc. Bujny Księże do msc. Bujny Szlacheckie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00141508

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD-ZP-3703-04/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest odtworzenie stanu pierwotnego nawierzchni jezdni i poboczy drogi powiatowej nr 1903E na odc. od skrzyżowania w msc. Bujny Księżę do skrzyżowania w msc. Bujny Szlacheckie w ramach zadania pn.: „Odtworzenie stanu pierwotnego drogi powiatowej nr 1903E na odc. od msc. Bujny Księże do msc. Bujny Szlacheckie”.
2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Zakres robót budowlanych obejmuje m. in.: frezowanie korekcyjne, oczyszczenie i skropienie nawierzchni, wykonanie warstwy wyrównawczej AC11W, wykonanie warstwy ścieralnej SMA 11, pobocza, odmulenie rowów, wycinka zakrzaczeń, oznakowanie poziome i pionowe, wyczyszczenie 2 przepustów pod drogą, remont istniejącego przepustu.
Planowana do wykonania długość odcinka drogi to 1320 m wraz z skrzyżowaniem.

4.5.3.)Główny kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

7

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

7

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1047000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1188000,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1047000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "ERBEDIM" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7712202407

7.3.3)Ulica

Żelazna 3

7.3.4)Miejscowość

Piotrków Trybunalski

7.3.5)Kod pocztowy

97-300

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

roboty geodezyjne, roboty, ziemne, remont przepustu, regulacja zjazdów, oznakowanie pionowe

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-04-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1047000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-07-17

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45111300-1Roboty rozbiórkowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
384 273 zł
Próbka: 22 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
158 165 zł772 357 zł
Rozstęp międzykwartylowy
614 192 zł
Źródło próbki
CPV 45111300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
158 165 zł
Mediana
384 273 zł
Górny kwartyl
772 357 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Bełchatów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 047 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45111300-1 (Roboty rozbiórkowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "ERBEDIM" Sp. z o.o. (Piotrków Trybunalski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 7 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.