Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb podmiotów należących do grupy zakupowej w okresie od 01.01.2024 r. do 31.12.2025 r. - II postępowanie

Zamawiający Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o. (Śrem, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb podmiotów należących do grupy zakupowej w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 1 480 479 zł
Konkurencyjność
~3,8 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

24 wpisów
  1. Wykonanie umowy

    29 stycznia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wykonanie umowy

    30 stycznia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  3. Wykonanie umowy

    30 stycznia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  4. Wykonanie umowy

    30 stycznia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  5. Wykonanie umowy

    30 stycznia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  6. Wykonanie umowy

    30 stycznia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  7. Wykonanie umowy

    09 lutego 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  8. Wykonanie umowy

    10 lutego 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  9. Wykonanie umowy

    16 lutego 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  10. Wykonanie umowy

    25 lutego 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  11. Wykonanie umowy

    07 kwietnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  12. Wykonanie umowy

    07 kwietnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  13. Wykonanie umowy

    13 kwietnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  14. Wykonanie umowy

    16 kwietnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  15. Wykonanie umowy

    22 kwietnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  16. Wykonanie umowy

    27 kwietnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  17. Wykonanie umowy

    28 kwietnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  18. Wykonanie umowy

    29 kwietnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  19. Wykonanie umowyBieżące

    29 kwietnia 2026

    1 wykonawca
  20. Wykonanie umowy

    29 kwietnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  21. Wykonanie umowy

    07 maja 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  22. Zmiana ogłoszenia

    12 maja 2026

    Otwórz ogłoszenie →
  23. Wykonanie umowy

    12 maja 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  24. Wykonanie umowy

    08 czerwca 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o.

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 630701338

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Parkowa 6

1.4.2.)Miejscowość

Śrem

1.4.3.)Kod pocztowy

63-100

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.4.7.)Numer telefonu

612835904

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

biuro@sok-srem.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pgk.srem.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4f927a0a-7c88-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00223048

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-04-29

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/S 200-627757

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa energii elektrycznej dla potrzeb podmiotów należących do grupy zakupowej w okresie od 01.01.2024 r. do 31.12.2025 r. - II postępowanie

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10
kwietnia
1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2022 r. poz. 1385, 1723, 2127, 2243, 2370, 2687, z 2023 r. poz.
295, z
2019 r. poz. 1495 i z 2021 r. poz. 255) dla potrzeb podmiotów należących do grupy zakupowej w
okresie od
01.01.2024 r. do 31.12.2025 r.
Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie od 01.01.2024 r. do 31.12.2025 r.
wynosi
13 695,298 MWh.
2. Opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ

3.9.)Główny kod CPV

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

3.10.)Dodatkowy kod CPV

09310000-5 - Elektryczność

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-11-21

4.2.)Okres realizacji zamówienia

do 2025-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Veolia Energy Contracting Poland Sp. z o.o.

4.3.3.)Ulica

Puławska 2

4.3.4.)Miejscowość

Warszawa

4.3.5.)Kod pocztowy

02-566

4.3.6.)Województwo

mazowieckie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

14376230,16 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2023/S 240-753994

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2026-03-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

2

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Dodanie dodatkowego punktu dostawy energii.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Dodanie dodatkowego punktu dostawy energii, tj. okręgowa stacja kontroli pojazdów w Książu Wielkopolskim.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

W związku z przedłużającymi się pracami dotyczącymi rozpoczęcia funkcjonowania spółdzielni energetycznej, w ramach których rozliczane będą wszystkie gminne punkty poboru energii, zaszła konieczność przedłużenia okresu obowiązywania ww. umów.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Przedłużenie terminu obowiązywania umowy do dnia 31 marca 2026r.

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

403965,81 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Wartość umowy dotyczy całego kontraktu.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09300000-2Energia elektryczna, cieplna, słone…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 480 479 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
543 495 zł16 589 966 zł
Rozstęp międzykwartylowy
16 046 471 zł
Źródło próbki
CPV 09300000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
543 495 zł
Mediana
1 480 479 zł
Górny kwartyl
16 589 966 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o.o. prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Śrem.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09300000-2 (Energia elektryczna. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.